Blue - Cedule (2024) (epizoda)

Předposlední díl třetí série má délku jako tři standartní epizody a rozehrává hru, která končí slzami. Nejen u dospělých. Pláče i šestiletý syn a říká, že je tak šťastný až musí plakat. Bluey a celá Hillerovic famílie je jako by naší byla. Děda BoB Alive. To není spoiler, ale vyvrácení nechutných fanmidfucků.

Fallout - Konec (2024) (epizoda)

Nepoznamenaný kultem herních série, jsem vcelku pohlcen, i když si svůj nadhled, nebo spíš nezasvědcení můžu slušně apklikovat na obecná měřítka hodnocení. Nolan valí. Uvidíme jak dlouho to u téhle série vydrží.

Vytoč mého agenta - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Křeč a předposranost. Hlavně nevyděsit diváka, kterej chce svý obl ksichty a nalinkovaný příběhy, který už zná z TV Cliché.

Šógun - Podvolen cizí pěsti (2024) (epizoda)

Už tý červený knihovny a netflix dramatizace bývá trošku moc. Chci vidět boj a válku. Intriky a trošku rozvinout záporáky... Což závěr celkem jasně naznačil. Tak hurá do druhé půlky. Už jsem se plně rozkoukal a nebudu tak naivní a s pusou dokořán uhranutý jako doposavaď.

Sherwood - Episode 1 (2022) (epizoda)

Graham není úplně Euros Lyn, ale z té tuctové zápletky se tu ždíme maximum. Především casting je fantastický. Hudba tu patologickou tísnivou a zřejmně krutou minulost dost nápadně, ale za to vkusně dramaticky nafukuje. Slušnej otvírák. Teď už může být jen hůř.

Šógun - Zítra je zítra (2024) (epizoda)

Je to adaptace romantizované a dramatický těkající série knih, někde mezi historickým eposem a červenou knihovnou. Takže milovnící Mindhuntera, nebo jiné detailní procedurálky budou pěnit sliny u tlam. Já jsem nad míru nadšen, že i tak pokleslý žánr jako je hystroický román, má svého impozantního zástupce.

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Zázrak se nekonná. Dost pomalý a omšelý...a to vážně není kompliment. Macháček je rád, že se dopachtí do konce repliky o třech větách. Charisma ta tam. Cina hraje postavu z jiného seriálu. Potěšila Lenka Termerová a Rostislav Novák, ale boužel jejich postavy moc děj neovlivily. Ta hudba to posílá za oběžnou dráhu, kde se udusíte tou zatuchlostí a neinvenčním stereotypem.