Bezva ženská na krku (2016)

Vetchýho mám rád, komedie Pojedeme k moři, Život je život a Láska je láska v kterých hrál byly dobré, takže na jeho novou komedii sem byl zvědav. A dostalo se mi velice milého překvapení. Narozdíl od nekoukatelných hrůz z poslední doby Strašidla, Sezn@mka, Prázdniny v Provence... se na to dá koukat, má to i příběh a herci něco hrají, dokonce to je i zábavné a několikrát mě film pobavil. Příběh je od začátku předvídatelný (původně sem teda myslel, že Božíček chodí na čumendu z jiného důvodu) a člověk tuší, co bude následovat nebo jak daná scéna skončí. Celé je to střeštěné a nějaké postavy jsou docela ujeté, ale kouká se na to moc pěkně a hlavně to baví. Kdyby tam nebylo pár hluchých míst a přihodili nějaký fór, tak bych přihodil hvězdičku. Takhle hodně slušné 3*.

Dívka ve vlaku (2016)

Kniha mě minula, takže nemám s čím srovnávat. Film samotný mě ze začátku vůbec nezaujal, zbytečně se táhl a u plátna mě jen držely sexy scény s Haley Bennett. Závěrečná půlhodinka se ale krásně rozjede, převrátí to co jste si mysleli, že víte a finále je uspokujující. Justin Theroux opět výborný, stejně jako v Leftovers, pro takovéto role se narodil. Závěr tomu hodně pomohl a tak s odřenýma ušima 70%.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Od filmu jsem teda čekal něco jiného. Má to být komedie a podle popisku sem čekal něco nahláškovaného jako Gympl, bohužel nějak zapomněli na ty vtipy a vylezlo z toho spíše drama. Celý film se řeší rasismus, smrt, násilí na ženách, peníze a nějaký fór nikde. Nakonec sem se zasmál asi jedné scénce a toť vše. Na filmu je vidět Vorlova práce, ty jeho detaily na obličeje se nedají přehlédnout. 50%

KillerSaurus (2015) odpad!

Ke zhlédnutí mě nalákal drsný poster. To co je na obrázku ve filmu vůbec není. Celé to vypadá jako nějaký amaterský pokus o film. Stupidita scénáře, ba celého filmu je odstrašující.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Dokoukal jsem prodlouženou verzi a funguje to dobře, nechápu proč do kin šla tak divně sestříhaná verze se spoustou mezer v ději kvůli kterým pak některé scény nedávaly moc smysl. Film by si zasloužil červený čísla, něco mezi 70-75%. Osobně se už dost těším na Justice League a další filmy z DC stáje. Nakonec se mi tenhle film líbil víc než Civil War.

Geist (2015)

Ke zhlédnutí zde.

Boku no Hero Academia (2016) (seriál)

Manga se mi líbí, takže na anime sem se těšil. Bohužel mě ale zklamalo. Zbytečně roztahaný děj, kdyby šlo o nějakou 50 epizodní sérii tak neřeknu, ale při 13 epizodách, to byla hrůza. Druhá série je jasná, bohužel pokud to bude pokračovat stejnou rychlostí, tak se dočkáme jen turnaje a ten pořádný příběh se začne odvíjet až v případné třetí sérii. Uvidíme, co si pro nás tvůrci tedy připraví dál. První série 60%.

Dagaši kaši - Season 1 (2016) (série)

Anime mě docela zaujalo. Líbilo se mi téma i vzhled Hotaru. Bohužel mě zklamalo příběhem a dějem. Vše jde tak pomalu, hlavní příběh upadne do pozadí a nic se kolem něj neděje. Hotaru je docela otravná, ale za to Saya mě moc bavila a epizody s ní, kde měla hlavní roli, byly super. Společně s postavami jsem ochutnával stejné dobroty, takže jsem měl o požitek z anime navíc, ale i tak to tomu moc nepomohlo. Navíc díky takovému prázdnému konci jde spíše o průměrné anime. Znova se už nepodívám a dobroty si zamlsám u něčeho jiného. 55%

V zajetí kouzel (2015) (seriál)

Stejně jako u The Expanse mě zaujal popis, ale po pilotu sem si řikal, že to asi nedopadne a po pár dílech dropnu. Ale stejně jako u The Expanse se to luxusně rozjede. Perfektní směs fantasy a akce, trochu okořeněná vtipem, sexem, sprostou mluvou a nějakým tím mrzačením lidí. Seriál je plný narážek a hlášek z jiných filmů, seriálů a knih, takže se hodně bavím u jejich objevování. Stejně tak mě baví hlášky postav, takový černý humor. Alice je hodně sexy a pěkně se na ní kouká. Jediný, co trochu vadí je, že to neběží na nějaké tv pro dospělé (HBO, Showtime, Starz), přeci jen by nemusela být ta sprostá mluva tak tlumená, trochu víc krve a vnitřností by taky bodlo, když useknete ruce nebo někoho rozpůlíte, tak asi něco vyteče nebo vypadne a stejně tak i u sexu, by odvážnější scény potěšili. Seriál mě pohltil a finále bylo perfektní, už se nemůžu dočkat druhé série. Mezitím si čas krátím Grossmanovou trilogií. 2. série - Děj se odehrává z velké části ve Filorií, což je fantasy svět, který bych přirovnal k Narnii akorát v dospělé verzi. Máme tu spoustu magických bytostí, kde většina z nich jsou pěkný svině. Ve Filorii se řeší vláda království, války, obnova magie... Ve světě lidí jak odpravit Bestii. Samozřejmě je tu spousta absurdních a zábavných scén, jako když jeden bůh vykoná potřebu do magické studny a připraví Filorii o magii, kentaur léčitel a jeho obří výbava, nebo Penny, když příjde o ruce, tak se začne učit magii pomocí svěrače, drak a jeho hláška: „I eat you, i am fucking dragon.“, atd. Je toho spousta, stejně tak odkazů na všemožné filmy a seriály. Seriál taky docela přitvrdil a několik postav si prožije nepěkné chvíle (brutální znásilnění, přeměna v niffina, ruce co neposlouchají...). Celá série je super jízda a náramně jsem si ji užil. Finále bylo super a už sem zvědav na pokračování.

The Bad Education Movie (2015)

Když seriál po třech sériích zrušili, tak aspoň potěšili oznámením záverečného filmu. Na film jsem byl zvědav a doufal, že se vydaří. A vydařil, nese se v duchu seriálu, pokud nebudu počítat posledních 30 minut akce, takže komu se líbil humor v seriálu, bude potěšen stejným stylem i ve filmu. Film rychle uteče a člověk se ani na chvíli nenudí. Tady se rozloučení se seriálem formou filmu povedlo.