• Romantický

Ms. Christmas Comes to Town (2023) (TV film)

Hallmark Miracles of Christmas - #1 - Bolo to síce romantické, no samotný vzťah tu podľa mna nebol tak uprednostňovaný a pretláčaný, ale skôr len vedľajší produkt, čo mi bolo ďaleko prirodzenejšie. Samotná tour Ms. Christmas bola podľa mňa zaujímavou témou, ktorá sa k Vianociam hodila a bolo to dosť veselé. Teda okrem problémov samotnej Ms. Christmas, čo bolo zase pomerne emotívne. Celkovo to teda podľa mňa bolo celkom slušné, nie len klasická plochá romantika bez zaujímavejšej zápletky či deja. 55%

Mezi živly (2023)

Graficky to bol bezpochyby najlepší animák roku. Bolo to farebné, hravé, dizajnovo veľmi zaujímavé. Za mňa ale trochu škoda, že to už tak super nebolo aj dejovo. Samotný dej bol podľa mňa až príliš jednoduchý a priamočiary. V niektorých častiach som si hovoril, že je to až moc detské, niekedy zase presne naopak a bolo to vyložene pre dospelých. Nejaké vtípky tam boli, ale myslím si, že na dané prostredie a dej by ich kľudne mohlo byť ešte o niečo viac. Rozhodoval som sa medzi 4 a 5 hviezdičkami, no nakoniec volím tesné štyri. 80%

Friends & Family Christmas (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #31 - Posledný film tohtoročného predvianočného maratónu nič prekvapivé nepriniesol. Teda okrem toho, že oproti klasike to tentokrát nebolo o mužovi a žene, ale o dvoch ženách. Humberly González (nar. 1992, Venezuela) je veľká sympaťáčka, no dokopy sa k sebe až tak nehodili. Ani to by mi ale ani nevadilo až tak, ako že to bola dejovo opäť dosť nuda. Neviem či to bolo tým, že už som bol tak presýtený, alebo sa im ten záver jednoducho nepodaril. 25%

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Hunger Games mám veľmi rád a aj tento prequel ma bavil v podstate celý čas. Medzi Lucy a Snowom to fungovalo veľmi dobre (akurát mi teda trochu prekážalo ako ju celý film volal Lucy Gray, hlavne keď to kričal viackrát po sebe). Niektoré pesničky ma teda za srdce nechytili, no vzhľadom ku stopáži mi to až tak nevadilo. Samotné hry boli trošku suchšie, ale asi sa to dá pochopiť, keďže išlo ešte len o 10. ročník. Po hrách je to razom iný film, ďaleko menej akčný, no zameraný skôr na premenu Snowa. Trochu škoda tretej časti, kde bola už samotná premena spláchnutá dosť rýchlo a chaoticky, ale na druhú stranu by to bolo asi už príliš dlhé. Je ale pravda, že z prvých častí by sa niečo useknúť kľudne dalo. Celkovo je to síce tesných 5 hviezd, ale je. 85%

Sealed with a List (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #30 - Ďalší čisto romantický film, avšak priznám sa, že ma to bavilo o niečo viac ako úplné klasiky. Nebolo to nijak vyložene originálne, to bolo zaujímavé sledovať ako si hlavný pár vzájomne pomáha zmeniť život, hoci sa podľa mňa dalo v niektorých situáciách zakomponovať viac vtipov. Chémia fungovala fajn, no aj tak to bol v konečnom dôsledku za mňa skôr ľahší podpriemer. 45%

The Secret Gift of Christmas (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #29 - Tak toto bol za mňa doposiaľ najhorší film tohtoročného predvianočného maratónu od Hallmarku. Prakticky jediná zmena oproti všetkým klasikám nastala v zamestnaní hlavnej hrdinky, no inak to bola tradičná romantika, ktorá sa len ťahala a ničím výnimočným neprispievala. Navyše tu za mňa celkom absentovala aj nejaká vianočná atmosféra a úprimne by som si to druhýkrát už určite nepustil. 20%

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Parádna porcia nostalgie, výborného soundtracku a super vizuálov, no to je asi tak všetko. Zápletkou to vôbec nenadchlo, skôr naopak ostalo to úplne na úrovni detského filmu. Nič, čo by ma vyložene dvihlo zo stoličky alebo čo by som si (po dejovej stránke) lepšie uchoval v pamäti. Očakávania som mal ďaleko väčšie, no v konečnom dôsledku to bolo z môjho pohľadu úplne priemerné a prípadnú dvojku by som asi kľudne vynechal. 50%

Leo (2023)

Mám veľmi rád animáky, ktoré nie sú čisto detské, no majú v sebe aj čo to pre dospelých. A presne to Leo splnil, v podstate každá veková kategória si v ňom mohla nájsť to svoje. "Zvierací psychológ" bol podľa mňa veľmi slušne spracovaný aj graficky (hlavne to spracovanie najmenších detí stálo fakt za to :D) a nechýbalo aj viacero vtipných situácií. Čo už podľa mňa tak dobré nebolo boli muzikálové pasáže, no ani tam to nebolo vyložene zlé. Netflixu sa animované filmy v posledných rokoch naozaj daria, možno škoda, že to nebolo o 10 minút kratšie. 80%

Round and Round (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #28 - Ďalší film, ktorý k romantike pridal aj niečo navyše a čiastočne vybočil z rady. Filmy s fantasy nádychom bývajú od Hallmarku podľa mňa o niečo lepšie ako obvykle. Aj tento mal opäť celkom slušný potenciál, no ako to už býva zvykom, nenaplnil ho tak úplne. Prvá polovica ma dosť bavila, páčili sa mi časté narážky na superhrdinov, no prišlo mi, že v tej druhej sa tá časová slučka akoby len rýchlo spláchla a prešlo sa na väčšiu romantiku. Každopádne určite to bolo vďaka vyradeniu z normálu a prvej polovici mierne nadpriemerné. 55%

Christmas on Cherry Lane (2023) (TV film)

Hallmark Countdown to Christmas 2023 - #27 - Konečne opäť film, ktorý sa snažil byť iný ako väčšina. Zo začiatku som bol trochu zmätený, no potom vyšlo najavo, že ide o tri "rôzne" rodiny žijúce v rovnakom dome v troch rôznych časových obdobiach. Postupom času sa to všetko spájalo a na konci sa to aj pekne rozuzlilo. Na druhú stranu tam bolo viacero pasáží, ktoré až tak zaujímavé nebolo, čo potom spôsobovalo problémy. Keď totiž človek na chvíľu prestane filmu venovať pozornosť, dosť sa v tom zamotá. Potenciál to podľa mňa síce nenaplnilo, no vďaka obmene to bol ľahší nadpriemer. 55%