G-FORCE (2009)

[6/10] Neškodný a zábavný film s celkom dobrý príbehom v ktorom sa prelieva skvelá animácia postavičiek a dobrých akčných vecí. Nič nové sa nekoná, ale spracovanie filmu neupadá do stereotypu, je tu svižné tempo a (ne)prekvapivo sa tu dobre pozerá na Nicolasa Cage.

Knucklehead (2010)

[5.5/10] Neprekvapivo stereotypná, ale prekvapivo svižná a pozerateľná americká komédia. Priemerný príbeh so snahou zaujať, či sa podarilo?! Každý musí uznať sám, mna to celkom bavilo, samozrejme nič prekvapivé a originálne sa nekoná, ale dá sa to pozrieť. Kvôli Paulovi Wightovi(Big Show). A ten slovenský dabing? WTF?!

Jasné nebezpečí (1994)

[7.5/10] Tak spočiatku som mal trochu obavy. Ale neboli oprávnené.. Kombinácia menších akčných prvkov, politických vecí a thrillerovej línie dopadla veľmi slušne. Rovnako ako scenáristi napísali slušný scenár, James Horner si tiež svoju prácu odvedie dostatočne a herci hrajú výborne. Hlavné herecké esá Ford a Dafoe a je tu dosť známych tvárí ktoré majú zaujímavé úlohy. Páčili sa mi tu aj akčné scény, miestami aj slušné napätie a prvy thrilleru sú tiež vydarené. Aj celé finále kde sa ukážu slušné akčné scény je pôsobivé. Ale niektoré chybičky tento film určite má. Hlavne dlžka mohla byť o niečo kratšia, stred sa nesie v pomalšom tempe kde vznikne pár slabších situácií ktoré sú menej zaujímavé, no dá sato prehliadnuť, je tu oveľa viacej kladných vecí ako záporných, spokojnosť.

Už jsme tam? (2005)

[6/10] Otrepaný klišoidný americký scenár a zábavno hlúpe dialógy. Afroamerické obsadenie k tomuto príbehu sedelo. Dokonca môžem povedať že som sa pri tomto filme slušne bavil, predsa len to výraznejšie nenudí a ideálna dlžka pomohla filmu.

Blade Runner (1982)

[5/10] Na rok ´82 kamera, vizuál a sci-fi efekty fakt výborné. Hudobne takisto krásne.. Scenáristicky slabé. Ešte úvod sa dal, ale potom to ide celé dolu vodou, nudný stred, aspoň finále bolo trochu lepšie. Ale aj tak je tu dosť slabých a hluchých miest, ktoré už aj tak slabšiemu deju nijak nepomáhajú, skôr škodia. Raz sa to dalo pozrieť, môj oblúbenec Ford sa mi aj tu páčil, aj ked´ k príbehu mi moc jeho úloha nesadla ale nevadí. S prižmúrenými očami tri hviezdy.

Uprchlík (1993)

[8.5/10] Zaujímavosť, nepredvídateľnosť a gradácia príbehu sa stupnuje každou jednou pribúdajúcou minútou. Dve hodiny niesú žiadny problém. Od úvodu sa začne dymanicky rozbiehať dej do ktorého spadá super hudba, po celý čas si film drží skvelú úroveň až príde vydarené finále, (nielen v nom) poteší aj akcia. A je tu strašne veľa zaujímavých momentov a nápadov. Harrison Ford hrá perfektne, Tommy Lee Jones takisto exceluje a podá pár fakt dobrých hlášok a ani záporák nesklame. Celkovo je Utečenec výborný thriller.

Vánoční prázdniny (1989)

[8/10] Špičková vianočná komédia. Veľa zábavných situácií, zaujímavé herecké úlohy, atmosféra, príjemná hudba. Kvalita.

Den nezávislosti (1996)

[10/10] Emmerichovsky blockbusterové, herecky perfektné, vo finálnom výsledku najlepšie vo svojom žánri. Toto je film, ktorý sa dá pozerať stále, neomrzí. Atmosféra, výborná hudba, herci, efekty, akčné scény, mimozemská civilizácia, veľkolepé epické deštrukčné scény. Každá jedna stránka filmu je úplne dotiahnutá do maxima. Deň nezávilosti je najlepší sci-fi film aký vznikol a ľatku, ktorú tu Emmerich nastavil, neprekoná už nikto a nič.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

[7/10] Rian Johnson natočil za 30 miliónov slušný film. Film nejde do žiadnych extra sci-fi efektov, ale aj tak sú pôsobivé, rovnako ako aj akčné scény. I ked´ si myslím že aj bez nich si Looper vystačil a kvalitou by príliš nesklesol, ale aj akčné scény potešia. Veľkú zásluhu má príbeh ktorého scenár je veľmi kvalitne prepracovaný,zaujme, a aj dlhšia stopáž nieje problém, aj ked´ osobne druhá polovica mohla byť troška rýchlejšia, no aj tak príbeh dobre graduje do zaujímavého finále a rozuzlenia deja. Joseph Gordon Levitt hrá dobre, Willis mohol mať viac prestoru, ale aj on je dosť dobrý a obzvlášt ma potešila účas Jeffa Danielsa. Looper je v rámci svojho žánru pekný nadpriemer.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

[6/10] Po priemernom druhom a ešte horšom tretom diely je prvých 45 minút z prvého úsvitu akoby náplasť, ktorá pôsobí v mnohých momentoch ako spomienka na prvý Twilight. Atmosféra, vrátil sa skladateľ z hudby z jednotky, takže maximálna spokojnosť. Potom sa to trošku pohoršilo, ale len na pár minút a záver bol tiež dosť dobrý. Prvá časť konca upírskej ságy sa podľa mňa vydarila. I ked´ nedám vyššie hodnotenie, aj tak je tento diel oproti predchádzajúcim dvom výrazné zlepšenie. Pripomenulo sa mi niekoľko momentov z jednotky, celkovo príbeh je pevnejší a hlavne ma to nenudilo, aj ked´ pár slabších miest film má.