Black Books (2000) (seriál)

Majitel antikvariátu Bernard Black představuje koncentrované zlo. Šikanuje své okolí, své zákazníky a zejména svého zaměstnance Mannyho. A to tak, že se musíte nahlas smát.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Nehynoucí klasika, vzhledem k tomu, že už to dávají v TV asi posedmé a stále mě baví seriál sledovat, nezbývá než dát 5*. Děkuji tvůrcům české verze, že nezařadili reprodukovaný smích, který trochu hyzdí originál.

Matrix Revolutions (2003)

Závěr trilogie, dějově se mi to líbilo, vše do sebe zapadlo. Tři hvězdičky dávám za patetické dialogy během bojů o Zion.

Surikaty (2008)

Prostě roztomilé, akorát jméno Kolo rve uši :-)

Avatar (2009)

Vizuální orgie, ovšem příběh je poměrně slabý a naprosto mě znechutil hlavní hrdina. G.I. Joe co vesele podává ruku náčelníkovi mimozemšťanů mi připomněl post-kolonialismus a břímě bílého muže. Takového burana jsem totiž už dlouho neviděl a přitom právě on se během krátké doby vyrovná nejslavnějším historickým postavám planety Pandora a ani se u toho moc nenadře, fyzicky ani intelektuálně. Za ty peníze mohl Cameron najmout pořádného scénáristu, který by nevymetl všechna možná filmová klišé (zcela zbytečný útok jízdy).

Svět hledá superhrdinu! (2006) (pořad) odpad!

Fascinující sonda do života zamindrákovaných Američanů, kteří si hrají na super-hrdiny. Ani jeden z účinkujících však neprokázal schopnost alespoň elementárního vkusu nebo invence. Podle toho vypadaly i kostýmy. Některých mi bylo spíše líto, zejména bělovlasý pán ze solária, který neustále mluví o tom, že nemá potřebu chlubit se svým majetkem mě opravdu dojal.

Xena (1995) (seriál)

Z nostalgie 2*. Xeniný prsa a stehniska udělaly moje dětství o něco zábavnější. Homo-erotické jiskření mezi Xenou a Gabrielou bylo rozhodně zábavnější než mezi Herkulem a Iolaem.