Nezvaný host (1969) (studentský film)

Pod nenápadným cvičením studenta třetího ročníku FAMU se skrývá důmyslná satira na okupační poměry v Československu v roce 1968. Pod každým slovem můžeme nalézt nějakou narážku. Rus vtrhl do naší země, nikoho se neptal, nikdo ho nechtěl a přitom tu je. Konstatujeme fakt a netřeba o tom jakkoliv debatovat. Zprvu jsme vystrašeni, ale nakonec zjistíme, že ho máme rádi a za nikoho bychom jej nevyměnili. Naprosto geniální!

Historky hrůzy (1962)

První povídka je slabá, dívka, která se po 26 letech vrací k svému otci. Ponurý zámek a Vincent Price, ale nic víc. *** To druhá povídka je jasně nejlepší. Peter Lorre zde hraje alkoholika, jemuž díky jedné ochutnávce vína začal chodit za manželkou Vincent Price. Lorre je zde skutečně kouzelný a exceluje. Jasných a neoddiskutovatelných ***** Poslední povídka je tak někde uprostřed. O muži, který se nechá zhypnotizovat "v okamžiku smrti". Solidní ****

Vrahův polibek (1955)

Na Kubricka ještě nevyspělý snímek. Natočen sice za pár šupů, ale např. na hereckých výkonech to je dost znát. Prvních 40 minut tedy dosti rozpačitých. Závěr ovšem strhující, ne natolik aby celkový dojem byl lepší než průměrný.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Vskutku famózní výkon Barbory Hrzánové. To bez debat. V první půli jsem se velmi slušně bavil, ke konci už nadšení malinko utuchalo, ale i tak skvělá zábava. A opakuji, Hrzánová nebezpečně se přibližující geniálnímu výkonu.

Kouř (1990)

Jen jen málo českých filmů, o kterých bychom mohli říci, že jsou kultovní. Kouř takový jistě je. Spousta kultovních hlášek, kultovních postaviček a naprosto nejkultovnější Arnoštek, kterej je prostě faaaajn ....

Četník ze Saint Tropez (1964)

První díl ze sérii "četníků" byl jednoznačně nejlepší. Měl jsem to zafixováno jako neskutečnou srandu a teď, když už mi je dávno -náct pryč, tak to tak nevidím. Ale zábava dobrá.

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Tahle série zraje jako víno a třetí díl je zároveň možná tím nejlepším. Díky bohu, že Fantomas zůstal u podařené trilogie a tvůrci se do dalších dílů nepouštěli.

Fantomas se zlobí (1965)

Druhý díl je neméně dobrý, možná ještě lepší než ten první. Ještě rafinovanější převleky, skvělá akce.

Fantomas (1964)

Čím to je, že Fantomas neomrzí? Viděl jsem to možná desetkrát, a vždy se pobavím. I když na konci člověk vidí, že to má díry, nechce je vidět. Funes a Marais bodují!

Mr. GS (2008) (pořad) odpad!

Nahrával jsem Chalupáře a nechtíc se mi nahrál kousek i tohoto hnusu, pánové Genzer (ten zejména) a Suchánek jsou trapní a k tomu ještě trapní.