Hráči (2003)

[7/10] Hráči rozohrajú zaujímavú, 86 minút dlhú hru slušným Stalloneho prológom a peknými titulkami. Príbeh zaujme už od začiatku, udrží si dobré tempo a príjemnú atmosféru pri ktorej sa nedá nudiť. Na Stallona si síce musíme počkať až do 40. minúty kým sa na plátne ukáže v plnej paráde a v dobrej úlohe, ale za ten čas si film bez problémov vystačí aj bez neho. Napokon je tu mnoho dalších dobrých hercov, ktorý majú zaujímavé úlohy ako napr. Stuart Townsend, sympatická Thanie Newton a poteší aj Jamie Foxx s Gabrielom Byrnem. A samotného Stalloneho úloha je tiež dosť dobrá a zaujímavá, Sly nesklamal aj ked´ si myslím že ako hlavná hráčska legenda pokru tu moc nevynikol a nebudil príliš rešpekt voči ostatným, ale je aj tak dosť dobrý. Film má aj príjemnú, "hazardnú" atmosféru, celkovo na mňa pôsobil veľmi dobrým a slušným dojmom. Hráči je príjemná dráma, s pár slušným poker scénami nad ktorými vedie tá záverečná, ale aj film s dobrým príbehom ktorý zaujme, kvalitnými hercami a hudbou, ktorá spríjemní pozeranie.

Oscar (1991)

[8/10] Film plný rôznych vtipných momentov a príbeh odohrávajúci sa v jednom dni, vo skvelo staromódne zobrazenom dome, to je Oskar. Film, kde v hlavnej úlohe zažiari Sylvester Stallone, vynikajúci herecký výkon a jedna z jeho najzaujímavejších postáv celkovo. Všetci ostatní herci sú takisto výborní, vtipní a majú zaujímavé postavy, či už Stallonovi ochrankári, jeho dve dcéry alebo jeho manželka a všetci ostatní. V podstate každí kto je na placi, vytvorí nejakú vtipnú situáciu. Po vydarenom úvode so Stallonovým otcom a po príchode jeho účtovníka sa film naozaj veľmi dobre rozbehne. Príbeh zaujme od samotného začiatku, pričom je to skvelá zámienka na humorné scény, vzniká tu množstvo vtipných situácií, výborných hlášok a aj veľa úsmevných scén. Miera trápnosti je na nule, takže s humorom som veľmi spokojný a celý film má veľmi príjemnú, rodinnú atmosféru a vynikajúcu hudbu od Elmera Bernsteina. OSKAR je veľmi dobrá, príjemná a mimoriadne zábavná rodinná komédia, kde vládne humor a príjemná atmosféra, ktoré vytvárajú skvelý filmový zážitok. Druhá najlepšia komédia so Stallonom a jedna z najlepších rodinných komédií vôbec.

Soudce Dredd (1995)

[6/10] Sci-Fi Sudca Dredd v podaní skvelého Stalloneho je naozaj "sci-fi". Nevedel som si predstaviť Stallona v podobnej úlohe a tu ho máme v plnej paráde, hned´ ako sci-fi megahrdinu a ak sa to dá nazvať "sudcu" v jednom. Síce komické, ale nevadí. