Párty (2018) (seriál)

Moc jsem od toho nečekal, ale docela pobavilo. Pár známých tváří potěší, nové jsou taky fajn. Nápad zavřít neprodyšně školu na celou noc a udělat tam maturák, docela zajímavý. Příjemná jednohubka.

Planeta Česko (2017)

Záběry jsou naprosto úžasné. Zvířat je tam jen pár druhů, ale i tak to stačí. Moc odbornosti tam není, spíše takové lehké povídání a sem tam nějaká zajímavost. Hudba mi tam občas moc neseděla. Vadil Hádek jako vypravěč, když mluvil místo kameramana/fotografa, vždy jsem si ho po hlasu představil a nesedlo mi to. Za mě klidně mohl komentáře k filmu namluvit sám pán, případně vypustit úplně osobní rovinu a jen komentovat dění v obraze. Celkově to nebylo špatné, hlavně ty záběry to zachraňují.

Kempink 2 (2010)

Dvojka mě osobně bavila trochu víc než jednička, asi to bylo tím, že se spíše zaměřila na Patricka a jeho příhody než na vícero postav a Jackyho, který mě moc nezaujal. Závěr s archeologickou památkou pobavil. 60%

Kempink (2006)

Průměrná francouzská komedie o rodince, která jezdí několik desítek let na to samé místo v jednom a v tom samém kempu. Nijak vyloženě jsem se nebavil, ale příjemná nenáročná oddychovka to funguje slušně. 50%

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Lovení dinousarů a jejich odvoz mi hodně připomíná Jurský park 2. První polovina filmu na ostrově docela fajn a člověk zavzpomíná na první Jurský svět, druhá polovina v hororovém hávu taky nebyla špatná, ale něc otomu chybělo a linie s aukcí a klonováním mě nezaujala. Otevřený konec si připravil půdu pro třetí epizodu. Kino trochu zbytečné, ale když to bylo na volňas, tak mě to tolik nebolí.

Plán útěku 2 (2018)

Děsně utahané a nudné. První díl fungoval a dalo se na něj koukat, ale tady to je hodně mimo. Zápletka suchá a předvídatelná. Akce slabá. Film zdlouhavý. Škoda času. 30%

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Už z traileru bylo jasný, že nepůjde o žádnou pecku. Máme tu kupu známých tváří z různých seriálů (OITNB, Longmire, FTWD, Office, Heroes, Quarry, Sirens, Weeds) a k tomu Stathama. Akce relativně ujde, trocha humoru a film docela i šlape. V cca polovině je slabší část, kdy se skoro nic neděje a z filmu by se klidně mohlo odebrat nějaká část a udělat z toho nabušenou 90 minutovku. Jako nenáročná zábava to docela ujde, ale příště dám přednost Piraňa 3D, která je zábavnější. 50%

Úsměvy smutných mužů (2018)

Od filmu jsme hodně očekával a tak jsem se odhodlal jít na něj do kina. Na české filmy dobrovolně nechodím, jediná vyjímka byla Teorie tygra, kterou mám moc rád, a v letňáku Učitelka, která se taky povedla. Film naštěstí splnil má očekávání a já si ho patřičně užil. Herecky výborné, stejně tak režie i scénář. Atmosféra je výborná a člověk je vtažen do filmu. Silný příběh, který mě dostal. Film, který stojí za to vidět.

Milada (2017)

Myslel jsem, že když jde o český film, tak že bude v češtině. Při sledování jsem koukal, že nějak nesedí zvuk s otevřenýma pusama a při rychlém hledání jsme zjistil, že je předabováno, že původně je film natočen v angličtině. Zajímavý krok, zvlášť, když angličtina nezní zrovna u těch herců nejlíp (jak jsem si později dohledal film v originále). Film mě nijak nezaujal a až na pár hereckých výkonů slabota. A nejvíc to zabila Aňa se svým účesem, chudinka.

Křižáček (2017)

Na papíře to vypadalo docela fajn, k tomu tam je Roden, tak jsem se těšil. Bohužel mě to nezaujalo a někde od poloviny filmu jsem začínal dost klimbat. Na úspávání ideální film. Přišlo mi to hodně dlouhé a prázdné.