• Krátkometrážní

Equalizer (2014)

Nejsem sice typ, co hltá filmy s Washingtonem, ale jednou za čas mám období, kdy musím zhltnout nějaký akční thrillery. Sice Chloe Moretz nemusím, ale v tomhle (leč pár minutám) snímku jsem ohledně ní změnila názor. Nicméně jo, ono to zase nebylo tak úplně špatný.

Smrt panen (1999)

Nezbývá než jen potlesk jedný úžasný režisérce! A pokud vás tenhle film nijak nezaujal, pak jste u mě kulturní barbar. Krom toho myslím, že tenhle snímek by měl vidět každej!

Pád do tmy 2 (2009)

Trochu slabší narozdíl od první části, ale asi je to tím, že člověk už ví jaký potvory ho tam dole čekaj. Lekaček se dočkáte i tady, to bezevšeho. A dokonce se tu objeví i postava, který budete přát smrt (nestřílejte v dole). Ovšem konec překvapil a zůstal otevřený pro další (?) díl. Já se ale obávám, že kdyby bylo pokračování, tak už to nebude ono. Snad nám "jen" tvůrci nechali prostor pro naší fantazii. I když, kdo ví.

Pád do tmy (2005)

Tak tohle jsem nečekala. Tohle jsem vážně, vážně nečekala. Ale je fajn, že do obsazení flákly jen osoby ženského pohlaví, protože kdyby tam byla holka x kluk, holka x kluk, holka x kluk, tak by v první polovině byly beztak trapný momentky hloupejch sexuálních narážek apod. a byl by z toho klasickej horor. Ovšem tohle byla jiná. Člověka děj vtáhl natolik, že jste se skoro modlili, aby už odtamtud vypadly a viděly denní světlo. Co budu povídat...místy jsem se lekla parádně a konec taky příjemně překvapil.

Bam Margera: Kde je sakra Santa? (2008)

Jednou za rok o Vánocích na tohle kouknu. Je to prostě zvyk, protože koukat třikrát za den na Popelku fakt ne. Krom toho, člověk se zasměje, i když to není "ono". Některý momenty ale stojej fakt za to.

Po životě (2009)

Na Christinu se jednou za čas i ráda mrknu a Neeson podal zase supr výkon, ovšem...první polovina skoro o ničem a od "Wednesday" neslyšíte téměř nic jinýho než "Já nejsem mrtvá"...škoda.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Takovej divně zábavnej seriál. Co mi ale dodnes utkvělo v hlavě? Asi hudba Barryho Whitea a tanec na záchodcích!

Batman navždy (1995)

Krom Hádankáře si myslím, že by Carrey byl i skvělej Joker. Kilmerovi role Bruce sedla, ale...stejně mi tam něco chybělo nebo toho bylo naopak moc?

Temný rytíř (2008)

Konečně nadešel čas, kdy se hodlám hodnotit Temnýho rytíře. Když jsem ho viděla poprvý, tak mi naprosto vzal dech a já si ho mohla pouštět znovu a znovu, dokud jsem neznala každou hlášku. Úplně každičkou. Tenhle Batman není navíc tak úplně "komiksovej" jako spíš "realističtější" a to je možná i plus. Musím říct, že hned v úvodním nástupu Jokera jsem měla husí kůži a věděla, že ten film bude fakt něco. Heath dal Jokerovi život a fakt by jste mu všechno sežrali i s navijákem. Na konci filmu ale všechno hodnotíte a analyzujete a zjistíte, že Joker byl vlastně naprosto geniální šílenec. Ovšem Baleovo chrapotění bylo místy i legrační, a tak se nedivím, že vznikla spousta parodií. Nicméně i soundtrack je naprosto dokonalej. Když si ho pak člověk pustí, tak má před očima jednotlivý scény a nebo slyší "Why so serious?" Je trochu škoda, že Murphy se tady neobjevil trochu víc, ale co...i tak to nemění nic na tom, že tohle byl prostě nářez! "Let's put a smile on that face..."

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Wes patří k mým oblíbencům už od dob American Beauty. Když jsem ho pak viděla ve Freakshow, tak jsem chtěla, aby hrál i v další sérii a měl větší prostor a hle! John Lowe byl o rok později na světě. Ohledně Gagy jsem byla zezačátku skeptická, ale ... ona není špatná herečka. Viděla jsem už daleko horší výkony. A konečně... Denis O'Hare jakožto Liz Taylorová mě naprosto uchvátil a já si jeho charakter oblíbila. Neskutečně mi přirostla ta role k srdci stejně tak jako Wittrocka v roli Valentina. Na týhle sérii byli především fajn flashbacky do dob Murder House, kde Hraběnka navštívila Montgomeryho. Propojení první a třetí série s touhle řadou byl super nápad! Začátek bylo víceméně takový soft-porno, ale části Bentley/Peters vážně neměly chybu. A ten soundtrack! To bylo pohlazení pro uši. Jasně, že se tady našly i momenty, který jsem obrečela. A dojetím jsem obrečela i návrat ztracený lásky. Moc dobře jsem ale věděla, proč tuhle sérii ohodnotím až po shlídnutí posledního dílu. Kdybych hodnotila po prvních třech dílech...bylo by to za 2*. Ale ted'? 4*!