Che Guevara (2008)

První 2/3 filmu jsou dost nemastné neslané, něco tomu chybí. Je to mix filmu a dokumentu, což mi ve finále spíše vadilo a celkem se to táhlo ač mě toto období a historie Kuby zajímá. Del Toro vynikající, nikdo jiný by ani Guevaru hrát neměl, přesto mi přišlo že ten um Benicia nebyl využit na maximum. Poslední třetina filmu super. Celkový dojem stejně ale spíše nuda.

Bláznivá dovolená (2015)

Moc na tyhle tupé komedie nejsem, ale viděno 3x a pokaždé jsem se kupodivu dost slušně bavil.

Medvěd na koksu (2023)

Viděno v kině, potom 10 minut kecání o tomto filmu s kámoši a pak zapomenuto. Defakto všechny scény s medvěděm fajn, bez něj nuda.

Vražda Murdaughových: Skandál na jihu (2023) (seriál)

Tento případ znám z podcastů, nic nového jsem se z dokumentu nedověděl (cca 25 minutový podcast to pokryl totožně jako 3 díly tohoto dokumentu), avšak mile mě překvapilo kolik záběrů bylo získáno, včetně odposlechů z telefonu, zainteresovaných lidí, atd.

M3GAN (2022)

Beze srandy bych to označil jako horor pro děti (až teda na dvě lehce krvavé scény). Kdyby mi bylo 12-13 věřím že by se mi to líbilo, v mém věku už ale nejsem cílovka.

Mortal Kombat (2021)

Čekal jsem málo, dostal jsem (překvapivě) slušný fan servis. Odkazů na hru nadprůměrně. Ten kdo hru nehrál asi slátanina, já se však bavil. Milé překvapení. Těším se na pokračování.

610 metrů nad zemí (2022)

Na první pohled se Fall může zdát jako průměrný snímek, ale nebudu lhát, takový pocit úzkosti, strachu a fyzického nevolna ve mě snad žádný jiný film ještě neprobudil. Po shlédnutí jsem se cítil pořád napjatý a svým způsobem vyždímaný ze stresu. Slušná práce!

Voyeuři (2021)

Nečekal jsem mnoho, ale ve finále příjemné překvapení. On by to byl i solidní thriller nebýt slabší první půle, kdy jsem vlastně něvěděl co sleduju za žánr, hloupých dialogů (opět hlavně v první půlce), podivného (nelogického) vývoje děje a přehnaného závěru. Ze Sydney Sweeney může být časem opravdu dobrá herečka a z Bena Hardyho jakbysmet. Snímek rozhodně stojí za zkouknutí, znovu však vidět nepotřebuju.

Národní třída (2019)

Původně jsem tomu dal 2 *, ale vzhledem k tomu že mě film i den poté donutil přemýšlet, zvyšuju alespoň o hvězdičku více. Není to jen hloupá komedie kterých se u nás natočilo v posledních letech mraky, jde spíše o dramedy i s lehčím přesahem. Hodina filmu bohužel poměrně nezáživná a nudná, posledních cca 25 minut však výborných.