• Romantický

Catch Me If You Claus (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #16 -  Ďalší nie až tak klasický Hallmark film. Tentokrát to ani nebolo tak romantické, jemne do toho zabŕdalo Fantasy a už citeľnešie také "krimi". Celkovo to bolo podľa mňa dosť zaujímavé alebo skôr netradičné, ale ten potenciál to ani určite nevyužilo. Vianočná atmosféra tu ale bola dosť uveriteľná a verím tomu, že keby to bolo z produkcie niekoho iného a ešte trochu by sa to vyšperkovalo, bol by z toho naozaj slušný film. Zo série Countdown to Christmas to bolo ale aj tak určite v tej lepšej polovici. 60%

Holiday Hotline (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #15 -  Tak toto bol za mňa zatiaľ najoriginálnejší film série a naozaj ma to bavilo. Jasné, bolo to dosť romantické, ale snažilo sa to byť často vtipné a hoci to teda nie úplne vždy vychádzalo, fungovalo to podľa mňa veľmi dobre. Celkovo tu bolo podľa mňa dosť dobre zvolené aj obsadenie, ktoré obvykle pôsobí ako náhodná zmes pouličných umelcov, no tu mi k sebe viacmenej všetci dosť pasovali. Vianočné to asi až tak nebolo, no to vôbec nevadí. Určite by som to zaradil medzi tie najlepšie Hallmark predvianočné filmy i tak. 70%

A Merry Scottish Christmas (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #14 -  Úprimne pri pohľadoch tých záberoch na sídlo zvrchu to vyzeralo ako na krásne leto a ani trochu to nepripomínalo Vianoce. Ono keby tam tie Vianoce ani neboli, na deji by to v podstate nič nezmenilo. Každopádne niektoré scény boli nazdobené naozaj krásne. Dejovo to bolo opäť o niečo zaujímavejšie ako úplná klasika a celkovo to bolo podľa mňa dosť slušné. Čo už ale podľa mňa až tak nefungovalo bola chémia medzi jednotlivými postavami - Sarah tam bola prvú hodinu skoro zbytočne a herecký výkon hlavnej hrdinky tiež úplne nenadchol. Prišlo mi, že sa usmievala aj vtedy, keď plakala. Celkovo to ale bol jeden z tých lepších filmov série. 55%

Navigating Christmas (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #13 -  Začalo to celkom nádejne a tá myšlienka s bývaním v majáku a jeho výzdobou bola podľa mňa zaujímavá. Bohužiaľ celé to zdobenie zabralo snáď menej času ako čierne prechody medzi scénami a potom sa to stočilo do absolútnej klasiky. Pochvalu si určite zaslúži trošku dramatickejší záver, kedy sa mladík vybral na loďke na oceán a začala pátracia akcia, no tá vata medzitým podľa mňa za veľa nestála. Zatiaľ to bol podľa mňa jeden z najslabších filmov tohtoročnej série. 40%

A Heidelberg Holiday (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #12 - Tento film mal asi najpríjemnejšiu a zároveň najuveriteľnejšiu vianočnú náladu zo všetkých doterajších. To časté zapájanie nemčiny mi vôbec nevadilo, naopak ešte podľa mňa dobre dotváralo atmosféru. Tiež sa mi páčilo jednotlivé ukazovanie tradícií, no dejovo to už tak záživné nebolo. Občas mi prišli dialógy až nekonečné a niektoré časti trochu "zbúchané na kolene", no ako vianočný TV film to podľa mňa bolo celkom vydarené.  60%

Christmas Island (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #11 - Páčil sa mi vývoj postáv jednotlivých členov milionárskej rodiny, no už nie až tak u pilotky a Olivera. Ich spoločných dialógov bolo niekedy už na mňa až moc. Trochu mi prekážalo aj to, že sa neustále hovorilo o snežnej búrke, kvôli ktorej nemohli letieť, no záberoch na mesto zvrchu (ktorý bol inak super) úplne chýbal sneh a na búrku to tiež moc nevyzeralo. Asi sa ale nie je čomu diviť, keďže to natáčali v lete.  50%

The Santa Summit (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #9 - Tak Santa Summit skoro vôbec nezapadá do klasickej Hallmark série. Bolo zaujímavé sledovať ten celý vývoj udalosti a aj keď sme v podstate od začiatku vedeli ako to dopadne, bavilo ma to. Nebolo to totiž o nekonečných dialógoch dvoch hlavných postáv, naopak sa to často menilo, dočkali sme sa aj nejakých životných múdier a podľa mňa bola veľká škoda, že chýbali nejaké vtipnejšie momenty. Tak či tak to bol rozhodne film, ktorý by som si okolo Vianoc kľudne pozrel znova a jeden z najlepších v tohtoročnej (ak nie celkovej) sérii Countdown to Christmas.  70%

Never Been Chris'd (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #8 - Tak neveril som, že sa to stane, ale dočkali sme sa aj filmu, ktorý nebol až takou okukanou klasikou. Tentokrát sa totiž do mesta vrátili hneď dve ženy a priznám sa, že by ma na začiatku vôbec neprekvapilo, keby to skončilo trojkou :D Každopádne som veľmi rád, že to nebolo celé o romantickom vzťahu, ktorý síce nakoniec tiež doručili, ale bolo to v podstate len v rámci "výplne". Hlavnou líniou bol ten vzťah oboch kamarátok a to bolo za mňa príjemné oživenie.  55%

Flipping for Christmas (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #7 - Tak Flipping for Christmas bol zatiaľ určite najgýčovejší fílm série, na druhú stranu mi tu prišla tá vianočná atmosféra z nejakého dôvodu asi najuveriteľnejšia. Bol to v podstate čisto romantický film, čo bola ale podľa mňa vzhľadom k zápletke aj škoda. Samotné prepracovanie domu na B&B mohlo kľudne dostať viac priestoru na úkor niektorých prehnane sladkých scén. Proste vianočná Hallmark klasika, ktorá sa ničim nelíšila od mnohých starších filmov a ničím neprekvapila. Do vianočného pozadia fajn film, sledovať ho vyložene poctivo je ale zbytočné. 50%