Vražedné vody (2006) (TV film)

[4/10] Nie až taký veľký bullshit ako som čakal. Herci béčkoví, postavy nesympatické, akurát na záporáka sa dalo pozerať.. Celá kostra príbehu je úplne jednoduchá a predvídateľná, nedá sa tu vravieť o nejakom tempe, napätí, tento film nefunguje po žiadnej hororovej stránke, ale je krátky, odohráva sa v dobre vybranom morskom prostredí, takže som si tých 88 minút pozrel a nejak extra ma tento film nenudil. Digi spracovaná chobotnica vyzerala trochu lepšie ako som čakal, podľa obrázkov to vyzeralo hrozne ale nieje to až také odporné.. A hororové prvky tu ani niesú, strety s chobotnicou sú tu málokedy a likvidácie by sa dali zrátať na jednej ruke. V úvode sa mi páčilo stiahnutie muža do vody, ale potom tu už nič krvavé ani nieje. Akurát tak v závere, ale záver je úplne neprehľadný kedže sa odohráva cez noc. Nevravím, že keby to bolo cez deň tak by to bola nominácia na oscara, ale jedno zabitie muža tam vyzeralo slušne, ale nieje nič vidieť, škoda. Nakoniec ked´ to zhrniem, v podstate som celkom prekvapený, že som to dopozeral. Podľa filmov čo točí režisér a hodnotení filmov som čakal fakt sračku, ale dalo sa to pozrieť raz. Ale naozaj iba raz, na film som po pár minútach zabudol a neobsahuje ani jeden moment ktorý by stál za reč.

Smrtonosná past 2 (1990)

[8/10] O trochu lepšie ako jednotka. Výborný námet, skvelý Bruce Willis, dobrí záporáci. Renny Harlin točí akčné scény neprekvapivo kvalitne, výbuchy, prestrelky, je tu aj napätie. Celkovo nemám s filmo žiadny problém.. Každý jeden diel zo Smrtonosnej pasce je plnohodnotný akčný film, prvá trojica ma bavila približne rovnako a nevidím v nich veľké kvalitatívne rozdiely, ale novodobá štvorka je jednoznačne najlepšia.

O bozích a lidech (2010)

[6/10] Jednotlivé časti filmu, ako zobrazenie krestanstva, vojny a podobne - výborne natočené. Skvelý výber prostredia, melodická hudba, réžia a kamera - všetko OK. Dokonca to ani nenudí.. Ale v konečnôm dôsledku to bolo iba pekne spracované video ktoré viedlo od ničoho nikam. Preto nedám vyššie hodnotenie. Nuž ale aj tak je to dosť zaujímavý film.

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Herecký casting špičkový, veci spracovanie slušné, výprava seriálu jednoznačne najkrajšia zo všetkých doposiaľ natočených vecí na Slovensku. Príbehovo ma to nezaujalo. Celkovo jeden z lepších seriálov, ktorý vznikol.

48 hodin v Paříži (1988)

[7.5/10] Nevedel som čo môžem od tohto filmu očakávať. Príbeh sa zdá jednoduchý, ale je nieje to tak. Je skvelý, pútavý, zaujímavý a mimoriadne prepracovaný. Človek nedokáže predvídať, čo sa stane v nasledujúcich minútach a vôbec sa tu nedá vravieť o nejakých klišé prvkoch, ktoré pri podobných príbehoch sú zavedené. Takže scenáristicky je to úplne výborný film a spracovaný je nadmieru dobre. Síce sa nesie celý čas v pomalšom tempe a má dvojhodinovú stopáž, príliš mi to neprekáža. Pretože príbeh zaujme od začiatku a svojou nepredvídateľnostou ma bavil slušne po celý čas a nenašla sa tu jedna scéna, ktorá by bola zbytočná, alebo ma nudila. Ale v záverečnej pol hodine, resp. rozuzleniu deja by som pridal trošku viac tempa a dynamiky, ale to je len detail, ktorý mi nepokazí žážitok. Musím pochváliť aj veľmi zaujímavú hudbu, atmosféru ktorý tento film má a samozrejme skvelý Harrison Ford. V konečnôm dôsledku je to veľmi dobrý thriller.

