• Romantický

Příšerákovi (2017)

Po grafickej stránke sa mi to páčilo, ale celkovo to pôsobilo tak nemastno, neslano a trochu chaoticky. Bolo to zamerané skôr na menších divákov a tým väčším to zas tak veľa nemalo čo ponúknuť. Vtipov bolo tiež pomenej, pritom príležitostí na to bolo myslím pomerne dosť. 50%

Zlouni (2022)

Dannyho Parťáci v animovanom. Zaujímavý nápad spojiť Heist žáner s animákom, ktorý sa ale podľa mňa v konečnom dôsledku tak úplne nevedel rozhodnúť či chce byť čisto detským filmom alebo byť skôr modernou rozprávkou, z ktorej si niečo odnesú aj dospelí. Za mňa to malo nakoniec skôr k detskej rozprávke (čomu dosť prospelo divné namixovanie zvieracieho a ľudského osadenstva), no aj tak ma to bavila. Animácia sa mi s pribúdajúcim časom páčila stále viac a občas tam bolo vidieť aj značnú inšpiráciu u Spider-Man: Paralelné svety (2018). Myslím si ale, že to potenciál nenaplnilo a balancovalo to medzi 3 a 4 hviezdičkami. 70%

Miracle in Bethlehem, PA. (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #9 - Celý predvianočný Hallmark maratón skončil dosť tématicky, narodením malého dieťaťa. Dejovo síce film nebol ničím výnimočný, no celkovo z neho sršala podľa mňa veľmi príjemná atmosféra. Ako podmaz k upratovaniu/pečeniu to síce bude fungovať fajn, no v konečnom zhodnotení to bol za mňa mierny podpriemer. 40%

Heaven Down Here (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #8 - Tak a ku koncu celej vianočnej série od Hallmarku sa zjavil za mňa asi jej najlepší film. Úprimne už som to vôbec nečakal, prišlo mi, že som bol s pribúdajúcimi filmami v hodnotení o niečo negatívnejší, no tento film ma prekvapil. Pritom zo začiatku som sa celkom zľakol, čo to bude, hoci obvykle ma filmy práve zo začiatku bavili viac. Zimná a celkovo vianočná atmosféra tu ale bola spracovaná výborne. Celkovo film na mňa pôsobil veľmi príjemne, bolo tam viacero pekných myšlienok a aj jednotlivé postavy medzi sebou fungovali veľmi dobre. Koniec bol síce ľahko predikovateľný, ale neskončil tak tradične romanticky (bozkom) ako drvivá väčšina. Naopak skončil vo veselej atmosfére, čo bolo za mňa ideálne. 75%

To All a Good Night (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #7 - Začalo to dosť zaujímavo a netradične, takmer katastrofou. Potom sa to ale celkom dosť zvrhlo do trochu vlečúcej sa nudy. Samotná žiadosť hneď v úvode vyzerala extrémne nelogicky, no našťastie sa to v závere vysvetlilo a ako tak to zachránilo. Bolo to o niečo emotívnejšie než obvykle a aj preto som sa nakoniec rozhodol pre tesné dve hviezdičky, no viackrát by som tu vidieť nemusel. 30%

Time for Her to Come Home for Christmas (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #6 - Rozhodoval som sa medzi 1 a 2 hviezdičkami, no nakoniec volím dve. V prospech hrala celkom fajn spracovaná vianočná atmosféra, či už to bolo výzdobou, no hlavne samotným zborom. Asi najviac si ma získala scéna s koledovaním, no celkovo to opäť prakticky ničím iným nevyčnievalo od klasických romantických Hallmark filmov. 35%

A Season for Family (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #5 - Prostredím a spočiatku aj lyžovaním to podľa mňa dosť slušne navodilo zimnú/Vianočnú atmosféru. Ako to už ale býva zvykom, v druhej polovici sa to zmenilo viac na množstvo dialógov. Páčila sa mi zápletka s dvomi adoptovanými deťmi, ktoré nakoniec boli bratia, hoci je mi jasné, že niečo podobné je vysoko nepravdepodobné. Myslím si, že chalani mohli dostať viac priestoru na úkor ich rodičov. S tým by sa asi pridalo aj viac vtipov a bol by z toho aspoň priemerný film. Takto to za mňa skončilo tesne pod priemerom. 45%

A World Record Christmas (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #4 - Myšlienka tohto filmu bola pekná a síce upriamiť pozornosť na deti s autizmom, no tam to asi aj skončilo. Dejovo to bolo za mňa veľmi slabé, drvivú väčšinu filmu sa nič nedialo a kľudne by sa to celé dalo vpratať do dvakrát kratšej stopáže. Konečne to síce nebolo romantické, no podľa mňa to nezachránilo ani to, keďže to bolo naozaj nudné a jednoducho tomu chýbala šťava. 25%

Mystery on Mistletoe Lane (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #3 - Film by sa dal rozdeliť na dve časti. Na lúštenie samotnej hádanky, ktoré bolo zaujímavé a ku koncu aj pomerne dosť emotívne. Za mňa určite tá výrazne lepšia časť, ktorá samotné hodnotenie pozdvihla. Lenže tá druhá, romantická, bola sama o sebe dosť nezaujímavá a ničím prekvapivá. V konečnom dôsledku z toho teda podľa mňa vznikol priemerný film. 50%

My Christmas Guide (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #2 - Samotný nápad vystavať film okolo slepého otca, ktorý sa zoznamuje s novým vodiacim psom sa mi veľmi páčil. Celkovo sa mi k sebe hodili aj jednotlivé postavy, no čakal som trošku lepší zvrat. Ten bol podľa mňa až príliš jednoduchý a očakávaný. Nijak výrazne k tomu nezapadala ani predvianočná atmosféra, no to v konečnom dôsledku nebol vôbec problém. Nebolo to podľa mňa ani prehnane romantické, ale aj tak to v súčte bolo za mňa dosť priemerné. Potenciál to malo asi väčší, no viackrát by som sa k tomuto filmu už asi nevrátil. 50%