• Krátkometrážní

Červený drak (2002)

Verze z roku 2002 s Nortonem a Fiennesem se mi líbí o dost víc než ta z roku 1986. I když...legendární scéna s tygrem se mi líbila víc v původní verzi. Nicméně ta novější má Nortona a Hopkinse a chemie mezi nimi aka Willem Grahamem a Hannibalem Lecterem fungovala skvěle. A "vedlejší" dějová linka ohledně "zubouna" / Francise Dolarhydea byla skvělá. Člověku pomohla pochopit za jakým účelem vraždil a že to ve skutečnosti nakonec nebylo jen chodící vraždící monstrum, ale končím. Nebudu spoilerovat. Červeného draka mám upřímně o něco raději než Hannibala.

Vřískot (1996)

Teen horor, který započal dlouhou dráhu amerických teen vyvražd'ovaček. Naštěstí tenhle film má hlavu a patu, skvělej soundtrack a herci umí hrát! Viděla jsem ho několikrát a myslím, že několikrát ještě uvidím vzhledem k tomu, že tenhle film skutečně neomrzí. Navíc, kdo si nepamatuje úvodní scénu s popcornem a záhadným telefonátem?

Zrůdy (1932)

Na tenhle film jsem byla před lety upozorněná kamarádkou, která mi o něm s nadšením povídala. A mně nezbylo nic jiného než si ten film sehnat. A jsem ráda, že jsem tak udělala, protože takovýhle film se jen tak nevidí. Navíc jsem moc ráda, že vznikl před lety, protože v dnešní době digitálních triků apod. si nedovedu představit jako by výsledek vypadal. Navíc si zde oblíbíte spoustu charakterů! Za mě to byla okouzlující liliputka!