• Krátkometrážní

Zabil jsem svou matku (2009)

Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého jsem čekala až na něj budu mít náladu. A chystala jsem se na něj přes rok. Popravdě si ani nevzpomínám jak jsem na něj narazila. Nicméně jsem pyšná na svou trpělivost. Film jsem dokoukala před pár minutami a stále z něj mám smíšené pocity - respektive jsem v takový tý depresivní melancholii. A člověk jen přemýšlí nad tím, jestli se taky takhle choval ke své matce během puberty. Jestli měl ohledně sebe, ohledně matky pochybnosti. Určitě jsme všichni jednou, vlastně víckrát vybuchli, když nám naše matky něco zakázali. Chtěli jsme žít u kamarádů, protože jsme to tam měli radši - jejich matky a otcové byli strašně laskaví. Bouřili jsme se proti systému našich matek, protože ony nám "tamto" zakázaly a "A proč do háje nemůžu jít?! XX matka to povolila! Nenávidím tě!" - asi všichni dobře známe. Jasně, že tu jsou i lidi, co měli vztahy s matkama víc než skvělý. Přesto ale pořád víme, že matka je jen jedna. Že ona je ta, která nám dala život. Ale v -nácti člověk jednoduše pochybuje. Úplně o všem. A tenhle snímek celou myšlenku vystihl víc než skvěle. Nehledě na to, že je to víceméně Dolanova autobiografie. A kdo jiný by hlavní postavu zahrál lépe než on sám? Za mě si pátou hvězdičku zasloužil ještě navíc soundtrack. Klobouk dolů!

Sebevražedný oddíl (2016)

Jsem sice Marvelák, ale na Harley nedám dopustit. Ona je prostě kouzelná a fakt jsem se na ni těšila. A celkem i na Katanu, která mi ale její prezentací spíš připomínala Adu Wong z herní série Resident Evil. A Enchantress? No, chvílema bych fakt radši vzala nohy na ramena. Snímek mě v žádným případě nezklamal (i když nechápu, co je dneska zase za módu vydat milion trailerů - divák se pak nemá na co těšit....). Ale když jsem poprvé zaslechla, že Leto si střihne Jokera, tak jsem byla skeptická. Pak jsem si řekla, že to nebude asi úplně nejhorší a ... ono bylo. Leto jako Joker fakt ne. Btw. film se jmenuje Suicide Squad a Joker do Suicide Squad nepatřil, tak nechápu nespokojenost některých "fanoušků". Že prý se tam ukázal minimálně. Je to Suicide Squad, ne Joker's Squad! A abych se dostala k hodnocení, silnější tři hvězdy. A doufám, že Margot se jako Harley ještě ukáže!

Nová dcera (2009)

Horor s Costnerem? No uvidíme, co z toho vzejde. A ono to nakonec vlastně bylo docela fajn. I když nechápu tak nízký hodnocení, protože na tomhle snímku prostě něco je. I když moment...jo. Vlastně asi za to může to, co se dělo u konce předtím než to...uhm, no jo. Nebudu spoilerovat. A nebo možná i jo, ale ty příšery. Vlastně byly děsivý a nebyly. I když já tohle potkat, tak asi zdrhám na míle daleko, ale to bych odbočovala. Ovšem ta indiánská mohyla a ta "skutečnost" kolem ní byla něčím tak zajímavá, že jsem tomu prostě ty tři hvězdy musela dát. Krom toho, není to duchařina ve stylu 3:15 zemřeš jak jsem předpokládala. Není to ani vlastně nic novýho. Spíš takovej průměr na zabití večera. A i když to má otevřenej konec, doufám že dvojka nebude.

The XXXorcist (2006)

A já se Sartoriem radši toho Re Penetrátora...

May (2002)

May má ráda panenky a zbožňuje pánský ruce. Já mám ráda panenky a zbožňuju pánský ruce, což bude asi důvod, proč mám tenhle film ráda. Není to sice žádnej zázrak, ale neurazí a ani nenadchne. I když filmů na tohle téma se moc nevidí! A krom toho, tyhle "podivíny" já můžu!

Carrie (2002) (TV film)

Tak tohle bylo špatný. Sem tam si říkáte "wtf" jako při scéně s padajícíma meteoritama, která mi připomněl spíš Dům v růžích než Carrie, ale ok...dám tomu šanci. A pak byla na řadě koupelnová scéna, která se dle mého povedla jen v originále a tahle byla taková...já nevím, bezduchá. A přede mnou ještě pořádně dlouhá stopáž. Ovšem u konce jsem se chytala za hlavu a ptala se "to jako vážně?!". Angela Bettis je sice ta, co skvěle zahraje zakřiknutou podivínku viz třeba May, ale tohle se fakt nepovedlo.

Poslední dům nalevo (2009)

Zezačátku to vypadalo jako další "tuctovej" horor, ale hle! ono to bylo vlastně super!

Superpoldové (2001)

Pro mě takovej lehkej nadprůměr. Žádná parodie na Policejní akademii, jak by si někteří mohli myslet. Žádná "typická, americká slátanina", ale tady se vám dostane parádní porce humoru. "Alright Meow!"

Dredd (2012)

Myslím, že kdyby v tomhle filmu nehrála Lena Headey, tak má o dost nižší hodnocení. Tyhle futuristický filmy zbožňuju, ale tenhle mi přišel víceméně o ničem. Žádná "Leelo Dallas Multipass" se nekoná a celkově...myslím, že z toho šlo vytřískat daleko víc.