• Krátkometrážní

Ghost in the Shell (1995)

I když nejsem velký nadšenec do anime, tak jsem si tenhle snímek nenechala ujít vzhledem k tomu, že později posloužil jako předloha pro Matrix. I když je tam pár záběrů, které jsou podle mě zbytečně dlouhé, tak tohle je film, na který se určitě kouknu ještě jednou. V poslední době je to totiž snímek, který mě skutečně zaujal. jak hloubkou, tak nápadem a soundtrack tomu jen přidává na kvalitě.

Oasis - Wonderwall (1995) (hudební videoklip)

Pravej fanoušek Oasis tuhle písničku údajně nepovažuje za jejich nejlepší. Něco na tom bude. Ale zřejmě se tahle 20let stará balada nikdy neohraje. I když...lidi by měli dát šanci i jejich dalším peckám.

Jumpin' Jack Flash (1986)

Whoopi a její smích! Já jí prostě zbožňuju. A myslím si, že scéna, kdy se její šaty dostanou do skartovačky je nezapomenutelná. "I was raised by two lesbians? Come on, Mick. Fuck a duck!"

Číslo 5 žije 2 (1988)

"Dělej Johny Pětko! Dělej Johny Pětko!" Kdo by nemiloval tohohle robota? Člověk se u tohohle filmu zasměje, ale ukápne i slza. I když...jak komu. Ale scéna, kdy "Johny" bloudí sám městem a fotí motýla mě dostává i po letech. Jednička to není, ale pořád je to Johny Pětka!

Uprchlíci (1986)

Nevím proč, ale když jsem byla malá tak mě Richard vždycky děsil. A sestra měla tenhle film moc ráda, takže nám na VHSce běžel skoro denně. Nicméně Richard a Depardieu? Kdo by odolal známým francouzským komikům. A že Francouzi dovedou člověka rozesmát!

Válečníci - Napoleon (2007) (epizoda)

Živě si pamatuju, když nám tenhle film pustil náš učitel na dějepis. Samozřejmě mě a kamarádku zaujal Burke. Puberťačky. Ale kdo by odolal atraktivnímu Britovi, že? Soundtrack ucházející, ale co by člověk čekal. Žádný megafilm to není. Člověk nedostane nic víc, nic míň. A mně se tenhle snímek moc líbil. I když by mě zajímalo jak by film dopadl, kdyby se ho ujal Forman.

Stupnice strachu (2007) (TV film)

Na tohle jsem koukla jen proto, že jsem jednoho večera neměla co dělat a přepínala televizní kanál. A hle! Na co jsem nenarazila? Na tu, která hrála v Charmed, na Piper. Uhm, tedy Holly Marie Combs. Tak jsem si řekla jo, kouknu na to. Ale tak nějak zjišťuju, že všechny tyhle televizní filmy jsou...blbosti. A tenhle film obzvlášť!

Anděl na horách (1955)

Anděli! Anděli! 'seš to ty? - Tě Bůh, vyhlídko!