Šerifská hvězda (2017) (seriál)

Na seriál jsem narazil náhodou, zaujal mě Tim Roth, který mě bavil v Lie to Me, tak sem to zkusil. První díl mě zaujal a nakonec sem skoukl všech deset epizod v kuse. Atmosféra byla fajn, postavy jak který ( potěšil Heyerdahl, který jede ve stylu HoW dalšího Švéda :-D). Akce, násilý, nahota fajn. CGI triky byly hodně poznat. Chvílema mi to přišlo trošku víc ujetý než by muselo být. Finále slušný. Druhá série je jistá, tak je to dobré. S odřenýma ušima za 4* - 70%.

Midnight, Texas (2017) (seriál)

True Blood mám hodně rád, takže jsem se dost těšil na další autorčinu sérii. Postavy jsou víceméně fajn, máme tu pár známých tváří. Příběh mě bavil. Bohužel některé epizody mi přišly zbytečně natahovaný, často tam postavy zmateně běhaly sem a tam a hrozba se nějak vyřešila sama. Celkově to je takové slabé a něco tomu chybí. TB se to nemůže rovnat. Je to veliká škoda. Myslel jsem si, že budu mít aspoň náhradu za Grimm. 65%

The Guest Book (2017) (seriál)

Sešly se nám dva seriály s podobnou tématikou. Room 104, kde každý díl jede sám za sebe a je úplně jiný než ten předchozí a jediný co je spojuje je právě pokoj 104 a právě tento Guest book, kde se jednotlivé díly odehrávají na chatě, každý díl jiná skupinka lidí a své zážitky napíše do knihy návštěv. Přesto se zde pár postav objevuje opakovaně a propojuje jednotlivé epizody, aby je ve finále všechny spojily dohromady. Celkově to špatné není, jen tomu chybí něco navíc a zůstává to v takovém tom komediálním průměru, kdy vás epizoda neurazí a dokonce i lehce pobaví, ale nijak extra vás nemotivuje sledovat dál. S druhou sérií pokračovat už nebudu. 60%

Wind River (2017)

Na film jsem se dost těšil po tý záplavě chvály, co se na něj od léta valí, o to víc mě naštvalo, že nějaký pako rozhodlo, že tento film v kině hrát nebudeme a radši nám šoupli Dezertéra a Amityville. Proto mě velice mile překvapilo, když na mě včera ráno na netu vyskočila kvalitní HD verze. Film naprosto úžasný, atmosféra mrazivá, hudební podkres výborný a krásně tomu napomáhá. Natož, že tady na mě celý film pražilo slunce, tak sem měl husí kůži. Potěšily známé obličeje z řad indiánů, překvapil Bernthal, neboť jsem netušil, že tu hraje. Hawkeye a Scarlet Witch udělali dobře, že si odskočili z Marvelu, tady jim to fajn šlape. Finále bylo překvapivé a docela sem čučel. Film mě chytnul a zaujal perfektní kamerou a zajímavým příběhem, všeho bylo tak akorát a krásně se šlapalo. Naprostá spokojenost.

Blood Drive (2017) (seriál)

Tak tohle byla teda fakt ujetá jízda. Když Syfy oznámilo, že udělá seriál ve stylu starých grindhouse bijáků, tak jsem byl v pozoru a velmi mě zajímalo, co z toho vypadne. Hlavní hvězda Alan Ritchson, který pro mě asi vždy zůstane Thad Castle, tady hraje drsnýho sympoše, k sobě dostane sexy kočku, která je stejně drsná a společně jedou závod plný smrti. K tomu perfektně ujetý Slink v podání Colina Cunninghama, kterého si naposledy pamatuji jako Popa z Falling Skies, který mění strany podle potřeby. I ostatní postavy jsou velice zajímavé. Seriál je dost brutální, sprostý a občas i nějaký ten sex nebo nahota se najde ( ten je teda cenzurován černým obdelníčkem). Vše je naprosto přehnané a ujeté jako už v grindhouse filmech bývá zvykem. Docela se divím, že to vůbec na takové slušné televizi jako je Syfy mohlo běžet. Možná nějaká dospělejší stanice (Showtime, HBO) by tomu dala trochu víc šmrncu, ale i tak to bylo hodně ujeté. Akce, humor, násilý, závody v autech... v seriálu je všeho tak akorát, pěkně promíchané a člověk se nestíhá nudit. Jediné, co zamrzí, je zrušení po prvé sérii, pokračování na vězeňském ostrově jak naznačil konec by mohlo být zajímavé. Škoda no.