Patriot (1998) odpad!

Pre mňa jedným slovom hrozné. Je to "novinka" v Seagalovej tvorbe čo sa týka príbehu, snaha vymyslieť niečo nové okrem akčného filmu a dať tam Seagala nieje zlý nápad ale jednoducho Seagal nemá nato aby utiahol celý film, nemá nato charizmu, vôbec ma tu nebavil.. A ostatní herci ani nehovorím. V podstate tu je všetko zle, celých 90 minút som si doslova pretrpel a nudil som sa, jedine čo môžem pochváliť boli nejaké pekné zábery na prírodu, pár dobrých akčných scén a nejaký ten hudobný tón. Ale inak dialógy, podanie príbehu, úplne zle. Seagal je lepší režisér ako herec, čo paradoxne nieje žiadna výhra, pretože spracovanie filmu má od aj od podpriemeru daleko.. Vôbec sa nečudujem že sa takýto film so Seagalom neujme, pretože on jednoducho nemá nato, aby utiahol takýto film, ked´ tam niesú bitky tak Seagal nikoho nezaujíma - môj názor. Myslel som si že to bude dobré, ale mýlil som sa, príbeh sa mi pozdával a bol zaujímavý. Len škoda, že iba na prvý pohľad. Po pár minútach som svoj názor zmenil a podľa mňa je Patriot jednoznačne najslabší film so Seagalom, ku ktorému sa absolútne ekologický štýl nehodí.

Shrek Třetí (2007)

[7/10] Po výborných dvoch častiach mi prišla trojka o niečo slabšia a to takmer po všetkých stránkach.. Spracovanie, hudba atd.. to zostalo približne rovnaké, ale príbeh mohol byť lepšie napísaný, no myslím si že sa ho snažili spracovať čo najlepši a aj sa im to podarilo. Len škoda že ten humor už nieje taký ako predtým. Ale určite nieje Shrek tretí zlý animák, oproti štvorke je to oveľa lepšie ale aj tak sa nevyhnem tvrdeniu že to mohlo byť lepšie, tvorcom už došli nápady. Nič nové v tomto dieli nepriniesli ale aj tak dám 4 hviezdy, túto časť som videl viackrát a je to stále celkom slušná zábava.

Shrek 2 (2004)

[10/10] Ešte lepšie, svižnejšie, zábavnejšie a dobrodružnejšie ako jednotka, podmanivé špičkovou animáciou a skvelým výberom hudby.. Určite najlepší diel série len škoda, že dalšie dve časti nedokázali udržať latku ktorá sa tu nastavila.

Shrek (2001)

[9.5/10] Skvelý začiaok série. Veľmi dobrý rozprávkový príbeh, dosť humoru, vtipných scén.. Ani neviem čo o tom dalej písať, jeden z najlepších animákov ktoré uzreli svetlo sveta.

Souboj cti (1996)

[7/10] Van Damme veľmi dobre režíruje, príbeh napísal zaujímavý a ako hlavná postava hrá výborne. A aj zvyšok obsadenia je slušný. Milo ma prekvapila príbehová línia ktorá je rozdelená v podstate na dve rôzne časti, prvá dobrodružnejšia polovica a dalšia poriadne akčná. Ale obe boli veľmi dobre, mám rád aj dobrodružný žáner takže ma to potešilo a veľmi príjemná hudba bola tiež potešením. A akčné veci točí Van Damme dobre.. V závere je veľa súbojov a všetky sa mi páčili. Takže ked´ si to zhodnotím, určite je do dobrý akčný film ktorý nemá výrazne chyby a najviac sa mi páči tá kombinácia akčných a dobrodružných prvkov.