Kovbojové a vetřelci (2011)

[6/10] Príbeh znie zo začiatku veľmi dobre, táto kombinácia westernu a modernej doby mohla byť skvelá, je tu veľmi dobré herecké obsadenie, dobré vizuálne spracovanie ale všetko to na mňa pôsobí čudným, len nadpriemerným dojmom. Tempo tu v podstate ani nieje, úvod je celkom rýchly a potom príde hľadanie mimozemštanov, tu už nebolo žiadne tempo a nudnejšie scény, bezduché dialógy a sem tam akcia v podobe westernových strielačiek, tie neboli obsahovo neboli výnimočné čo je škoda pretože efekty a spracovanie je perfektné, ale sem tam sa nejaký dobrý moment nájde, no a útoky mimozemštanov nelogické. A záver filmu jasný hollywodsky happy end. Harrison Ford má dobrú úlohu, takisto aj Daniel Craig, ani Olivia Wilde nieje otravná, ale každý jeden mohli dať do toho viac. Ale chyba scenáristov, charakterovo nepostavili túto trojicu tak aby utiahli celý film, mohli si dať na nich záležať ked´ už príbeh odflákli. Moje očakávania boli dosť veľké, kombinácia sci-fi + western a v hlavných úlohách skvelé herecké duo, veľká škoda. Kovboji a votrelci nieje výnimočný film, menšia blockbusterová záležitosť ktorá je zábavná a dá sa pozrieť aj viackrát, ale väčšiu úctu a hodnotenie si to nezaslúži.

50x a stále poprvé (2004)

[7/10] Veľmi slušná komédia so Sandlerom, zábavná, humor je dobrý, zaujímavý príbeh, Sandler hrá skvelo a Drew Barrymore ma milo prekvapila.

Muž s cejchem smrti (1990)

[8/10] Výborný akčnák so Seagalom.. Tento film sa mi páči dosť, Seagal ma tu baví, ostatní sú tiež zaujímavý a obvzlásť záporáci, príbeh je veľmi dobrý a aj akčné scény sú skvelé, prestrelky, autonahánačka, súboje a vydarené sú aj zlomeniny. Muž so znakom smrti je pre mna po filmoch Ťažko ho zabiť a Prepadnutie 2 tretí najlepší film so Seagalom.

Únos (1997)

[5/10] Môžem hovoriť že ma tento film dosť sklamal. Dobrý príbeh, Kurt Russell v hlavnej úlohe, nič viac a nič menej. Film má ideálnu dlžku, ničím výraznejšie nenudí, ale škoda že ani nezaujme. Russel ma tu bavil len minimálne, záporák o trošku viac a celý príbeh mohol byť trošku viac prepracovaný, samozrejme žiadny extra scenár som neočakával, ale mohli z toho vyťažiť viac. Chýba mi tu nejaká atmosféra, napätia, akčné scény, sympatickosť k postavám, dynamickosť.

Air Force One (1997)

[8/10] Perfektný thriller. Harrison Ford v jednej zo svojích najlepších úloh a skvelý záporák Gary Oldman, ani jeho ruskí pomocníci nesklamú. Film má rýchly spád, netrvá dlho kým prídu na scénu záporáci, únos lietadla, páči sa mi tu aj atmosféra a napätia vytvorené v celom filme, ale najmä medzi Fordom a Oldmanom. Tí tu hrajú perfektne, záver je dobre dynamický. Air Force One je jeden z mojích najoblúbenejších thrillerov.

Tajemný let (2005)

[8/10] Mne sa tento thriller dosť páči. Má zaujímavý príbeh, Jodie Foster v hlavnej úlohe, dobrý záporák, zápletka je miestami nezáživná, ale film má dobrú atmosféru a dobé finále. Tajomný let je slušný thriller, bez problémov sa dá pozrieť viackrát.

Pan Včelka (2007)

[6/10] Dobré, ale mohlo to byť aj tak lepšie. Pekná animácia ako vždy, zaujímavé postavy, dobrý príbeh, slušné tempo, stále mi tam chýbalo niečo viac, niečo, kvôli čomu by som si to druhý krát celé pozrel. Sú tu aj vtipné scénky, ale ako celok mi tento film príliš nesadol, jeden z tých priemernejších animákov.

Blbý a blbější (1994)

[9/10] Druhý najlepší film s komikom Jimom Carrey. Tu má perfektného hereckého kolegu Jeffa Danielsa s ktorým sa postarajú o zábavu počas celého filmu, svojím vystupovaním, správaním, vtipmi a situáciami ktoré pobavia stále aj po veľa pozrietiach. Dneska je pre mňa už tento film skoro klasika vo svete komédií, je to niečo čo si stále rád pozriem. Som zvedavý a teším sa na dvojku.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Tak som si pozrel na TV Joj prvé dve časti tohto seriálu a musím povedať že na úroveň Jojky je toho až príliš kvalitné. Celé spracovanie, príbeh, postavy, naozaj je to dosť premyslené a slušne natočené, dokáže to zaujať a nudné to neni ani náhodou. Videl som dve časti, viac si asi nepozriem nakoľko nemám nato čas, ale určite si to štvorhviezdičkové hodnotenie zaslúži lebo to je vydarený seriál, ale bodového hodnotenia sa zdržím nakoľko som videl len dve časti.

Méďa (2012)

[8/10] Režisér musel mať dobrú odvahu aby si dovolil prvý celovečerný film hned´v podobe komédie, ale podarilo sa mu to výborne, najmä tým že Tedovo správanie, vystupovanie a vyjadrovanie zaujme už od úvodu. Určite som čakal dobrú komédiu, ale je to lepšie než som čakal. Macík je výborná komédia, s takým humorom, ktorý mám rád, množstvo humorných situácií, nadávky, narážky na filmy alebo známych ľudí sú tiež dobré a Mark Wahlberg ma tiež milo prekvapil spolu so svojej hereckou patrnerkou. Najlepší je ten humor a ked má priestor Ted tak to fakt stojí zato.