Ospalá díra (1999)

Tak tady opravdu nevím, co je důvodem tak vysokého hodnocení. Pokud se řekne horor, předpokládám, že se u toho budu bát a ne usmívat. Od začátku do konce nalajnovaný děj, ve filmu se ani není čeho bát - bezhlavý rytíř působí až moc "živě" a i díky tomu se jeho nesmrtelnost stává spíš únavnou, než děsivou. Johnny Depp podle mě neumí hrát - hraje úplně stejným způsobem piráta, detektiva a feťáka. Tři naprosto odlišné postavy ve třech naprosto odlišných filmech, a přitom mám pocit, že v jeho podání sleduju trilogii. Ani hudba mě nenadchla, místo krve tam byla spíš oranžová kaše atd. atd... Pro mě prostě šedý průměr, a přestože jsem se úplně tak nenudil, balancuji mezi 2* a 3*..

Vidláci (1997)

Komedie, ze které nikoho asi pusa od smíchu bolet nebude. Nicméně pro mě je to hodně příjemnej film, který si vždy rád na odreagování pustím. 59% zde na CSFD je pro mě překvapením, když v červených číslech často najdu mnohem větší zhovadilosti. Ale tak nikdo nemá stejný vkus - což je dobře.. :)

Kruh (2002)

Nejsem zrovna hororový fanšmejkr, ale Kruh je přesně ten typ hororů, který můžu. Děsivý už svojí atmosférou, Samara tajuplná a strach nahánějící až do samotného konce. K hororové stránce nemám nejmenší výtku. Byly tam ale detaily, které mi nedovolují dát plný počet (například pád naznak do úzké hluboké studny s vodou těsně nad pas bez jediného šrámu..). Ale ta atmosféra.. paráda..

Domov šedých motýlů (2008)

Bezesporu kvalitní film plný nejedné zajímavé myšlenky. Těžko k němu hledat ta vhodná slova.. Asi každý musí zkouknout sám. Doporučuji...

Dlouhá cesta (2002) odpad!

Proč odpad? Je to snad proto, že romantické filmy opravdu nemusím? Nebo jsem snad "divnej", když mě nebere náprava středoškolského sígra silně věřící slušňačkou, přičemž z každé scény ukapává přeslazenej med? Pardon, ale tohle bylo až úchylně sladké a naivní, že jsem neměl dostatek sil to dokoukat. Jinak, než odpadem, to opravdu hodnotit nemohu a 73% zde na csfd? Nechápu proč.....

Philadelphia (1993)

Skvělý film, který se tváří jako "právnický", nicméně samotný právní spor je tady vedlejší. Daleko víc se zaobírá předsudky, tabualizování různých témat a podobně. Tenhle film mě opravdu dostal, a to nejsem homosexuál.. :) Tradičně skvělý Tom Hanks, Denzel Washington taky snad nikdy nezklame. Neviděl jsem moc filmů s Banderasem, ale tohle byl první, kde mi tenhle chlap nelez krkem. Nelze ani opomenout skvělý soundtrack. 90%

Obřad (2011)

Pane Hopkinsi, vy musíte být hodně věřící člověk, že jste se do tohodle nechal přemluvit. Pro mě, jako ateistu, je to skoro až urážející film - "film se zakládá na skutečných událostech" - už toto tvrzení, tak jak stojí a leží, je směšné a jsem přesvědčen, že i ve své podstatě lživé. Dokážu si představit, že hluboce věřící člověk při závěrečných scénách brečel dojetím. Já jsem se spíš ironicky usmíval a kroutil hlavou nad tím "béčkovým" závěrem. Jediný, co v člověku vyvolalo mrazení, bylo zatínání nehtů do materiálů všeho druhu - nicméně, když se to ve filmu opakuje asi desetkrát, tak si na to zvyknete a bude vám to šumák.. Děj od začátku prvoplánový a předvídatelný. Tento film by se dal rozebírat dlouho z různých stran pohledu. Pro mě je to béčková náboženská agitka s jedním dobrým hercem, nic víc.. Kdybych se chtěl dívat na reklamní spoty, pustím si Novu..

Ženy v pokušení (2010)

Co se týče současné české tvroby, tak mám značný problém.. Když se řekne: "Ženy v pokušení", "Líbáš jako Bůh" a "Román pro ženy", tak nevím o čem který byl, protože mi všechny 3 splývají dohromady.. opravdu nedokážu s odstupem času ani rozlišit jaký herec hrál v jakém filmu.. bez děje, bez myšlenky, a pro mě i celkem bez humoru.. takový filmy si zaslouží maximálně 30%, jak můžou mít kolem 70% tady na csfd, tak to opravdu nechápu..

Zátoka (2009)

Taky jste měli chuť, během sledování tohoto dokumentu, ty japonský parchanty naházet do moře daleko daleko od břehu se značným výskytem hladových žraloků a chrstnout mezi ně kýbl vnitřností a krve? Já tedy ano..

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Zajímavá pointa na začátku, hodně netradičních prvních 15 minut a následně další víc jak hodina a půl sjíždění se, blití a nepřirozených pohybů a grimas Johnnyho Deppa. Kdyby to byl krátkometrážní film o délce maximálně 30 minut asi bych zatleskal a šoupal 5*. Ale v tom filmu se vlastně nic neděje. Čekal jsem na nějakou sakra dobrou pointu na konci filmu, která by mě zatlačila do křesla a přeci jenom vylepšila dojem celého filmu, ale ani ta nepřišla.. Velmi slabé 2*.