Blbec k večeři (1998)

Obávala jsem se, že to bude Funesovsky potrhlé a celou dobu budu nadávat na žabožroutsky nekoukatelnou grotesku. Z Pignona jsem měla sice osypky, protože tohle mít doma, tak mám do týdne žaludeční vřed, ale léčebný endorfinový pocit zábavy a smíchu se nečekaně dostavil v míře víc než uspokojivé. Zajímavé je, že už v prvních pěti minutách filmu mě napadlo, koho bych na večeři pozvala já. Garantuju vám, že by trumfl i Pignona. Pro případné zájemce přepošlu kontakt.

Umučení Krista (2004)

Gibson prostě vycucl to nejnapínavější z Ježíšova života a natočil to jako exploitation. Čili jediný možný způsob jak neuzívat ateistu, který stejně na křesťanská poselství není zvědavý. Jako marketingový tah naprosto skvělé a řemeslně výborně zvládnuté. I po druhém shlédnutí nesnížím hodnocení, protože upjatých filmů o Ježíšovi, které působily jako video o umučení svatého Šebestiána ze Slunce, seno, jahody už jsem viděla dost, ale utrpení Krista tak, jak to podal Gibson, jen jedno.

Osmy (2014) (TV film)

Kdybyste zkřížili to nejslabší z Pelíšků a to nejlepší, co by se kdy dalo vytřískat z Bakalářů, mohlo by to zhruba odpovídat tomuto TV filmu. Trochu pochybuju, zda ho budou schopni ocenit/docenit generace s porevolučním datem narození, protože hodně tady dělá právě vymazlené retro a normalizační příběh. Prostě lépe se bude film vstřebávat tomu, kdo alespoň jako dítě zažil dobu, kdy i k blbému zubaři nebylo radno vstupovat bez nezbytného úplatkového minima, kdy údržbář bral větší peníze než neurochirurg a na melouchy měl pořadník, v němž figurovat na posledním místě znamenalo dočkat se opravy nejdříve za rok a posun o stránku vpřed oběť v podobě tučného valutového obnosu nebo poskytnutí manželky k felaci. Na druhou stranu ti později narození se můžou těšit na dobré herce a že se jich tu sešlo dost. Osobně jsem jako vždy slintala z Krobota, Trojan perlí skoro stejně dobře jako v reklamě na T mobile a Babčáková umí naprosto dokonalou soudružku. Milé a úsměvné a do toho vám tam sem tam zachrachlá Jirka Shelinger. Duo Strach - Epstein má slibně našlápnuto.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Keneth Branagh předvedl absolutně profesionální ruský přízvuk chladnokrevného mafioza a zastínil všechny ostatní snaživce včetně stále šaramantního, ale zde bohužel jen přizvukujícího Kevíka. Zbytek se nijak zvlášť nelišil od ostatních vykradaček Bonda a Bornea, příběh postavený na milionkrát omílané konfliktní zápletce Usa versus Rusko, který jako vždy ve finále vyústí v typický americký heroismus a poplácávání se po zádech s prezidentem. Díky obstojnému tempu a Kennethovým dialogům řadím do solidního krimi-akčního průměru, kde ovšem agenta tentokrát převálcoval padouch, když už ne ve výsledku operace, tak zcela jistě herecky, výrazem i charismatem.

Příběh kmotra (2013)

Pro kina slabší, ale na české poměry přeci jen slušná kriminálka, spíše vhodná k domácí pohodičce u vína, kdy si chcete nostalgicky zavzpomínat, jak jsme se z jedné prdele díky tunel dědkům, tunel vekslákům a tunel soudruhům plynule přesunuli do prdele druhé. Pro nás chudé a nad systémem rezignované jen ukázka toho, že mít hovno, ale čisté svědomí a klid nemusí být zas až taková životní prohra. A pro ty ostatní příklad ze života, že koupit nebo vydírat se dá sice každý, ale stejné pravidlo platí i pro konkurenční kmotry, kteří taky nikdy nemají dost, tudíž nikdy nevíš, kdy ti nějaký najatý mongoloid provrtá chlopeň v rámci střetů impérií. Možná si to hoši pro filmové účely malinko zdramatizovali a poupravili, ale film v zásadě vystihuje zcela srozumitelně (i pro blbé a naivní) naše nedávné (no..) politicko-podnikatelské zákulisí, a proto mu odpouštím i drobné nedostatky. Vetchý vynikající, Vaculík snesitelný, zbytek kupodivu nenudil. Jen škoda té pachuti, když si uvědomíte, že tohle opravdu nebyla fikce.

Tokarev (2014) odpad!

Kdyby měl náhodou někdo náladu na totálně klišoidní a stupidně natočený i stupidně zahraný céčkový akčňák, tak Tokarev může posloužit. Cagův "herecký výkon" mohl do této roviny posunout jedině rozdrážděný žaludeční vřed, takhle blbě jsem ho snad nikde hrát neviděla.

Wolf Creek 2 (2013)

Strejda vidlák se solidní řeznickou průpravou si porcuje a nakládá přivandrovalce, aby mu nesrali po buši. Teď už si sakra rozmyslím, kam na dovolené budu vyhazovat pet lahve. Jízda od začátku do konce a rozhodně větší vtipálek, než Texasan s motorovou pilou. Bravo, skippy!

Ranhojič (2013)

Dobrodružství středověkého medika, titul Mudr jen na vlastní nebezpečí. I přes vražednou stopáž je to neokoukané, velkolepě natočené, místy vtipné a rozhodně nenudící.

Bullet (2014)

Je to strašná ptákovina plná dřevěného herectví, ale na Trejovy porcelánové zubní fazety se mi pořád dobře dívá, navíc je mi sympatické, že jeho šarpejí obličejové záhyby stále odolávají vábení botoxové víly. Příběh a herci jsou tak za čtyři mínus, snad kromě hlavního záporáka, který mi stál za výdrž, jakou by si jinak tahle slátanina vůbec nezasloužila.