Předčasný pohřeb (1962)

Spojení E. A. Poe x Roger Corman funguje. Zde sice chybí Vincent Price, ale tolik to zas nevadí. Film natočen ve stejném stylu jako ty předchozí. Cormanovy snímky si zamilujete: staré hrady, hrobky, pavučiny a příjemné mrazení postupně se měnící v občasnou hrůzu. Závěrečných 15 minut jsem si opravdu vychutnal.

Swedish Erotica 60 (1985)

Viděl jsem a hodnotím pouze jedenáctiminutové video, kde je Traci Lords a její vrchní píchač Tom Byron, kterej ji šuká ve valné většině co natočila. Ale zatímco ona skončila kariéru v 18 letech a 2 dnech, on má téměř 1500 filmů na kontě ve svých 48 letech. Traci zde tvrdí, že právě slaví 22. narozeniny, ale jinak jí zde bylo právě 16. A patří to k tomu lepšímu, co natočila.

Muž, který zastřelil Liberty Valance (1962)

Další western v podání Johna Forda a Johna Waynea. Wayne hraje stále totéž, což jej pasuje na mého neoblíbeného herce. Zato mu sekunduje (trochu nepřesně, protože hraje prim) Jimmy Stewart. Opět v roli právníka, který tvrdošíjně hájí právo (podobně jako v Pan Smith přichází nebo Anatomie vraždy). Zatímco všichni na onom Divokém západě znají pouze zákon pušky, Stewart třímá v ruce ústavu. Western, který má velmi slušný timing a místo střílení se více mluví, ale k dobru věci.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Jak signalizovaly přechozí komentáře, je film opravdu trochu slabší, než některé přecházející filmy, ale nakonec jsem vcelku spokojen. Přes svou délku nenudí, takže nemohu hodnotit zase tak nízko. Postavy nám vyrostly, chodí do hospody na pivo a jak vidno nemálo je svrbí přirození. Bohužel Hermionu v akci zatím bohužel neuvidíme. Pokud mohu kritizovat, tak mi vadí celá koncepce filmu, kdy valnou většinu jde právě o tyto puberťáky, aniž by se děj nějak zásadně posouval směrem kupředu, zatímco dva nějvětší záporáci - Draco Malfoy a Severus Snape nedostávají tolik prostoru. Ale na vyvrcholení celé ságy se samozřejmě těším.

Erotic Gold (1985)

Je - li tento film nazván erotickým zlatem, pak vězte, že se jedná o zlato kočíčí. Vše se jeví jako amatérská nahrávka, opravdu mizerný záznam. Navíc akce zcela nezajímavá, Traci se zde objeví v závěrečných šesti minutách a není zde nic, co by stálo za zmínku.

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

Skvělý film o dvou sestrách - herečkách, jejichž sláva se měnila. V dětství zářila Jane, v dospělosti Blanche. Ta je však ve staří upoutána na vozík a Jane ji tyranizuje. Mistrný psychothriller se dvěma skvělými herečkami, jejichž výkonu dopomohla i vzájemná rivalita a nenávist. Více prostoru dostala Bette Davis a její postavu není možno nenenávidět (existuje to slovo vůbec?)! Zahrála duševně vyšinutou Jane excelentně. Jediné co mi na filmu vadí je to, že začátek byl lepší než konec. Mělo by tomu být naopak. (Nebo ne?)

Miss Passion (1984)

Ve vesmíru se koná mezigalaktická soutěž o největší postelovou bohyni. Téma filmu je odpuzující a samotné provedení je na tom podobně. Takže nedoporučuji.

Breaking It (1984)

Docela dobré péčko na téma jak ztratit panenství. Celkem je zde šest příběhů, nekdy lepší, někdy horší. Každopádně odpanění 16leté Traci Lords je bezpochyby tím nejlepším z celé šestice.

Jules a Jim (1962)

Truffautův příběh o jednom velkém přátelství a podivném trojúhelníku až za hrob. Jeho způsob narace se mi zamluval, na druhou stranu film o určité momenty ochuzuje. I tak vcelku příjemná hodina a tři čtvrtě. Zajímavost: Když Jim poprvé navštíví Julesův domov v Rakousku, Catherine mu ukazuje obraz Julese obléknutého jako Mozarta. Oskar Werner, který hrál Julese, ztvárnil předtím Mozarta ve filmu.

Maškary (1991) (koncert)

Dva roky po revoluci Karel Kryl koncertoval v Lucerně. Revoluční nadšení opadlo, takže začátek koncertu je takový vlažnější, než např. Na koncertu pro všechny slušný lidi z roku 1989, kde byl Kryl vidět po dvaceti letech. Asi po třech písničkách se však publikum uvolní, když začne Kryl dělal voloviny a atmosféra je již srovnatelná s jeho nejlepšími roky. Zároveň je však cítit v ovdzuší jeho zklamání nad porevolučním vývojem a zéjména z očekávaného rozpadu Československa (píseň Od Čadce k Dunaju). Kryl sám si na protest zažádal o slovenské občanství. Co je nepopiratelné a je to patrné i z jeho nových (rozuměj porevolučních) textů, že to byl genius slova. Neznám nikoho podobného, kdo by ve dvou verších dokázal tolik tnout do živého, tak popsat nepopsatelné a tak výstižně říci vše, přitom metaforou, kterou každý pochopí. Skutečný genius, jehož je škoda, a který se musí obracet v hrobě, když jeho protiválečné texty przní Landa.