Ant-Man (2015)

Z nejméně očekávaného hrdiny, jeden z nejoblíbenějších, po zhlédnutí. Ant-Man to prostě dokázal z malého broučka nám vyrostl do velikosti nového mazlíčka jeho dcery. I když první část filmu je pomalá a nijak zajímavá, od kontaktu s velkým Ačkem se do nás pustí svižným nepolevujícím tempem, které vydrží. Rudd se do role hodí jako Downey Jr. na Starka, takže jako prdel na hrnec. Scénaristé nás ani neobtěžují nějakými zdlouhavými klišé mileneckých zápletek a vztahových kudrlinek. Ant-man si prostě zaslouží být jedním z nejlepších Marvelovských solo filmů.......80%

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Měli jsme skvělý nápad....originální......mohli jsme Vám ho naservírovat v krásném dark kabátku s horovými prvky....mohli jsme využít kvalitní obsazení s akční super modlou, dvěma skvělými herci a jednou známou tvářičkou z GoT......Ale my jsme řekli ne a rozmazali nějaká hovna po papíře nazvali to scénářem, který narychlo zaplátovala hajzbába a nechala si s ním chvíli hrát svého 40-ti lettého autistického paranoika. Dieselovi jsme namontovali nějaké hlášky, které pochytíte jen díky dramatické pauze, nechali jsme ho hrát legendárního zabijáka čarodějnic, který v ničem legendární není.......................Elijahovi jsme dali pár slaboduchých vět, které v závěrečném kontextu nedávají žádný smysl a perou s tupostí té postavy.....................................................Film je vysoce podprůměrnou sračkou z té rychlé moderní frašky pořádané za výdělkem z hloupých lidiček jdoucích do kina jen kvůli jednomu herci.

Terminator Genisys (2015)

Úplně vidím tu zasedačku Paramountu, když se rozmýšlelo- "a) Tož borci, což takhle navázat na starší díly, Arnold, Sarah, Johník a Kyle. Tak henkaj ňák rozumě..........................b)To já navrhuji, také navázat na starší díly, ale co kdyby jsme se nyní vysrali na všechno co se událo a tak nějak vše změnili, Skynet už nebude Skynet a další kokotiny."-------------------Asi všichni víme co vyhrálo, ale je až k nevíře, že to funguje, pro ty kdo nejsou ultra ortodoxní vyznavači s přesnou kopií každého Tčka v pokoji samozřejmě. Nevím na co vy špatně hodnotící blbečkové by jste chtěli navazovat, to téma je prostě vycucly a pokud chcete vidět další Terminátroskej akčňák tak musíte zkousnout i to, že to nebude úplně přesně navazovat na předchozí díly. Prostě a jednoduše, není to takové hurá jako před 30 lety, ale to asi ani nikdo nečekal. Za mě velmi kvalitní a odsýpající díl, který není nijak extra dobrý, ale ani špatný.........................Jediné co mě nasralo k nepříčetnosti, že za těch proklatých 30 let jsme změkli. Zatímco v jedničce nám Arny o ksichty skoro oplácá svoje koule, tady se bojí ukázat i prsa Emilie Clarke, která stejně půlka diváckého světa viděla minimálně tucetkrát.

Rychle a zběsile 7 (2015)

TO...TO snad nemůže být ani pravda co se dá udělat s frančízou, která začala jako reálně závodní akčňák. Někdo prostě dostal kýble peněz a řeklo se mu "Bum, Bác, Bumbumbumbum" a on natočil tohle. Nešlo se na to dívat ani na jeden zátah, snaží se to být tak trapně hláškojdní, že sem si představoval šimpanze v kvádru jak tluče do klávesnice. Film žije ve světě, kde fyzika dostává knockout tím, že všechno vydrží vše, do doby než vypadá zajímavě něco zničit nebo zranit. Kdyby se film jmenoval jinak tak bych přemýšlel o hvězdě na víc- ale tohle je jako kdyby v nových Star Wars hrál všechny postavy Jar Jar Binks.------------------------------------------------------------40% za vcelku slušné loučení s Paulem Walkerem.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Velmi průměrná zábava, dojící zašlou slávu Jackieho Chana....neustálý haha výraz na tvářích všech herců pitvoreskně se snažících přidat filmu další humor, který tam prostě není. Cesta kolem světa byla spíše dobrodružným dramatem, a vždy když se z dramatu dělá komedie to musí dopadnout strašně...zde to naštěstí dopadlo jen průměrně..........Na druhou stranu se dá tvůrcům vytknou jen velmi malá snaha zakrýt plastovost většiny objektů, která je prostě evidentní...................................Velmi jednoduchá rodinná zábava obohacená o špatné kung-fu serepetičky........45% a jsem dobrák

