Očista (2013)

Snaha o slušný a po dlouhatánské době originální thriller se povedla jen z poloviny.Amerika se v roce 2022 zblázní a tak vždy jednou v roce od 19.00 do 7.00 hod.si každej může s každým vyřídit nashromážděné účty a to i za cenu ztráty života.Jedno klišé vedle druhýho,už ta rodinka,kde nesmí chybět debilněgeniální synáček,dceruška-panna a barák za 10 milionů dolarů.No a co mně totálně rozsekalo,tak dilema s negrem,zda ho vydat,či ne.Jasně že ne,protože by nemohla pak být "velmi ale velmi"originální scéna,kdy se najednou vynoří a "naší"rodince zachrání život.Přes tyto totální scénáristický sračky se na to podívat jednou dá,už kvůli těm řezbám,který jsou natočeny fakt svižně a dobře.No jo,jenže to nestačí.Takovej materiál,a tak ho nevyužít.Nakopat prdel vám patří.50%.

Drsňačky (2013)

Nelogická smršť jakýchsi zbytečných hlášek tlusté,co tlusté,vyžrané Melissi a k tomu strašně "dobrá"federální agentka Sandra Bullock se smyslem jako Sherlock Holmes,a to má být legrační?Vůbec!Nuda,přehrávání a nic.Tyhle filmy typu "dva naprosto odlišní poldi spolu řeší případ",jsou dávno pryč.Pokud fakt není dobrej scénář a schopnej režisér,tak to většinou dopadá,jako v tomto případě.Nebezpečně rychlá Sandra je hold minulostí.45%.

Pařba na třetí (2013)

Pařba na třetí,ale bez Pařby.Tak teda nevím,proč ten název,aha,asi proto,že je to vlastně pokračování předešlých "dvou pařeb."No jo,jenže tam to aspoň trochu dávalo smysl,ale co tady?Čekal jsem sice zase stejnou písničku,ale s jiným refrénem.A dostal jsem úplně jinou písničku bez refrénu,bez šťávy,bez nápadu,bez rýmu,s naprosto falešným kapelníkem.Nuda a marnost,nebýt magora a nýmanda Galifianakise,tak jdu do odpadu.Slabota po všech stránkách.40%.

Světová válka Z (2013)

Pohodová zombie jízda s výborným Bradem Pittem a opět skvělou Mireille Enos.Suprově nasnímaný,vizuál bombastický,prostě to všechno fungovalo jak má.Ty doby,kdy zombící byly jen tupá monstra pídící se po mozku živých jsou dávno pryč.Já jsem ale hlavně rád za to,že tenhle další počin Marca Fostera nedopadl tak příšerně,jako Kazatel butleršnikov.Díky Marcu,vždyť ty točit umíš,chlape!85%.

Arthur Newman (2012)

Asi je potřeba brát v případě Colina Firtha a Emily Blunt i béčkové filmy neznámých režisérů.Protože jinak si myslím,že to ani jeden z nich nemá zapotřebí.Škoda,určitá snaha tam byla,ale velmi roztěkanej scénář nedovolil mnoho kvalit.Trailer mě navnadil,ale po 20 minutách,kdy jsem furt doufal,že teď už to začne,jsem vystřízlivěl a začal trpět.Ještě že Emily je taková číča,tak jsem to kvůli ní vydržel do konce.40%.

Velký Gatsby (2013)

Tak já jsem asi zas viděl jinej film,než tady ti pětihvězdičkáři,nebo fakt nevím.Maximálně tak "Velký Hovno"!Co na tom bylo tak úžasnýho.Absolutně nudnej děj,bez překvapení,bez šťávy.Že to bylo celý krásně namalovaný s perfektníma kostýmama,to mně na prdel fakt neposadilo.Mega průser roku,ať si každej říká co chce.20% za Lea,že musel tak trpět chudák.

Kovář z Podlesí (2013) odpad!

Kam se poděla ta lehkost české filmové pohádky?Naše skoro jediná přednost byla točit kvalitní pohádky,ale ta se už před možná 10 lety někam vytratila.Nechápu to,to je fakt tak těžký,udělat chytlavý,vizuálně dívatelný a s dobrou hudbou pohádkový příběh?Co to zas kurva mělo znamenat tentokrát vy pane Goble?Já se ptám:dokáže ještě někdo vůbec natočit "normální"pohádku pro celou rodinu??Hodina a půl naprosté sračky o ničem,s herci,co je jim divák totálně u prdele,protože jestli tohle bylo nějaký hraní,tak běžte pěkně do hajzlu Polívko,Markoviči a spol!!!!Fuj,tagédi jedni.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Já nevím,to je přesně ten typ filmu,kterej neurazí,ale bohužel ničím neoslní.Rychlý to bylo,zběsilý to taky bylo,ale zas ta vycucaná zápletka z levýho malíčku pravé nohy.Já už nechci vídat defacto po šesté stejnou Dieselovskou taškařici se skoro vždy stejným "mega ultra bomba"rozdělaným koncem.Pětku jsem chválil už kvůli výborně natočeným akčním scénám.Šestku tudíš nemá cenu po téhle stránce chválit,protože posun se o proti pětce nekonal.Hudba taky už stála za hovno.Pokurvím trochu průměr závodníci!40%.

jOBS (2013)

Ashton Kutcher se role zhostil dobře,i když místy to zavánělo až parodií(třeba ta chůze).Horší už to bylo se scénářem.Celý to bylo takový zmatený,přeházený,nedodělaný,nedovysvětlený.Scénarista asi počítal,že si divák před tím nastuduje Jobsův životopis,protože se borci na nějaký podrobnější vysvětlování vysraly.No a co mně vadilo nejvíc,že vlastně to bylo jen o Applu,což si myslím,že nebylo správné.Když se to jmenuje do psí larvy"Jobs",tak čekám,že to bude o tom konkrétním jménu.Já vím,že Jobs a Apple k sobě patří,jak Džambulka k Macurovi,ale přece jen,nějaká zmínka o Pixaru,iPadu,o Nextu tam být mohla.Jo sorry,o Nextu tam padly tak dvě minuty.Čekal jsem víc.55%.

Martin a Venuše (2012)

Rodinné komedie typu" taťka sám hlídá velmi neposedná děcka, měla úspěch naposled možná někdy v 90. letech minulýho století; jestli vůbec.Pukud se nepřidá nějaká nová originální surovina,tak to většinou dopadne takhle.Jo,jasně,na Bokovou se kouká hezky,i občas něco zahrála,ale všechno to vyprchá do ztracena.Taclík zde selhal,jak hranolky s kečupem v Caffe Imperialu,a hudba,vlastně ta jedna skladba,co hrála furt dokola byla"skvělá", jak převařená aro rýže.Český film jde pomalu do prdele,nechtělo by to změnit milí filmaři?(pane Magnusku vás se to samozřejmě netýká)35%.Omlouvám se,pokud jsem někomu tímto hodnocením způsobil trauma.Nazdar.