Mstitel bezpráví 2 (2014)

Trejo a Glover v zaručeně nejlepším outfitu tohoto desetiletí a v nejlepší komedii měsíce. Akční pecka to samozřejmě není, jednoduchá zápletka pro blbé a senilní mi ale vůbec nevadila, protože Trejo v kombinaci s mobilem, bárbínama a rozmazlovacím syndromem je roztomiloučký jak sviňa a Gloverův suchý humor , čelenka a froté nátepníčky z dob pravěkých aerobiků plus teplákovka ugandské olympijské výpravy ze sedmdesátých let mi ještě teď rozcukává lícní svaly. Pro tyhle neohrožené cynické dědky mám gerontofilní slabost.

Ledová archa (2013)

Teplá voda, kafe s rohlíkem a české dráhy dostaly po tomhle filmu zase nový rozměr. King kong kang Song mě překvapivě bavil dokonce víc, než ovulačně preferovaný Chris Evans. A Tilda by v roli odpudivé ministryně excelovala klidně i s vlastním chrupem, no s tím falešným už to byl opravdu apokalyptický výjev. Je to dlouhé (ale originální), strašně špinavé, líbezně drsné a rasově korektní.

Druhá šance (2012)

Přehlcena kultem mládí a těla, zabrouzdala jsem ráda do vod soužití dvou již důchodců, ve kterém má jeden ještě i erotické ambice. Z toho by se dala vytřískat spousta humoru. Tommyho pár suchých hlášek to ale nakonec nezachránilo, vesměs je to smutný příběh o účelovém manželství (zplodit a vychovat děti), kde si ani za třicet let nejsou schopni otevřeně promluvit o svých potřebách. Těžko se pak divit Tommyho projevům skepse a nechuti, když si madam po celé manželství nestěžovala a najednou se vytasí s nutkavou potřebou dávné romantiky a pozornosti. Chlapi jsou povětšinou blbečci pokud jde o city, nedumají nad nevyřčeným, nevynikají v intuici a jasnovidectví. Opraví vám ucpaný dřez, ale pokud se nehlásíte o své orgasmy, vůbec jim nedojde, že jsou v posteli totální lemplové. Potud mi přijde postava Meryl hodně zastydlá, zaměňující sexualitu za lásku, přičemž sama v sexu nešikovná a nezkušená. Sice jsem jí fandila, aby z toho zablokovaného morouse nakonec vytřískala trochu života, ale ta křečovitá snaha o zásun mi přišla poněkud trapná a nedůstojná. Konec dobrý všechno spraví, zahrané to nebylo špatně, jako oddechovka bez větších ambicí dostačující.

300: Vzestup říše (2014)

Kdo se nevyladil do správného rozpoložení už Thermopylama, ať nečeká, že se mu to povede u Vzestupu říše. Je to v podstatě ten samý vizuální pich, bez kterého se kovaný historik rád obejde, zato průměrný konzument digitálních bitek s polonahými atlety zaplesá. Já jsem byla absolutně spokojená, nečekala jsem vůbec nic, kromě výplachu svých mozkových cév digitální krví a pořádnou řežbu drsňáků v bederní roušce. Themistokles mě sice tolik nezhypnotizoval jako Butlerův Leonidas v prvním dílu, ale romantická vložka na lodi s Evou Green (vkusně ztvárněná přetahovaná o tvrdší mrd) posloužila jako záminka k odhalení Eviných "hereckých kvalit" a to už by samo o sobě mohlo stačit pánskému publiku k spokojenosti. Zatím se totiž ještě neposunuly do polohy těsně nad pupíkem, která je pro tyhle mlékojemy po pětatřicítce nejspíš nevyhnutelná. Příjemným bonusem je zpomalování některých fází soubojů, což nám zaostalejším divákům značně zkvalitní požitek z uřezaných končetin a probodnutých hrudníků. Je to primitivní, brutální výplach a vůbec mi nevadilo, že tentokrát do děje příliš nezasahovala hvězda přehlídkových mol HomoXerxes.

Život se smrtí (2014) (seriál)

Po prvním dílu strašně rozporuplné pocity a hlavně vůbec žádná chuť vidět ty další. Koncentrovaná depka. A ten strejc, co si pořád stěžoval: Kde jsem to moh chytit (rakovinu), když nekouřím! Jak jsem to mohl dostat..To jsem musel chytit snad ze vzduchu!.. Tak ten mě sral. Dítě s leukémií umí k svému nešťastnému údělu přistoupit s větší pokorou. Omlouvám se všem, kteří bojují s těžkou nemocí, může to být každý z nás, ale tohle opravdu není pořad pro každého. Negativna je všude kolem nás už tak dost. Obavy, zoufalství a často marná snaha umírajících nepřidá nikomu na náladě a nemyslím, že by tyto typy pořadů měly být lidem podsouvány jen proto, že se téma smrti zdá být v naší společnosti opomíjené nebo tabu. Život se má soustředit na radost, nikoli na strach, ten nikomu neprospěje. Na boj se smrtí se bude muset orientovat většina z nás, ale až to přijde, proč se tím týrat dopředu?

Patologie (2008)

Škoda toho zavádějícího označení horor. Natěšení uživatelé se neposerou strachy, tak tomu hned dvě hvězdy sundají z principu, ačkoli je to jinak zábavný a originální thriller s príma černohumorným finále. Byla jsme překvapená, že se s mrtvolami takhle pobavím, aniž by to tvůrci vygradovali k nekrofilii. Stačí si jen hrát na hádej hádej doktore, proč ti skončil na stole, sem tam si v márnici ohnout sjetou, zvrácenou stážistku a život patologa je hned větší kabaret, než jen hrabání se v hromadě smradlavýho tělního odpadu.

13 (2010)

Tenhle nadčasově drsnej thriller je vážně jednoduchej jak facka. Ruská ruleta je hra, kterou musí pochopit i denně ožralej Mickey roura, takže to samozřejmě zahrál výborně. Statham s divnou hučkou na hlavě vypadá jako synovec Kmotra, no dokonalej padouch, tomu to sedělo taktéž parádně. A že je třináctka nešťastný číslo, to víme všichni, ačkoli to celej film vypadá nadějně. K plné spokojenosti mi asi scházely nepatrně větší sympatie k hlavní postavě, nějak to tam bohužel nezajiskřilo.

Haze (2005) odpad!

Mít slušného kameramana, čerstvý dojezd po LSD, dva dobrovolníky a atomový kryt, natočíte takovou krávovinu taky. Bohužel jsem se jako obvykle netrefila, když jsem chtěla dát šanci asijskému hororu. Artová nuda s nepatrnou špetkou ohavnosti, ale poutavé asi jako oběd z řasy kombu (asijské, tváří se originálně, ale je to slizké a nechutné). Uspokojí jen velmi specifické publikum nebo zanícené uživatele halucinogenů.

In Fear (2013)

Spíše hororové drama, nebo thriller. Nikoli děsivé, ale nepříjemné rozhodně. Courat se 3/4 filmu autem v permanentně vlhkém lese, kdy vám jedinou společnost dělá vítr studený jak prdel je docela nuda, naštěstí v půlce se přeci jen začínají dít strašidelnosti. A pobrat v takovém zapadákově stopaře, tomu říkám holý nerozum. Páč signál opět nefunguje, baterie jsou vybité, tak jako vždycky, když se ocitnete v totální díře v noci uprostřed vřesovišť.