Umučení Krista (2004)

Film, který vyvoval opravdu rozporuplné reakce. Podle mě je ale potřeba se na něj dívat přece jen poněkud jinak, než na běžné filmy. Je mu totiž vytýkána absence psychologie postav či obtížná pochopitelnost děje. Druhá výtka se dá odbýt velmi snadno - kdo v evropských podmínkách nezná obsah pašijí a ptá se, kdo je ten člověk co ho zradí a proč to udělá, kdo jsou ti dva kteří doprovázejí Marii atd. by si měl nejdříve doplnit základní vzdělání a pak koukat na filmy. Ne, samozřejmě nikoho nechci urážet, ale také se nepůjdu koukat na fotbal, když neznám ani ťuk z pravidel.. No a na absenci charakterů se dá odpovědět stejně. Proč je budovat, když je všichni znají? Gibsonovi jde jen o to připomenout, že ukřižování nebyla žádná legrace, určitě chce i šokovat někdy asi až přehnanou brutalitou, prostě chce křesťanské civilizaci připomenout z čeho vzešla, a to se mu daří.

Statečné srdce (1995)

Člověk by to do něj asi neřekl, ale Mel Gibson prostě umí. Vymyslí námět, sežene peníze, zrežíruje a ještě si střihne hlavní roli. A na světě je jedno z nejzábavnějších historických dramat, navíc se správně hrdinským nádechem, prostě super..Sophie Marceau je navíc překrásná:) Nedivím se, že ve Skotsku najdete tenhle film i v prodejně potravin na malé vesnici..

S Club 7 v Miami (1999) (seriál)

Nechci dát odpad kvůli....hezký hudbě? Ne to asi ne.....hezkejm holkám...ne to taky ne....No prostě ze soucitu..

Pohotovost (1994) (seriál)

No jo, tohle je moje seriálová láska.Asi nejlepší nemocniční seriál vůbec. Také si projde svoje slabší okamžiky, ale úsek od odchodu Clooneyho do smrti Marka Greena si pět hvězd zaslouží.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Těžko hodnotit, tenhle seriál totiž šel hodně rychle dolů. Ze začátku si můžeme většinu z 25 minut opravdu užít a až na konci přijde nutná lekce rodinné výchovy a vyznání se z hlubokých citů ke svým příbuzným. Ale proč ne, dokud je toho málo, nikomu to nemusí vadit a těch 30 vteřin se nějak přetrpí. Problém je že s postupem času asi docházely nápady a tak bylo humoru čím dál míň až nakonec nezbyl skoro žádný. Zůstala jen nuda.

Krajní meze (1995) (seriál)

Měl jsem je ještě radši než Akta X..Asi proto, že je dávali dost pozdě a to u mě pomůže každému filmu..A zopakuju . Lukavský tenhle seriál pozved o 50%..

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Jo jo, to se ještě ČT dařilo dělat pěkné seriály(než přišly humoresky, nemocnice po dvaceti letech atd.).. Skvělí čeští herci, perfektně obsazené dětské postavy, milá kamera a standartně kvalitní režie z něj dělá jeden z nejlepších..

Haló, haló! (1982) (seriál)

Nevím, přiznám se, že mi tohle nikdy nepřišlo moc dobré.. Možná to z části dělá výjimečně příšerný dabing, ale i nebýt něj - prostě mi to nepřijde legrační

M*A*S*H (1972) (seriál)

Pro mě trochu rozporuplný seriál. Několik dílů perfektní legrace a pak přijde další, který mě pravdu dokáže otrávit - jeden dva vtipy, naši staří známí oblíbenci, ale krom toho tuny sentimentu a protiválečné ideologie. Většinu těchto "špatných dílů" si režíruje sám Alan Alda..Kdyby se radši držel hraní. Přesto se seriál celkově vyvíjí k lepšímu, většina postav, které odejdou, je nahrazena ještě lepšími (Barns - Winchester je podle mě největší zlepšení..Prostě super, hvězdička dolů za těch několik dílů, které mě znechutily tak rychle, že jsem je ani nedokoukal..

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Margaret Thatcherová: "Až když jsem viděla tento seriál, došlo mi, jak to na vládě ve skutečnosti chodí." Vážně hodně legrační, i když jestli to tak funguje ve skutečnosti, tak potěš Pánbůh..