• Krátkometrážní

Omámení a zmatení (1993)

Tak tohle jsem zkoukla jenom kvůli mladý Mille. I když London mě v obsazení docela vyděsil (protože co si budeme povídat, hraje jen v nekvalitních filmech), ale k mýmu překvapení tohle vůbec žádná pohroma. Sice je ta stopáž trochu delší, ale vzhledem k tomu, že děj není slepej ani hluchej, tak vám film vcelku rychle uteče. Navíc tyhle filmy já můžu...i když svůj podíl na tom má rozhodně i soundtrack!

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Po dlouhý době jsem zase konečně viděla perfektní psychologický drama. Po závěrečnejch titulkách jsem byla zralá na panáka ( a to nepiju!). Tohle bylo jednoduše šílený, tísnivý a člověku se místy chtělo křičet. Asi nikdy nebudu schopná porozumět těmhle bestiálním experimentům. To asi zdravej člověk nikdy nepochopí...na konci filmu si člověk fakt jen oddechne, že už je konec. Co musím říct je to, že Ezra se svojí role zase ujmul perfektně a podal bravurní výkon. Na jeho budoucí filmografii jsem vážně zvědavá!

Putovala jsem se Zombií (1943)

Tyhle starý filmy jsou prostě nej. Nejsou zbytečně zdlouhavý, mají hlavu a patu a mají svoje kouzlo!

Hodina pravdy - Masakr na střední škole Columbine (2004) (epizoda)

Ke Columbine mám hodně blízko. Považovala bych to asi jako vztah Hannibal / Graham. Za ten nezdravej a šílenej vztah. Hned na úvod musím říct, že tohle je rozhodně ta nejpovedenější rekonstrukce ohledně událostí na Columbine a těch pět hvězd si rozhodně zaslouží. Co bych chtěla říct je ale to, že mě mrzí to, že každej odsuzuje Klebolda a Harrise za to, co udělali. Oni to totiž byli fajn kluci. Kdyby jste četli jejich deníky nebo zkoukli některý jejich "short movies", tak by jste pochopili, že to byli dva naprosto normální kluci. I když...Klebold byl na Harrisovi tak trochu závislej. Což je ale vedlejší. Hlavní je, že oni nestříleli po každým. Stříleli jen po těch, koho nenáviděli. Po těch, kdo jim ublížil. Jejich přátele ale nechali jít, varovali je, aby v ten den nechodili do školy. Oba dva byli šikanovaný fakt dost hnusným způsobem, což je popsaný v denících. Nikdo jim ale nepomohl. Jen vzali "spravedlnost" do svých rukou. - Asi budu za tenhle komentář ukamenovaná. Ale je třeba se vžít do jejich rolí, aby člověk pochopil to, co udělali a proč to udělali.

Polytechnika (2009)

Byly časy, kdy jsem dost hltala články a reportáže z masakrů na středních školách. Což mě logicky přivedlo i k tomuhle snímku. Musím říct, že byl fajn nápad tomu dát černobílej kabát. Člověka to stáhne do ještě větší deprese. A když masakr započne, tak je to fakt dost depresivní a tísnivý. Jako kdyby jste na tom místě byli taky.

Steve Jobs (2015)

Tohle je prostě důkaz toho, že Fassbender zahraje kohokoliv a vždycky je to pohádka pro oči. I když "Jobsů" je několik, tenhle mě fakt bavil!

Chlapectví (2014)

Stopáž? Skoro tři hodiny. To bylo to, z čeho jsem měla největší strach. Tak nějak jsem si myslela, že tam budou takový ty hluchý místa, který vás uspávaj - alespoň tak je to ve většině dramat. U tohohle snímku žádný hluchý místa nečekejte. Teda já se vůbec nenudila. Jo, bylo to takový spíš kecací a člověk čeká, že se určitě stane něco trochu víc zajímavýho. Ohledně toho si přijdete na svý spíš v první polovině filmu. Nicméně co mě hned na začátku zaujalo byl soundtrack. Hned v úvodu zazněli totiž Coldplay (ach bože, jak já je zbožňuju), a tak nějak víte, že Boyhood bude váš šálek čaje. Ještě aby ne. Vždyť tam hraje Hawke! Sice ve vedlejší roli, ale je tam. Na Patricii jsem byla zvědavá, protože jsem s ní znala spíš její devadesátkový filmy, nic novějšího jsem neviděla. A zklamaná jsem rozhodně nebyla. Nelze hodnotit než pěti hvězdama.

Fotograf (2015)

Musím říct, že si v roli Jana nedovedu představit někoho jinýho než právě pana Rodena. Ten svojí roli ztvárnil naprosto dokonale. Upřímně i já váhala, co se hodnocení týká. Nakonec jsem se ale rozhodla pro zlatou střední cestu. Abych ohodnotila čtyřma hvězdama, tak mi tam pořád něco chybělo...taková ta třešnička na dortu. Ale i tak...na Fotografa jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Navíc, se mi líbí úvodní scéna mezi Rodenem a Saudkem - člověk tak nějak ví, že něco je fakt pravda a něco ne. Kdyby totiž točili něco takovýho Američani, tak hned na úvod fláknou "Tenhle film je natočen podle skutečné události", i když by v něm nebyla ani špetka pravdy. U tohohle filmu něco takový nečekejte - Fotograf je totiž upřímnej. A stejně tak Jan.