Pelíšky (1999)

Jedna z nejlepších komedií, co jsem měl tu čest shlédnout.. Bohužel zároveň jedna z posledních českých komedií, u kterých by mě nenapadlo raději luštit křížovku vzhůru nohama v absolutní tmě..

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ukažte mi lepší film v daném žánru a já postavím z lega ženskou bez jediného hranatého tvaru... :)

Román pro muže (2010)

Opravdu nevím, co si o tomhle mám myslet. A opravdu nevím, jestli bych tento film zařadil mezi komedie. Nějak mi nemůže přijít současná česká tvorba k chuti. Všechno jak přes kopírák. Všechno stejně divné, zmatečné s divným dějem. Velmi velmi slabé 2*, a to jsem štědrej..

Raz, dva, tři (1961)

Černobílé filmy nepatří mezi mé oblíbené. A způsob herectví v těchto starých filmech tuplem ne. Přesto jsem se odhodlal tento kousek shlédnout a rozhodně toho nelituju. Na tomto filmu je vidět, jak se změnil vkus současné populace. Nebál bych se zařadit tuto komedii do kategorie "bláznivých". Přesto má v sobě inteligenci, chytrý humor, satiru. Dnešní bláznivé komedie? Až na výjimky jsou plné prvoplánového, nechutného, ubohého a trapného zesměšňování sama sebe i ostatních. Vývoj společnosti patrně "couvá".. :)

Vesnice (2004)

Co k tomu říct? Všechno už je řečeno jedním jménem - M. Night Shyamalan. Originální film s nejistým koncem do posledních vteřin podle mě rozhodně stojí za pozornost. Nechápu, jak může mít tento počin pod 70%. To se snad chcete koukat neustále na filmy, které jsou průhledné od začátku do konce jen zaobalené stokrát jinak typu "ublížej mi - naštvu se - zamiluju se - unesou mi moji lásku - naseru se ještě víc - zabiju všechny a osvobodím svoji lásku - HAPPY END!!!!". Originialita forever!

Truman Show (1998)

Dobrý náměť. Hodně dobrý náměť.. Potenciál filmu je ale úplně někde jinde. Přišlo mi to jako takový paskvil. Mělo se to tvářit částečně jako komedie, ale poprvé jsem se zasmál možná až v posledních 10 minutách filmu. Na drama to bylo zase v některých scénách moc uhozený. Carryho v lásce zrovna nemám (líbil se mi snad jenom v Lemony Snicket, jinak se na filmy s ním nedá většinou dívat) - jeho humor je laciný a založený na jeho gumovým ksichtě. V případě jiného hereckého obsazení (jediný, kdo mi do filmu opravdu seděl, byl Ed Harris) a vymezení filmu spíše do dramatu, pak bych asi mohl dát i 5 hvězdiček. Takhle jsou to "jen" silnější 3*.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tak tohle jsem viděl už poměrně dávno. Popravdě, na moc si z toho filmu už nepamatuju. A rovněž popravdě, jsem tomu rád. Současná tvorba Marie Poledňákové by se měla zakázat - už kvůli ní samotné - takhle si kazit dobré jméno..

Donnie Darko (2001)

Originální - to je slovo, které tenhle film vystihuje asi nejvíce. A právě díky tomu dávám 5*. Není nic lepšího, než vidět film, který se vymyká standardům a stereotypu. Skvělá kamera, výborné postavy, skvělá atmosféra, která v divákovi ponechávala po dobu celého filmu nejistotu, co bude následovat v dalších minutách. Králíka, kterýho jsem nejdříve považoval spíš za jelena, a kterej mi přišel opravdu "uhozenej", jsem si během filmu zamiloval a každá scéna s ním se mi náramně líbila. A konec? Rád se někdy plácám přes záda, jak skvěle jsem filmu porozumněl, ale teď si jistý teda nejsem.. :) Sakra, jak já mám rád filmy s takovým koncem, kdy můžete polemizovat a přemýšlet, co to vlastně bylo?! Paráda..

Templář (2011) odpad!

Nemám rád hloupé filmy. Proto nemám rád ani Ironclad. Film stavěný na pořádné krvavé řežbě, nic víc. To by mi ani tak nevadilo, ale když už je to vystavěno na bitevních scénách, co do hajzlu má znamenat ta kamera??? To si nezasluhuje ani komentář. Další věc - koho může bavit koukat na bezduchou řežbu 2 hodiny? Stopáž absolutně nepřiměřená ději. Postavy absolutně nezajímavé. Shrnu to - nešlo to ani dokoukat. Ale docela by mě zajímalo, jak to skončilo.. Opravdu zemřel Jan Bezzemek ve filmu na úplavici, tak jak tomu opravdu bylo? Nebo si tvůrci filmu vycucali z prstu zajímavější konec na úkor skutečnosti? Vsadil bych si na tu druhou možnost. PS: Na Primě to dávali pod českým názvem "Železná kláda".. To snad ne toto.. :D :D

Dějiny násilí (2005)

Celkově poměrně zajímavý příběh. Ovšem je to narvaný filmovými klišé. A to, dle mého názoru, takovým způsobem, že Dějiny násílí jsou poskládány z mnoha střípků plných neoriginality až to bolí. K mému údivu ale tyto jednotlivé klišé dávaji svým pospojováním vzniknout poměrně originálnímu filmu. Celkem rozporuplné pocity.