Vražda v Orient expresu (1974)

Tak to je klasika, dobré zpracování jedné z nejlepších detektivek d Agathy Christie. Navíc skvělé obsazení. Jen škoda Poirota, který se poměrně často zbytečně vzteká a křičí, což by opravdu neměl..

MacGyver (1985) (seriál)

V dětství, když ho dávali někdy kolem půlnoci, jsem kvůli němu vždycky vydržel bdít a pak ho v polospánku sledoval. A MacGyverovy improvizované vynálezy mě baví dodnes..

Hvězdná brána (1994)

Další film z rubriky "dobré akční filmy". Zápletka je originální, efekty jsou (s přihlédnutím k době vzniku dobré), žádný z hereckých výkonů neurazí, prostě je to film u kterého si člověk odpočine a pobaví se. Vidět vícekrát to ale nemá cenu.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Tady se asi bude hodně projevovat rozdíl mezi pány a dámami..Takže - podle mě taková feministická agitka o tom, jak žije prototyp americké nezávislé úspěšné ženy(fuj), v podstatě bez vtipu, navíc s nesympatickou hlavní herečkou...Ta hvězdička je pro Kristin Davisovou, protože je to kočka..

Profesionálové (1977) (seriál)

No jo, tohle je prostě klasika. Kde jsou časy tak věrohodných hrdinů, nápaditých zápletek, krásných aut(zvlášť 120tek s volantem vpravo-vůz bulharské mafie) a supr koček..Málokterý seril jsem sledoval v asi 10ti reprízách a pořád mě bavil..

Dům voskových figurín (2005) odpad!

Rád se kouknu na dobrý horor a abych se mohl pěkně bát, jsem ochotný mu i lecos odpustit, ale co je moc, to je moc..Nic než využití moderních technologií k vytvoření hodně hnusných scén tento film nenabízí.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

No a konečně jsme úplně na dně..Ať se na mě nikdo nezlobí, ale film, snažící se ztvárnit literární dílo takového kalibru je nutné srovnávat s předlohou.. I když není moc co srovnávat, je-li kniha největším (a jediným) eposem od dob Beowulfa, s propracovaným příběhem, atmosférou i filosofií, pak zvlášť poslední díl PP je ukázkou, za co se dají zcela zbytečně vyhodit miliony..Zkušená ruka scénaristova vždy vyškrtne část děje tam, kde se odehrává to nejdůležitější, naštěstí nám za odměnu nikdy neváhá přihodit nějakou vymyšlenou blbost..Navíc příšerné (ne technicky, ale použitím) efekty v čele s rozlitým slizem na Pellenorských polích..No radši už nic...

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Určitě nejlepší ze tří dílů Pána prstenů. Ač bylo od začátku jasné, že dosáhnout kvalit předlohy je nemožné, první díl ještě dával naději(mylnou), že se filmařům podařilo pochopit alespoň malou část obsahu knihy, nebo alespoň vystihnout atmosféru(později nám jednoznačně dokáží že ani jedno není pravda). Jednoznačným kladem je výběr herců-hobitů, Elrond, Gimli, Legolas a další nenadchou ani neurazí, naopak příšerný čaroděj-hodný ňouma a Aragorn právě zpadlý z obálky módního časopisu nepotěší. O hudbě se radši nezmiňovat..

Agatha Christie's Poirot - Smrt lorda Edgwara (2000) (epizoda)

Měl bych tu asi postupně ohodnotit všechny díly Poirota, každý z nich jsem viděl alespoň třikrát a ještě mne nepřestali bavit.. I když přece jen, novější filmy narozdíl od staršího seriálu občas kazí přehrávající Suchet. V poslední scéně se tak dlouho tvářil, že ještě přijde zvrat, až nepřišel..