The King's Avatar (2017) (seriál)

Pravděpodobně moje první čínské anime. Trošku jsem si musel zvykat na dabing, protože čínsky slyším mluvit lidi pouze ve filmech a občas nějaký ten seriál, ale anime už mám nějakých deset let ne-li víc spojené pouze s japonštinou. Anime má krásnou animaci a perfektní hudební doprovod. Bohužel, co se příběhu týče, tak to je takové práznější a díly jsou si hodně podobné. Postavy jsou ale zajímavé, boje hodně povedené a občas nějaký ten vtípek taky pobavil. Nakonec sem to sjel vkuse. Klidně bych si dal i pokračování. 70%

To (2017)

Nějak se stalo, že se prakticky sešly čtyři adaptace Kingových knih. Temná věž a televizní Mlha se bohužel vůbec nepovedly, ale Mr. Mercedes a hlavně To jsou povedené pecky. To mě velice bavilo, ať už šlo o napínavý příběh, vtipné hlášky nebo strašidelné scény. Film má i líbivý hudební podkres a když začne bitva s kameny, tak je to luxusní jízda. Klaun je bombastický a střídá občas směšné scénky s těmi děsivými. Natož, že má film přes dvě hodinky, tak utekl jako voda a ani chvíli jsem se nenudil. Za mě naprostá spokojenost, určitě povedenější než původní adaptace. Uvidíme jak se poperou s druhou polovinou, na kterou se už teď moc těším.

Nejsledovanější (2017)

Původně jsem myslel podle chování a vystupovaní, že jde o děti a tak mě překvapilo odhalení, že většina z nich už jsou dospělí lidé. Bohužel čumět na plátně jak jeden týpek hraje Minecraft, druhý ze sebe dělá retarda, jedna puberťačka chytrolínku, která ví vše a tři pipky jak se líčej je pro mě nezábavné. Bohužel mi to jako dokument nepřišlo, spíš jako video z dovolené/prazdnin pro rodinu a kamarády. Docela mě štvala kamera, která se docela často klepala a jezdila pořád nějak pryč. Potěšily záběry z Pardubic a vyděsilo, že ten největší pošuk je práve taky z Pce. Dvojčata by určitě měla fanoušků více, kdyby se zaměřili na videa pro dospělé. Nicole je docela atraktivní a tak záběry s ní byli relativně fajn. Kdyby to běželo na YT nebo Streamu, tak asi ok, ale do kina určitě ne. O to víc mě těší, že na to skoro nikdo nechodí a tak to brzy z kina zmizí. Nejzábavnější byly záběry na rodiče, kteří doprovázeli svoje 8 letý ratolesti na nějaký YT festival, kde čuměj na lidi jak hrajou Minecraft, takový otrávený a zhnusený ksichty se moc často nevidí.

Věštci (2016) (seriál)

Donovan mě hodně bavil v Burn Notice a tak sem byl zvědav na jeho nový seriál. Překvapil mě Zayas (Angel z Dextera) o kterém sem nevěděl, že tam hraje, bohužel tam nemá tolik prostoru, ale jeho postava mě zase tolik nezaujala, takže to ani nevadí. Příběh je zajímávý a pěkně se zamotává, nadpřirozeno tomu taky pěkně nahrává. Obsazení pěkných hereček je potěšující, hlavně v některých scénách. Seriál sem skoukl na jeden zátah, ale po finále jsem měl takový pocit, že tomu něco chybělo a nebylo to ono. Škoda, že trochu víc netlačili na pilu. Další sérii asi vynechám.

Americký zabiják (2017)

Dylan mě baví jako Stiles v Teen Wolf, jeho Labyrinty taky nebyly špatné a tak jsem byl zvědav jak dopadne tento film. Z trailerů to vypadalo slušně, hlavně Keaton a chytl mě boj proti teroristům. Bohužel ve filmu se boj proti teroristům odbude prakticky v první půl hodince a pak se jde po Mitchově předchůdci, který zběhl. Potěšil Adkins, že se opět dostal do kina v nějakém větším filmu, bohužel stejně jako v Doctor Strange, toho moc nepředvede a je odstaven v první polovině filmu. Akce je ucházející, bohužel příběh mě moc nezaujal, postavy tomu taky moc nedaly a hlavně sem čekal z trailerů trochu něco jiného. Původně jsem chtěl jít za 3*, ale ten konec to totálně zabil a víc jak 2* si to nezaslouží.