Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Ono je to nehorázně pitomé a cítíte jak vám u toho klesá IQ, ale stejně to sjedete za jedno odpoledne :)

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Jakožto velkému fanouškovi Pokémonů napříč seriálem, hrama, TCG a vším možným mě ale velmi mile překvapilo zpracování Pokémonu a taky to, že ve filmu dostávají velký prostor všechny možné druhy těchto příšerek. Za to palec nahoru. Příběh nicméně velká velká bída, céčko jak vyšité. Bohužel nemůžu dát více než 3* a i to vnímám jako celkem nadnesené hodnocení.

Karel, já a ty (2019)

Příjemná česká kinematografie. Ač se to nemusí zdát, tak o životě "obyčejných třicátníků" moc filmů není a je to opravdu fajn uvěřitelný snímek (jen se nenechte odradit slabším úvodem). Každopádně jméno Bohdana Karáska začnu sledovat, jsem zvědavý na jeho další tvorbu, ač už hereckou nebo režisérskou - v tomhle případě obě role zvládl na jedničku.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Nevybavuju si, u kterého animáku jsem měl tak na krajíčku jako u Toy Story 4. Emotivní epilog příběhu Woodyho, Buzze a Andyho party hraček.

Ultras (2020)

Za mě dobrý. Francesco Lettieri se vyzná. Když si to člověk sesumíruje tak příběh v celku není asi žádné veledílo. Pokud se však člověk zajímá trochu o ultras nebo chuligánskou scénu, tak jisté věci (které nejsou ve finále v příběhu až tak podstatné) ocení. Myslím tím hlavně vztahy mezi ultras skupinou a jejich problémy (stará garda, mladá krev, jejich kontrast, atd.) Nevím jestli je Lettieri členem ultras skupiny, nebo si dělal podrobnější výzkumy, ale svou práci odvedl velmi dobře.

Paní Fletcherová (2019) (seriál)

Hlavní hrdinka je velmi charismatická a linka s ní je naprosto super. To se bohužel nedá říct o zbytku postav, a linky kde se neobjevovala Kathryn Hahn mě vyloženě nudili. Bohužel kvůli tomu si na seriál za půl roku ani nevzpomenete že existuje a tudíž je vhodný jen jako kulisa k vaření. Nesmyslně hodně prostoru dostává dějová linka se synem na vysoké. Díky skvělé hlavní protagonistce dávám o hvězdičku více - 3*.

Zelená kniha (2018)

Velmi příjemný snímek se skvělým Viggo Mortensenem. Bohužel velmi předvídatelný ve všech směrech.

Norské dřevo (2010)

Knížní předlohu Murakamiho považuju za geniální dílo a jednu z mých nejoblíbenějších knih od asijských autorů. Film je však napojení několika náhodných scén poskládaných za sebou, které nemůžou dávat tomu co knihu nečetl žádný smysl. Přál bych si daleko lepší filmovou adaptaci. I když vlastně ne, nepřál. Norské dřevo je hlavně o pocitech a nemyslím si, že by se dalo zfilmovat tak, jak by si zasloužilo.

Nakrmte někdo Phila (2018) (seriál)

Úžasný dokument o cestování za jídlem, Phil je velice sympatický a pozitivní chlapík. Nejlepší díl jednoznačně Saigon.

Dark Tourist (2018) (seriál)

Koncept perfektní, fascinující a originální nápad natočit o takových místech dokument. Novinář David Farrier se vydává po stopách děsivých, temných a creepy netradičních místech na planetě. V některých epizodách je ale Farrier na facku a divák má pak pocit, že ve skutečnosti žádným "dark" turistou není a navštěvuje určitá místa proti své vůli (a snaží se za každou cenu o korektnost). Škoda, ale pro ty koho zajímá cestování obecně tak doporučuju.