• Pohádka

Kapsáři a falešný uhlíř (1988) (TV film)

Mimořádně zdařilá a chytrá studiová televizní pohádka prokazující, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky. Je sice určena spíše pro dospělejší diváky, ale nelze ji upřít originalitu a nápaditý scénář. Také Miroslav Donutil je v nezvyklé roli okouzlující.

Žižkovská romance (1958)

Působivé drama věrohodně vystihující prostředí pražského Žižkova. Je natolik civilní hereckými výkony, dobovými reáliemi i prostinkým příběhem, že zcela uvěříte, že se to přesně tak mohlo stát. I Renata Olárová svým úsporným herectvím a všedním neatraktivním zjevem sem zapadá a přidává příběhu na věrohodnosti, ačkoliv kdysi při prvním shlédnutí jsem se sama podivovala, co na ní tak sympatický a ženami obletovaný muž, jakým byl v tomto filmu Jiří Vala, viděl. Ta atmosféra je natolik přirozená, že by mě docela lákalo zajít se tam na chvilku projít, nejezdila ani neparkovala tam totiž skoro žádná auta. Ale zároveň souhlasím s názorem, že tenhle film není pro mladé.

Michael Jackson Live (2001) (koncert)

Tento koncert sice nedosahuje kvalit koncertu z roku 1992 z Bukurešti, ale s přihlédnutím k faktu, že jej Michael odzpíval a odtančil ve věku 43 let nutno přiznat, že dynamikou a tanečním rytmem by mu sotva který i mnohem mladší zpěvák stačil. Skládal hudbu, zpíval, tančil a natáčel fenomenální klipy. A to je na jednoho kluka docela dost. Je možné ho zatracovat nebo se mu vysmívat pro jeho extravagantní chování, ale to nic nemění na jeho hudebním talentu. Ráda ho poslouchám a ráda se na něho dívám a tak mi zařazení jeho koncertu do vysílání o půl čtvrté ráno připadá trestuhodné.

A pak přišla láska (2007)

Jednoduchý příběh na obehrané téma hledání biologického otce. Nabízí se srovnání s o 15 let starším a o dvě třídy lepším snímkem s Whoopi Goldbergovou - Made in Amerika, Nebylo to nic moc po herecké ani po zábavné stránce. Dalo se to přežít, ale jen jednou.

Princ Valiant (1954)

Stařičký dobrodružný pohádkový příběh v dnešní době působí mile naivně. Pěkná výprava odpovídající době vzniku filmu, pestré kostýmy, příjemní herci a rytířské souboje bez trikové dopomoci mi dovolují přehlédnout poněkud neobvyklý a neslušivý účes hlavního hrdiny, ve stylu našeho krále Kazisvěta VI. z filmu Princezna se zlatou hvězdou. Asi to v té době letělo.

Castle na zabití (2009) (seriál)

V době nemoci jsem zjistila, že TV Prima vysílá ve všední den 8 – 10 krimiseriálů. Tento patří k těm nadprůměrným. Má svižné tempo, nápadité zápletky a sympatickou dvojici vyšetřovatelů. Je napínavý, dynamický, využívající moderní vyšetřovací metody i logiku. Rodinné trampoty spisovatele Ricka Castla s matkou a dospívající dcerou Alexis jsou třešničkou na dortu.

Pošli to dál (2000)

Dojemný příběh o chlapci, který chtěl změnit svět k lepšímu. Originální námět, výborný herecký výkon Joela Osmenta, skvělý hudební doprovod a silně emocionální závěr charakterizuje tento působivý snímek. Jeho ústřední myšlenka nemá v dnešním světě šanci na realizaci a zůstává jen filmovou iluzí. Škoda.

Zeťák (1993)

Velmi ujetý film s primitivním humorem, jednoduchým obsahem a nepříliš vtipnými dialogy. O hereckých výkonech se nezmiňuji, protože ty jsem tam postrádala. Sama jsem se sobě divila, že jsem se dodívala. Asi to bylo tím, že jsem měla horečku a film částečně prospala. Nenáročná jednoduchá podívaná, ale těžko říct pro koho.

Superlhář (2007)

Nesympatický hlavní hrdina chudý duchem i hereckým talentem a naivní příběh se stupidními dialogy charakterizují tento snímek určený spíše pro diváky mladší 10 let. Neviděla jsem film celý, přepínala jsem jen občas ze zvědavosti, zda nedošlo ke změně k lepšímu. Nedošlo.

Český slavík Mattoni 2012 (2012) (pořad)

Bylo to odbyté a ostudné. Už dávno odešla z tohoto pořadu úroveň a noblesa. Pokud by ji nahradila vtipná zábava, nevadilo by to. Nestalo se. Hlasuje čím dál míň diváků, a tak se už ani počty hlasů neuvádějí. Vždyť i nedbalým oblečením dávali mnozí ocenění najevo, že si této divácké pocty příliš neváží. Prostřihy do publika zřejmě odkoukali ze Silvestrů Vladimíra Menšíka, ale to bylo někde úplně jinde. Tam se lidé evidentně bavili. Tady nebylo čím. Snad jen ten duet Gunčíková - Gott se mi líbil.