Válka o planetu opic (2017)

Tak to bylo hodně silné. Ze začátku filmu mi naskočila husina a nějakou tu chvíli i vydržela. Napětí střídalo napětí. V cca polovině filmu se přidal vtipný element v podobě starého opičáka ze zoo, který to trochu oživil. Opice naprosto úžasné, hlavně Maurice. Nova byla kouzelná a i když nepromluvila ani slovo, její emoce byly jasné. Trošku zklamal Woody, moc prostoru nedostal, navíc sem čekal, že jeho plukovník bude drsnější. Kamera byla perfektní, moc se mi líbily záběry a detaily krajiny i opic, triky opravdu vymazlené. Hudba úžasně podtrhávala emoce a pomáhala filmu. 3D povedené, trochu sem se ho bál díky tomu, že z TRL to vypadalo na tmavý film, ale ve filmu to navadilo a krásně to všechno oživovalo. Ani chvíli jsme se nenudil a nejradši bych si projekci, hned zase zopakoval. Za mě naprostá spokojenost a společně s Loganem a Artušem patří třetí opičky mezi nejlepší filmy toho roku.

Milovník po přechodu (2017)

Bavil jsme se víc než u Baywatch i když tu jde o takovou tu klasickou americkou komedii, která je už předem předvídatelná. Nejvíc mě samozřejmě zaujala stále nádherná Salma Hayek a potěšila Kristen Bell, i když tam moc prostoru nemá.

Westworld (2016) (seriál)

Tak to se moc povedlo. Nolan a jeho parta nám servírují hodně dobrou podívanou plnou nečekaných zvratů a člověk musí jen čučet s otevřenou pusou, co že se to zrovna stalo. Postavy jsou fajn, krajina a triky hodně povedené a vymazlené. Jako náhrada za GoT to určitě ujde, jen nevím jestli to maj HBO promyšlený na x serií, protože zatím mi to nepřijde, že by to mohlo dějově dát tak na 2-3 série. Na druhou stranu můžou měnit téma parku a s tím změnil styl seriálu. Určitě bych uvítal i nějaké to období v Japonsku, samuraje nám tam ukázali, tak se třeba i dočkáme.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Nový Spidey není špatný, rozhodně lepší než ten předchozí, ale na Tobeyho ještě ztrácí. Záporák fajn, jen škoda, že nedostal víc prostoru. Trošku mi tam vadil Tony, radši bych víc Spideyho než Iron mana, ale chápu, že tam musel být kvůli propojení. Z postav kromě Spideyho mě bavila Michell, jen škoda, že tam taky nedostala víc prostoru. Celkově hodně zábavný film, osobně bych uvítal víc akce a víc záporáka. Na pokračování se už moc teším a doufám, že se jednoho dne dočkáme dua Spider-man + Deadpool, protože na strankách komixu jim to šlape na výbornou.

Mamma Mia! (2008)

Po 9 letech sem se zase mrknul na tento film a hned mě zaujal mladý Dominic Cooper, ani jsem nevěděl, že tu hraje. Zrovna jsem před tím koukal na novou epizodu Preachera, tak jsem mohl porovnat jak zestárl. Amanda krásná a Pierce ještě bez šedin (nedávno jsem koukal na seriál The Son, kde už je šedivý). Děj filmu nic extra, hlavně aby tam seděly písničky. Maryl Streep mi přijde, že má trochu problém s písněma, hlavně ze začátku, když zpívá sama, trochu mě to tahalo v uších. Umělé kulisy jsou docela k smíchu a strašně tlučou do očí, chování některých postav je neskutečně trapné. Film ale díky písníčkám docela utíká, k tomu pomáhá i Amanda a tak to je takový průměr. Na pokračování ze zvědavosti taky mrknu, i když asi nebude o co stát.

Ztracené město Z (2016)

Čekal jsem trochu dobrodružnější a akčnější film, ale nakonec sem i tak spokojen. Hlavně Hunnam, ale i Pattinson hrají dobře. Děj je napínavý a slušně utíká i přes delší délku filmu. Film je pěkně natočen a po skouknutí jsem spokojen i když sem nedostal, co sem původně chtěl. 70%

Extrémní rychlost (2017)

Film se očividně snaží svést na vlně úspěchu filmů Rychle a zběsile, tak tu máme auta, holky a nějakou tu akci. Bohužel to vůbec nefunguje. Scénář slabota. Postavy nijak nezaujmou, navíc jich tam je opravdu velká spousta a u většiny znáte akorát obličej a jméno a to je tak vše. Auta nejsou špatná, zase je to trochu o něčem jiném. Akce je bohužel docela tragická, kulky lítají za roh, muž střílí z pistole, ale kolem hlavního hrdiny lítaj kulky jak kdyby po něm střílel někdo z kulometu atd. Finále v přístavu to pak už jen doráží. Prakticky šlo o chladnou vraždu, takhle zabít chlápka, který si jede jen pro své ukradené vozy a očividně to vůbec nikoho netrápí i když se postavy prezentují jen jako "slušní" zlodějíčci. Z celého filmu mě zaujala akorát krajina (hlavně honička na konci) a záporák v podání Clemense Schicka, bohužel jeho postavu taky ke konci domrvili. Nechápu, co to dělalo v kině. Takový film patří za 50kč na dvd do trafiky nebo na Novu.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Jako malý jsem sledoval Power Rangers a jejich různé varianty. Když se na netu objevila dospělácká a drsnější verze v podobě amaterského videa, tak sem si řikal, že by to nemuselo být špatný, kdyby se natočil drsnější film. Po pár letech byl skutečně film oznámen. Bohužel tu máme ale opět "děti" a nejde ani o drsnou (R) verzi. Na pohled to vypadá docela pěkně, ale dialogy jsou nic moc. Roboti moc prostoru nedostaly, stejně tak boje je pomálu. Záporačka je sice pěkná, ale taková o ničem a nic moc zlého nepředvede. Velká škoda, pokud vznikne druhý díl, tak se ale stejně podívam. Zelený je můj oblíbenec.

CHIPS: Bláznivá hlídka (2017)

Taková ta klasická průměrná akční komedie okořeněná trochou nahoty. Na jedno kouknutí zabavilo a podruhé už asi vynechám. Děj docela utíká, akce ujde, vtípky takový průměr, sem tam nějaké potěšení pro pány a to je tak vše.

Machři a šprti (1999) (seriál)

Nedávno jsem si dával opáčko a i po skoro 20 letech to pořád baví. Poznával jsem herce, které nyní už znám díky jiným seriálům nebo filmům a čučel, že tam hraje tolik známých tváří. Nejvíc baví asi příběhy kluků, hlavně jejich debaty o seriálech, filmech a hrách. Ale i příběhy starší skupiny jsou fajn. Seriál krásně balancuje mezi komedií a dramatem a každý díl přinese něco nového, i po těch letech jde o moc povedený seriál, který nemá prakticky žádnou konkurenci mezi seriály ze školního prostředí. Ve finále zamrzí, že má jen 18 epizod.