Orel přistává (1976)

Perfektní válečný film, který na rozdíl od dnešních nesklouzává k prosté kritice války. Naopak, je opravdu sympatické, že Britové byli schopni natočit o tom, že každý voják může být hrdinou a vůbec nezáleží na tom, na čí straně bojuje. Michael Caine je opravdu perfektní, myslím, že asi do jednoho všichni mu fandili, ať toho Churchilla dostane:) Nevím co dál psát, válečný(ne anti-válečný) film se vším všudy. Škoda, že dneska se už nic podobného netočí..Hollywood asi ovládli hippies.

Generál Patton (1970)

Dávám pět hvězd, krásně předvedený Patton, se všemi svými osobitými vlastnostmi. A i přesto, že se film jeho psychologií zabývá opravdu hodně, nezapomíná na to hlavní - i když věřil v převtělování, zfackoval vojáka a bůhví co ještě, byl to perfektní vojevůdce. Moje oblíbené: "vážně myslíte, že by odvolali svého nejlepšího vojevůdce, protože zfackoval vojáka? Američané přeci nejsou blázni", je vážně výstižné..Jsou:) Navíc zbývá dost času na výpravné scény

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Stejný humor jako v jedničce, podle mě se ještě zlepšil. U tohohle filmu se směju od začátku do konce pokaždé, když ho vidím.

Jack Bull (1999) (TV film)

Tak tenhle film, to bylo velké zklamání. Cusack je sympaťák, westerny mám rád, docela jsem se těšil. Ale bohužel - i přes příjemné obsazení a místy pěkné záběry to byla hrůza. Proč? Tak nepochopitelný obrat, ve kterém se z hodňoučkého farmáře Myrla stane krvežíznivá bestie co vypaluje jedno stavení za druhým, to se jen tak nevidí. Tahle zkažená, rádoby propracovaná, ale ve skutečnosti příííšerně plochá psychologie hlavní postavy mi s přehledem zkazila celý film.

Anastázie (1997)

Už to zařazení - rodinný, animovaný muzikál - dokáže vyděsit. Naštěstí vyděsí oprávněně. Hudba špatná, ne-li příšerná (nominace na Oskara byla snad jen žert), ani se mi nelíbí ty animace, příběh je tedy v pořádku:) Nevím, víc než na jednu hvězdičku to tentokrát nebude.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Můj hlavní favorit v cyklu Byl jednou jeden... Možná ho mám nejradši, protože jsem ho sledoval nejdřív ze všech, ale krom tohoto důvodu se mi zdá, že zpracovat krvinky, neurony a spol. je těžší, než zpracovat normální lidi. A autoři se s tím poprali skvěle. Navíc pochopitelně perfektní didaktická pomůcka. Jedna učitelka nám to pouštěla v hodinách biologie, než jí vykopli:)

Slečna Drsňák (2000)

1 hvězdička za Sandru, který to jako vždy sluší, jedna hvězdička ze soucitu pro Michaela Caina, že na starý kolena musí hrát v tomhle a tu poslední dávám proto, že jsem se přece jen několikrát zasmál.

Tři uprchlíci (1989)

Mě se tenhle remake(jako většina) zdál dst nepovedený. Smál jsem se míň, vlastně skoro vůbec, a srovnání hlavních dvojic v originále a tady je jednznačné.

Nalevo od výtahu (1988)

Byla by to daleko lepší sranda, mít to tak 50 minut. Takle se mi to zdá ke konci maličko protahované. Ale první půlka určitě stojí za to.

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Dá se o tom říct to samé co o knize - zdlouhavé, překombinované, "užvaněné". Naštěstí se mi ten seriál líbil po visuální stránce, takže jsem nemusel přepínat.