Rychle a zběsile 8 (2017)

Začátek neskutečně trapný, hlavně Diesel. Z Dwayna tady je pomalu Hulk, lidma hází jak nafukovacíma míčema, zeď nebo ocel to je jedno, nic nezastaví jeho pěst. Když se na scéně ukáže Statham, tak to začně pořádně bavit. Bohužel je po chvíli zase pryč, naštěstí se na konci vrátí a scéna s mamkou (Helen Mirren) nebo s prckem jsou super. Nechápu proč tam cpali Evanse, když stejně moc prostoru nedostal. Gibson a Eastwood mě tam docela štvali, radši bez nich a víc Stathama. Otevřený konec dává tušit, co nás čeká v těch dalších naplánovaných dílech. K autum se série už asi bohužel nevrátí, tak snad bude mit víc prostoru Statham. Po tý včerejší projekci se mi na tu dnešní ani nechce, nemít to zaplacený, tak sem asi hodně naštvaný. EDIT: Při druhým skouknutí mě napadlo, když je to tak dobrá hackerka a nikdo ji nemůže najít a vysledovat, neměla by to letadlo zabezpečený (odrušený)? Je potom docela divný, že si Dom spíchne doma na koleni pidi sledovací zařízení díky kterýmu ji tak snadno najdou. Když sem se zaměřil na titulky, tak sem zjistil, že jsou docela tragický. Překvapilo mě, že na takovýhle film, od kterýho se očekávaj velký prachy, si nedaj záležet a vydaj do kin takovou hrůzu. Už třeba hned na začátku, když Dom říká Tejovi, aby spustil tu kouli, tak v titulcíh je: Nech toho. Vůbec to tam nedává smysl v tom jejich rozhovoru. A bohužel to není jediná příšernost, kterou překladal způsobil. Docela k pláči, když někteří amaterští překladatelé odvádějí kvalitnější práci, než profíci, kteřá jsou za to placení a jejich titulky jdou do kin.

Kráska a zvíře (2017)

Na krásku jsem byl docela zvědav. Předchozí francouzská verze z roku 2014 mě docela bavila, tak mě zajímalo jestli ji Disney trumfne. Vizuálně docela pěkná podívaná, bohužel příběh je zbytečně natahovaný písničkama, které mě ani moc nebavily až na jednu. Byl bych radši kdyby je vystříhali a film byl kratší u půl hodiny. Co se obsazení týče tak mi tam Emma moc neseděla, Dan (který teď válel v x-menovském Legion a předtím v Downton Abbey) se tam bohužel moc nepředvedl, Luke je výborný, ale nejlepší výkon tam podává duo Ewan (i když občas ztrácí svůj francouzský přízvuk) a Ian, škoda že tahle dvojka neměla víc prostoru. Trošku mi tam vadily i ty chyby jako třeba, že vlk pokouše koni nohu a kůň pak v pohodě odveze Zvíře nebo, že do hradu jedou docela dlouho na koni, ale starý nemocný pán se z hradu dostane do města pěšky daleko snadněji a ani ti vlci po něm nejdou. Celkově docela slušný počin, jen ty písničky. V porovnání s fr. verzí to je tak nějak nastejno, každá verze má něco do sebe. Léa mi přišla lepší než Emma, děj odsýpal rychleji ve fr. verzi, ale zase USA verze je hezčí na pohled.

Anča a Pepík (2017) (seriál)

Myšky sem vždy rád ve Čtyřlístku četl, takže když jsem narazil na tento seriálek, tak jsem ho musel hned zkusit. Animace je pěkná, příběhy zajímavé a celkově je to povedené. Já jsem spokojený a budu doufat, že se třeba časem dočkáme i Rexíka.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Pět let byl mou pravidelnou dávkou emocí Parenthood. Šest sérií uteklo jako voda a po konci nebyla nikde žádná náhrada. Po skoro dvou letech tu máme This is us. Seriál mě chytl hned od začátku a držel mě po celou sérii. Máme tu zase plno emocí od radosti, přes smutek až k překvapení, když některé epizody končí WTF momenty. Herecké obsazení moc pěkné, kupa známých i neznámých herců. Jediný, co mě trošku vadilo byly scény z minulosti, které nejsou nijak datově upřesněny a člověk občas neví v jaké době se zrovna nachází, přitom by stačilo přidat datum na začátek scény. Většinou jsou ty scény brzy zasazeny třeba velikostí dětí nebo vztahy mezi postavama a člověk se pak snadno zorientuje. Celkově jsem moc spokojen, na Parenthood to ještě nemá, ale uvidíme, co přinese další série. S2 - Opět hodně silné, epizoda s požárem a jeho následkem asi nejsilnější z celé série. Celkově se opět více dozvídáme o postavách a jejich minulosti, občas se mrkneme i do budoucnosti. Překvapila epizoda se Sylvestrem Stallonem, když Kevin na začátku řekne, že bude točit se Stallonem, nečekal jsem, že tam Sly bude a natož skoro celou epizodu.

