Který je ten pravý? (2017)

Reese snad nestárne a je pořád kočka jako za doby Pravé blondýny. Dlouho nehrála v nějakém zajímavém filmu, tak jsem byl zvědav. Příběh taková nenáročná klasika. Žena neví co dál, narazí na novou lásku a dostane do života správný směr a vše jde hned líp. Bratrské duo bylo fajn a bavilo, bohužel mladý nápadník mě moc nezaujal. Poštuchování mezi ex a součastným "přítelem" bylo zábavné, jen škoda, že neměli kluci víc prostoru. Celkově je film pěkná nenáročná předvídatelná pohodovka, která pobaví a neurazí. Znova se na to už ale nepodívám.

Nymfomanka, část II. (2013)

První díl bavil a tak jsem si pustil hned na to díl druhý. Ten je ještě delší o půl hodinky než ten první a tak jsme na 3h hodinkách. Tady se už přitvrdilo a to doslova. Bell je super a myslím, že ve scénách s ním by se mohlo 50 odstínů čekoholiv učit. Druhý díl mi přišel v některých scénách předvídatelný a už sem dopředu tušil, co se asi stane. Navíc mi přišlo, že to tak neutiká jako první díl, holt 3 hodiny jsou znát. Celkově mě to ale stále drželo v pozoru a hltal každou příhodu ze života Joe. Celkově mi přišel první díl lepší, byl trochu zábavnější i když druhý díl možná víc zajímavější. Za pár let až to trochu dostanu z hlavy si asi dám toto skoro 6 hodinové dílo znovu. Jinak mě překvapila hromada známých obličejů, co se do obou filmů dostala.

Nymfomanka, část I. (2013)

O filmu jsem moc nevěděl a tak mě překvapilo zpracování. Původně jsem myslel, že to bude nacpané sexem, když kolem toho byl takový poprask v době, kdy to šlo do kin a ono to přitom je povídání, obohacené vzdělávacími informacemi, hned na začátku se naučíme muškařit, později se dozvíme o hudbě atd. Povídání Joe bylo zajímavé a hodně bavil Seligman, který krásně přirovnával příběh k něčemu ze života. Ty 2,5h utekly docela rychle až mě to překvapilo a hlavně, že mě to bavilo po celou dobu. Za mě spokojenost. PS: Hned ze začátku pustit divákovi na plný kule Rammsteiny je super začátek filmu, který si mě hned získal a potěšil.

Baby Driver (2017)

Tak tohle byla super jízda. Perfektní propojení hudby a obrazu/děje mě hodně bavilo a dávalo filmu pěkný šmrnc. Postavy lupičů byly super, každý trochu jinak ujetý. Honičky a akce povedená. Škoda, že Bernthal měl takovou maličkou roli, ale i tak potěšil. Hamm byl opět výborný. Bavil jsem se náramně.

Temná věž (2017)

Knihy jsem ještě nečetl, ale mám je už několik let na seznamu. K filmu jsem tedy přistupoval prakticky bez infa o co jde, z těch pár komiksů, co jsem četl, sem si už nic nepamatoval. Lákal Elba a McConaughey. První jmenovaný bohužel docela tragédie a evidentně ho to nebavilo, hold Luther byl asi vrchol. Druhý jmenovaný mě i docela bavil. Příběh taková tuctovka, pár scén zaujalo, ale čekal jsem daleko víc. Víc akce, trochu přitvrdit a občas nějaký černý vtípek. Z kina jsem odcházel docela smutný, že to takhle zkonili. Abych si zpravil chuť, tak sem si musel pustit opět Monster Calls.

Hurvínek a kouzelné muzeum (2017)

Na Hurvínkovi jsem vyrůstal, stále mám doma kazety a CD s příběhy. Takže mě nový film zajímal. Předchozí film byl docela tragédie a nijak nepomohlo ani 3D, které v té době strašně frčelo. Nový film bohužel poupravuje chování postav o proti zažitýmu, které funguje desítky let. Samozřejmě proběhla i modernizace, asi aby měli děti k Hurvínkovi blíže. Příběh mě vůbec nezaujal, nějaká zábavnost úplně chybí. Nedalo mi to a pustil jsem si staré cd s příběhem a to pobavilo, tak je vidět, že sem z toho nevyrostl, jen ve filmu to je blbě podáno. Animace je docela slušná, 3D efekty zbytečné a nijak extra povedené. Škoda, snad se Hurvajs taky někdy dočká slušného filmu, určitě by si to zasloužil.

Killing Hasselhoff (2017)

Na film jsem narazil náhodou. Zaujalo mě, že tam hraje Ken Jeong, který mě bavil v Community a v The Hangover, a taky Jim Jefferies, takže to vypadalo na pěkně ujetou komedii. Bohužel začátek je dost suchý a film zachraňuje prakticky až posledních 30 minut. Baviči bohužel nezaujali a spíš nudili. Kdo vynikal byl David. Ten pobavil, potěšili narážky na Pobřežní hlídku, Knigh Rider a Nicka Furyho. Mohla to být zábavná střelená komedie, ale bohužel to zůstalo u nudného pod/průměru. Aspoň tu potitulkovou scénu s Bieberem si mohli odpustit.

Svět podle Daliborka (2017)

Zajimavý je, že film, který jsem viděl předtímto je tu veden jako komedie a přitom to je spíše dokument a tady je to zase naopak. Je pravda, že jsem zahlédl zprávu, že to je vše nahrané, tak proto jsme to nebral tak moc vážně. Trošku mi to připomnělo stylem Office nebo PaR. Daliborek pobavil. 70%

Komici s.r.o. The Tour (2016)

Myslel jsem, že má jít o komedii a tak jsem byl natěšen, že se možná pobavím. Bohužel se ukázalo, že jde spíše o záběry ze zákulisí. Těch 90 minut se děsně táhne, vidíte jak komici jezdí po silnici z jednoho vystoupení na další a mezitím si střihnou někde nějaky trapný fórek. Bohužel je to nudné a nezáživné. A největši podpásovka je, že když už to vypadá, že uvidíme nějakou zábavnou scénku aspoň z jejich vystoupení, tak je to tak divně sestříhané (chápu, chtěj nás donutit, abychom jsme si koupili lístek a zašli na živé vystoupení), že vidíme jen nějakou malou část a nevíme o co jde a čemu se to ti lidi smějou. Škoda času. 30%