Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Celá trilogie je naprosto úchvatná a obávám se, že zážitek takového typu jaky jsem zažil u všech 3 dílů se jen tak opakovat nebude.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Komiksová blbina, která se snaží trochu líznout i historii. Ten film mě jako někoho, koho historie zajímá, opravdu urážel. Fajn, ať se klidně podobný ptákoviny točej, ale proboha už bez historického podkladu. Takhle si žáci druhého stupně zcela regulérně myslí, že Xerxes byla zmalovaná rocková hvězda, která si ve volném čase odskočila zaválčit s Leonidovou nudistickou armádou. Proč 2*? Film se alespoň snažil být "něčím novým" mezi filmy. Některé scény i přes jejich absurditu byly působivé. Toť asi vše.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Lepší komediální seriál před Trpaslíkem ani po něm nebyl a není. Typický anglický humor, který zabijí. Klobouk dolů a budu pevně doufat, že ještě někdy něco podobného spatří světlo světa (Další britské komediální seriály jako Black Books nebo IT Crowd jsou bohužel jen slabým odvarem, byť špatné nejsou).

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Krause mám rád jako herce v komediích - v Gymplu byl fakt super.. :) Ovšem pokud bych měl hodnotit souboj talkshow Šíp vs. Kraus, tak u mě jednoznačně vede Šíp. Má zajímavější hosty a jeho humor je přece jenom inteligentnější, než ten Krausův, který je někdy přinejmenším urážlivý a schází mu hlubší pointa.

Máte slovo (2008) (pořad)

No jednička.. čistá.. myšleno samozřejmě hvězda.. :) A to především díky Jílkové - není to dobrá moderátorka. Nikoho nenechá domluvit a když se hosté rozpovídají konečně o něčem, co může být zajímavé, utne to s tím, že "touhle dobou se už mělo mluvit o něčem jiném". Samotný pořad není špatný, akorát by to měl moderovat někdo schopný vést a správně a citlivě usměrňovat diskuzi.

Svět podle Prota (2001)

Tak přesně tohle je můj šálek kávy. Ani sekunda filmu není zbytečná. Naprosto geniální hudba, geniální Spacey, geniální scénář. Filmy, nad kterými lze přemýšlet i dlouho po závěrečných titulkách jsou nedocenitelné. U mě je tento film minimálně v TOP 5. PS: Ten, kdo tvrdí, že film se v polovině najednou "z ničeho nic" rozhodne, že se nakonec "bude zabývat úplně něčím jiným, než měl původně v úmyslu", tak ten film nepochopil (alespoň dle mého názoru)..

Jménem krále (2009)

Marně čekám na kvalitní český historický film (myšleno v období po revoluci). A čekat budu nadále. Tento film není ani tak historický, jako spíš detektivka zasazená do historického prostředí. Škoda. Skvělý výběr herců, velmi dobré kostýmy, prostředí filmu bez výtky. Ale děj slabý. patrně tu chybí odvaha natočit skutečně historický film. Detektivky mi svojí stejnorodostí už lezou krkem. 3* si tedy zaslouží herci, kostýmy, kvalitní historická atmosféra .

Ve jménu krále (2007) odpad!

Být mi tak osm asi bych byl nadšen a hrával si za městem na krugy a Farmáře. Bohužel mi osm není. Kdybych měl vypisovat záporné stránky tohoto filmu, byl bych tu hodně dlouho. Takže shrnutí (i to bude asi dlouhé): Postavy - příšerné - sice tváře "herců" byly jakš takš známé, jenomže všechny tyto tváře nejenom, že si spojím spíš s hrdiny béčkových filmů, ale do tohoto žánru se absolutně ale absolutně nehodí. Kostýmy - podprůměr, vévodí kožená bunda hlavního záporáka - ta mě fakt dostala.. :D SCÉNÁŘ UBOHÝ, DIALOGY KATASTROFÁLNÍ - kromě spousty nesmyslů 3 největší bláboly filmu: dcera krále ve stanu při škemrání o to, aby se mohla zúčastnit tažení proti hlavnímu záporákovi (pardón, ale měl jsem tolik práce s plácáním se přes hlavu, že jména postav si prostě nepamatuju): "Jsem dcerou svého otce" (ne asi.. budež dcerou svého syna), Farmář s čarodějem před městem záporáka: Famář: "Nedobytná pevnost?" Čaroděj: "Brány se otvírají zevnitř" (to je ale chytrej čáryfuk!), a cenu největšího blábolu si odnáší farmář - poslední věta v objetí farmářovi ženušky: "Vždycky jsem ti chtěl říct... (dramatická odmlka) ... že tě miluju!". Boha jeho, být to záměrná parodie, dávám asi i 4*. Každopádně je to místy šílená VYKRÁDAČKA PÁNA PRSTENŮ. Další věc - jakého vola napadlo umístit do bitvy v hustém lese katapulty??? K tomu není co dodat... to jsem opravdu zíral. Další známkou špatného filmu je určitě to, že při vážných a smutných okamžicích jsem se musel smát - buďto jsem divnej já nebo to je fakt úchylnej film. Fantasy mám rád, chtěl jsem dát tedy alespoň tu jednu hvězdičku. Hledal jsem důvody - odvaha natočit podobný druh fantasy po fenomenálním Pánovi Prstenů nebo třeba Claire Forlani, kterou považuji za jednu z nejvíc sexy hereček. Ale nejde to.. Tohle je opravdu odpad.

Mlha (2007)

Chabá zápletka, chabý děj, samé hororové klišé. Chapadla apod. byla sama o sobě poměrně směšná. Mohl to snad zachránit "překvapivý" závěr? U mě určitě ne. Nechci se vytahovat, ale přísáhám na cokoli na co se přísahat dá, že v okamžiku kdy jim došel benzín, jsem přesně odhadl, jak to dopadne. 1,5* si ode mě vysloužil spíš ten sympatický zaměstnanec obchodu alias bývalý sportovní střelec, než-li film jako takový. Darabontův nejslabší film. A ani fanatická šílená ženská na tom nic nezmění.. ;) PS: Jestliže se tam ta stvoření dostala z jejich dimenze do té naší, proč tam vlastně byla ta mlha? Možná proto, že bez ní by to bylo méně napínavé? Kde je ale logické vysvětlení?

Forrest Gump (1994)

Proč opakovat to, co již bylo xkrát napsáno? Zkrátka úchvatnej film, kterému se ve svém žánru vyrovná máloco.