BedHead (2014) (seriál)

Ke zhlédnutí zde.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Na FB jsem byl zvědav, nápad se mi zamlouval, ale když to měl na starost Yates, tak sem se obával, že to dopadne jak ty jeho zmrvený díly HP. Poprvé viděno s titulky, docela mě překvapilo, že si tam roličku střihl Ron Perlman. Po druhé viděno s dabingem a klasicky, dabing zase žádná sláva. Zvířátka byla moc pěkná, Větvík bavil (inspirace Grootem?). Všiml sem si, že při nějakých scénách se obraz lehce trhá, dělalo to při obouch projekcí na těch samých místech, takže to bude filmem. Taky několikrát byli postavy jakoby rozmazané, okolí krásně digitálně ostré a tak to vypada jako by ti heci tam prostě nepatřili. Tyto dvě technické drobnosti jsou ve filmu parkrát, ale i tak docela rušili. Film poprvé utíkal, i když na pár hluchých místech sem se koukal na hodinky. Při druhé projekci už sem se docela nudil. Celkově příjemná lehce nadprůměrná podívaná, bavil jsem se víc než u Tarzana nebo HP, ale to bude tím, že tento film nemá předlohu (pokud nepočítáme tu útlou knížečku s obrázky fantastických zvířat) z které by vycházel a tak nemám s čím srovnávat. Pro fanoušky HP nutnost, pro ostatní, kteří hledají zábavnou nenáročnou fantasy podívanou můžu taky doporučit. Budu se těšit na další díl a modlit se, aby se režie chopil někdo zručnější. Za mě 7/10.

Residue (2015)

Viděna 130 minutová verze.

Trollové (2016)

Je to pár dní, co sem film viděl a trochu se mi to rozleželo v hlavě a rozhodl se něco napsat. Hlavní hrdina je bručoun a žije sám ve svém úkrytu, v ústrání odevšech. Bohužel jednoho dne se mu tam nastěhují další Trollové a tak, aby se jich zbavil se musí vydat na cestu do království/města Bergenů. Po cestě se zamiluje do princezny a potká střeštěného kamaráda. Ne vážně nejde o Shreka, ale o Trolly. DW evidentně využili šablonu ze svého předchozího filmu a nahodili na ní nový barevný háv. Bohužel o proti Shrekovi, který byl plný vtipů a narážek na jiné filmy jsou Trollové plné písniček, třpytek a barevných vlasů. Nejlepší vtipy už byly v traileru a nějaké další tam prostě chybí. Písničky jsou docela slušné, nechápu proč jsou nějaké předělané do cz a jiné nechané v eng. Celkově takový průměrný animák, až vyjde BD určitě se podívam znovu v originále kvůli původnímu obsazení.

Lichožrouti (2016)

Z TRL to vypadalo na blbost a tipoval sem další Kozí příběh, ale ono to je koukatelný. Animace je zajímavá, asi většinu lidí odradí, protože to není barevný jako Pixar nebo DW, ale přitom je vidět, že si dali záležet a samotní Lichožrouti jsou pěkní. U filmu jsem se docela bavil, jediný problém mám s těma čtyřma zpívanýma scénama. Nemám rád, když se děj utne a postavy začnou zpívat (u Disneyho filmů prožívám peklo). Jedna píseň má celkem zajímavou melodii a asi by ušla, ale zbytek si po tom týdnu, co sem to viděl ani nevybavím. Bohužel ty zpívané scény zpomalují děj a podle mě by to bez nich bylo lepší.