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Nejoblíbenější prezident USA, vlastně zabíjel upíry a jeho nejslavnější bitva byla proti upírům, protože upíři upírují a fyzika je něco co nepotřebujeme............................................Tohle je snůška špatné režie i herectví......Nikdo by nemohl proklínat toho kdo by spálil všechny kopie tohoto hororu pro váš mozek. Film dostal svůj prostor jen kvůli zneužití slavného jména, aneb jak hluboko musíte klesnout aby jste potřebovali obohacovat vaše projekty o prezidenty aby vám dali čas v kině? Moooooc hluboko.

Železná srdce (2014)

Po dlouhé době konečně dobrý válečný film z Druhé světové.....Perfektní obsazení v podobě všech 5 tankistů......Film ač se nezdá být přespříliš výjimečným jím je....nikde dlouhé obsáhlé pasáže patriotismu, třepotající se vlajky ve větru nad padlým Německem, nekonečné proslovy. Ukázková ukázka toho jak by měla vypadat charakterově, psychicky ale i lokálně rozdílná skupina lidí. Nikdo si tu nehraje na hrdinu nebo padoucha, nevidíme jen a pouze toho hodného Amíka, zlé Nacisty s tím jedním hodným. Ta krutost se tu neskutečně odráží....Za mě jeden z nejlepších válečných filmů, který se detailně věnuje tématu...... 85 %.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Zatím nejsilnější díl z celé trilogie, co se citově i filmově týče, nemohu než zatleskat kvalitní brutalitě jakou se celý film pojal.................Film je samozřejmě naprosto odlišný od prvních dvou arénovek, ale díky tomu se může mnohem více zaobírat tématem celého Panemu. Herecké výkony mohu s klidným srdcem prohlásit za nadprůměrné. S kvalitním obsazením se jedná o jeden z nejlepších filmů letoška..............Málo kdy se mi stává, že bych napjatě seděl, stejně jako půlka kina na půlce zadku a upřeně koukal na plátno. Celý film bych ohodnotil na krásných 78% ale průvodní písnička The Hanging Tree to vystřelila o 7% nahoru takže neobvyklých 85%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

BUM, PRÁSK, RATATATA- tak nějak jsem se ztrácel jestli krčit uši před nemotorně se valícím zvukem nebo na strašlivým výkonem herců a režiséra. Sic jednoduchý scénář, přesto hodný dobrého průměru je tu zašlapán do země, jediným výrazem Willise, nehláškojdní atmosférou, tupým výrazem Jaie- ke kterému by se možná lépe hodily věty- "Hu já muž, já chodit posilovna, huhu já praštit tě přes hlavu a odtáhnout jeskyně." a Sebastian Koch také nijak nepomohl, prostě je mu to vidět z huby i ksichtu od začátku....................................................Julia Sniger také špatné, ale aspoň může ukázat něco jiného než herecký talent. ...............................Film zabijí už tím, že je to snad milionté pokračování něčeho co nás přestalo bavit u trojky. 45%

Život brouka (1998)

Film pro děti, dělaný skvělými animátory, nemohu jinak než smeknout. Samozřejmě, vtipy jsou jednoduché, zápletka ještě více, ale tohle prostě nemůžeme ani nechceme hledat v animáku, který je určený pro předpubertální omladinu. Je tu pár dobrých okamžiků i pro dospělého diváka aby se nenudil se svým dítětem= 75 %