Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Bohužel jako kniha je první půlka docela nudná a pomalá. Tentokrát se mi líbili Yatesovi pasáže, který v knize nebyli a o proti 6 příběh vylepšují.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Nejhorší díl z celé série. Yates vůbec nevystihl atmosféru knihy a vynechal či docela dost pozměnil pár zásadních věcí z knihy. Celý film jsem se těšil na záverečnou bitvu a ejhle ona tam není, což mi zkazilo celý film pokud nepočítám ty trapný rádoby vtípky.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Tento díl se mi tolik nelíbíl jako předchozí, ale stějně je hodně povedený. Umbridgeová je výborná a ke konci filmu opět pracují emoce a to je dobře.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Můj nejoblíbenější díl taky sem ho viděl nejvíckrát. Líbí se mi nástup Kruvalu, draci a povedená hudba a triky. Na konci vždy ukápne nějaká ta slzička.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Příběh je skoro hororový a o proti předchozím dílům hodně temný. Konečně se seznamujeme se Siriusem, který je výborně zahrán a dalšimi postavami. Hudba a triky ve filmu jsou hodně povedené. Podle mě nejlepší film z celé série.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

O proti jedničce je určitě temnější a drsnější, což byla i kniha. Jinak opět hodně povedené ztvárnění knihy.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První díl je takova pohádka. Jsme okouzlováni novými věcmi a vše je takové příjemné a moc pěkně se na to kouká. Tento díl mám moc rád a vždy při něm vzpomínám na začatky s HP.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

První půlka nic moc, přitom v knize mě 1. Bellina část bavila, navíc o proti knížce se mi zdá docela okleštěna. Druhá půlka filmu je z knihy Jacobova část, která mě v knize moc nezaujala, ale ve filmu je výborná. Hodně se mi líbíla proměna Belly z krásky na trosku a na konci zpět na krásku a hlavně na konci ty nádherný oči. Uvažoval jsem o 4* ale za ten začátek lepší 3*. PS: První titulky trvají 2 min a pak tam je ještě scéna s Volturiovými.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Tento rok se nám urodili dva výborné westernové seriály. A to HoW a Wild Boys. HoW je seriál od stanice AMC, která má na svědomí hodně dobré seriály (1,2,3,4). V pilotu se mi líbí vyobrazení divokého západu se vším co k tomu patří, hudba, postavy. Škoda jen že to nebyl dvojdíl. Zatím hodnotím 90% a uvidim jak se seriál bude vyvíjet dál. Tak po shlednutí posledního dílu musím říct, že si seriál udržel kvalitu a už se těším na 2.serii. 2.série už mě tolik nebavila, ale pořád se mi to hodně líbilo. Přesto stejně snižuji hodnocení na 80% a uvidíme co přinese 3.série. 3. série přišla se změnou. Ubylo hlavních herců, místo indiánu tady jsou mormoni a Cullen povýšil. Povedená série a jsem zvědav, co si pro nás připraví tvůrci příště. 4. série - Začátek s Cullenem u mormonů mě vůbec nebavil, ale pak když se vrátil k železnici, tak se to zase fajn rozjelo. Postrádal jsem Elama, ty dvě epizody s ním byly docela málo, navíc trochu psycho. Konec mě pěkně nažhavil na 5. sérii, sem zvědav co přinese.