47 róninů (2013)

Jdete do kina shlédnete film za 170 mega odejdete a nemáte nic. Tak přesně tohle je 47 róninů, je to kus Japonské kultury obohacený o tradiční Hollywoodskou přetvářku, kde samozřejmě nesmíme zapomínat na emancipované ženy, kterým nikdo nerozmlátí hlavu o zem. Při tom se Keanu plazí víc než chodí. Jsem někde na třech hvězdách a to nemám ani načnutý příběh, co příběh, spíše zapomenutý kus toaletního papíru s rozpitými kaňkami, které někdo složil a řekl na tohle nám dejte prachy. Když se kroutíme nechutí nad vyčpělým tématem vyděděnce s tajemstvím, láskou k ženě která mu ji kvůli tradicím nemůže opětovat a jejímu nucenému budoucímu muži s tajemstvím v podobě silného spojence, jak jinak než v krásné čarodějnici, nenapadne nikoho, že by to nemělo happyend. Za ten přidávám hvězdu..................................................................Pokud chce někdo Japonsko, jsou tu lepší filmy!!!!!!!!

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Praveverka je za jednu hvězdu a první sekvence s ní za druhou, o příběhu se mi ani mluvit nechce je to další z nosu vytažená rádoby rodino-hahá-akčne-úžasná animační pohádka, která stojí stovky milionů aby se mohli velké společnosti nažrat peněz a vymámit z rodičů co neumějí svým dětem nic vysvětlit, další prachy za lístky a suvenýry. Ach jo.

Temné stíny (2012)

Tim Burton a komedie=eeeeee. Atmosféra temného domu, prostředí i děje Burtonovsky neodolatelná, Johny Depp velmi dobrý bez extra maškarád. Doba do které je to zasazené by si možná zasluhovala více konfliktů s Barnabasem, ale dá se to překousnout. Což se nedá říci o nudné hlavní zápletce, která Burtonovi nemohla sedět a nesedí ani dívákovi. I přes jakékoli extrémní překvapení a nesvižnost se člověk pobaví a občas i zasměje. Tři hvězdy pro tentokrát musí stačit.

Poldové (2010)

Není to extra vtipné ani akční, je to hrubý průměr s až neuvěřitelnou stereotipizací charakterů. Bílý polda- drsňák s těžkým životem. Černý polda- ukecaný a uřvaný. Zlodějíček- debil s prořízlou hubou. Komedie která baví, ale ne zas tak moc aby jsme si ji zapamatovali na dlouhé časy. Tři hvězdy když u toho moc nepřemýšlím.

Captain America: První Avenger (2011)

Tak nějak nemůžu pochopit proč Árijský chlapeček nastřílený každou plechovkou zkažených žampiónů co našel, hraje Kapitána Ameriku a Hugo Weaving, s tak silným anglickým přízvukem, že se naučíte lepé než za 4 roky ve škole hraje postavu HydroHitlera. .......A to jsme hvězdu dole a ještě nezačal příběh, který se snaží hrát na patriotismus prapodivným americko neamerickým způsobem, kde se z masochistického třasprdelky stane během jedné chvilky super voják, jeho jedinou super schopností je super síla, kterou super využívá se super štítem, se super vlastnostmi proti super vojákům super hydry a super ultra mega záporákovi, který to přehnal se solárkem. Prostě všechno super, ale ze všeho smrdí to že je film natočen jenom aby Avengers měli na co navázat. Vše spatlané dohromady je nuďárna uboze se motající kolem 40 %-

Víno roku (2008)

Je tam Alan Rickman, hraje to jako Alan Rickman, ale tím mi všechno dobré tak nějak končí, filmová zápletka je nulová, 110 minut přetažené, a občas si člověk říká, že by to mohlo už tak nějak popojít od nudných osudů slabé reinkarnace Kurta a dostat se to k tomu vínu pořádně. Ale abych jenom nekřivdil, rozhodně to patří do zlaté střední cesty vinařských filmů a určitě se více jak hodinu na tomto filmu zabavíte- proto 60% za Alana Rickmana a za to jak krásně dostali Frantící.

Batman začíná (2005)

Celý komentář by se dal shrnout do- To Nolan, a stačilo by to na pět hvězd jak nic, ale aspoň něco k filmu. ........... Hlavní role je obsazená famózním Balem, který nám Batmana hraje dokonale. Jako u jednoho z mála filmů se nebudu vyjadřovat k příběhu, přestože je velmi dobře ztvárněn. Ale co musím vypíchnout je dokonalá architektura Gotham city.......I když je to Nolan a Bale tak jsem chtěl dát 4 hvězdy přeci jenom k 5 tomu něco málo chybí ale když jsem si uvědomil že rok před tím natáčel hlavní hrdina Mechanika, tak jsem ji tam lipnul.

Atentát na střední (2008)

Na tenhle film se prostě zlobit, nedá. Není to jeden táhlý smích ani trapné ticho od začátku do konce, humor který dávkuje po kratičkých částech je fajn - obzvlášť tvrdý Willis. Z části je to i teenagerské detektivka, sic zakončená fádní tečkou.........Není to žádná střední extra tvrďáků ani nerdů. Netřpytí se nám tu Plochej ksich, takže je to super fajn.---- za mě rozumných 60%.

Asterix a Vikingové (2006)

Jako fanoušek kresleného Asterixe jsem znechucen mírou, populistického předělávání a tupé snahy se přiblížit teenagerskému světu moderní doby, tím že ty nejhorší prvky zasadí do starověku. Tfuj......Ztratilo to kouzlo a bojím se že tento trend bude pokračovat v této jinak perfektní pohádce. 15%

Vánoční koleda (2009)

Je to pohádka, není to pohádka, je to pohádka, není to pohádka? To jsou dilemata........Ale určitě se shodnu na jednom, Dickensova předloha je ve filmu pozměněná a vůbec ne k horšímu, nenudil jsem na to že jsem čekal další Vánoční sračičku. Uvažoval jsem o pěti hvězdách, ale na to moc nudily koncové pasáže, které se neúměrně táhly. Uvažoval jsem i o třech hvězdách, které bych dozajista zasadil, nebýt dokonalého dabingu Jima Carreyho. .........K příběhu se toho moc říci nedá, Zameckis nemohl šlápnout vedle, držel se perfektní předlohy od, které utíkal jen kratičko (i když pádně). Slušivých 71 %