Případy bratra Cadfaela (1994) (seriál)

Tak tenhle seriál se mi zdál hodně zajímavý... Neobvyklá doba a prostředí na detektivku. Kněží/mnichů-detektivů známe víc, ale postava bývalého vojáka vyšetřujícího vraždy někdy ve středověku je vážně super!

Na Hromnice o den více (1993)

Tak tenhle film jsem viděl už hodněkrát. A můžu zodpovědně prohlásit, že až ho budou dávat příště, zase se na něj rád podívám...Sranda sranda sranda a navíc krásná Andie

Krotitelé duchů II (1989)

Zvažoval bych 4 hvězdy, ale ten závěr mi to kazí....Oživlá socha svobody, zpívající New York a "to dobré v lidech" co nakonec Viga porazí mi film docela dost kazí.

Spider-Man 2 (2004)

Nemůžu si pomoct, ale takhle komiksový film vypadat nemá..Moc filosofování, moc semtimentu, prostě moc keců. Neváhal bych dál ještě míň, ale přece jen, stejně jako ve většině megafilmů poslední dobou, efekty byly perfektní.

Stockinger (1996) (seriál)

I když koukám, že jsem s tímhle názorem asi dost osamocen, mě se to nezdálo zdaleka tak příšerné, jak tu většina lidí píše. Teda ne že by to byl můj oblíbený seriál, ale na těch pár dílů co sem viděl sem se koukal s chutí, bylo to vtipné a zábavné, i když samozřejmě ne příliš originální. A takový Woody Allen je ještě ošklivější a nikomu to nevadí:)

Tucet špinavců (1967)

Velmi dobrý válečný film, musím ale přiznat, že mnohé mám podstatně radši.

Jak ukrást Venuši (1966)

Taková klidná a příjemná krimi komedie, zábavná, ale hlavní je perfektní obsazení dvou hlavních rolí. Dva takové sympaťáky aby člověk pohledal..

My Fair Lady (1964)

Perfektní film - perfektní písničky, perfektní kostýmy, perfektní předloha, perfektní dialogy, perfektní herci. Audrey Hepburnová je úžasná a roztomilá, díky bohu, že tuto roli dostala ona a ne původně zamýšlená Elizabeth Taylorová. A Rex Harrison hraje usedného starého mládence stejně přesvědčivě, jako Caesara v Kleopatře nebo Julia II. ve Ve službách papeže..

Stíhači, na start! (1976)

Tak tohle je opravdu nářez..Asi můj nejmilejší válečný film vůbec. Krásně to popisuje zoufalost zákopové války, kde umírají tisíce lidí, aby se fronta posunula o jeden metr. Je to opravdu velmi dojemné, zároveň se tvůrcům podařilo vyhnout se zbytečnému sentimentu. Herecké obsazení je kapitola sama pro sebe. Ač herci v hlavních rolích zdaleka všichni nepatří do "první ligy" (to nemyslím jejich kvalitu, ale spíš proslavenost), podavájí do jednoho velmi přesvědčivé výkony, které diváka pomohou vtáhnout ještě hloub do děje.. Prostě nádhera

Zlo pod sluncem (1982)

Téměř perfektní zpracování Agathy Christie, jednu hvězdičku strhávám za Petera Ustinova, který jako Poirot ani nevypadal, ani se tak nechoval.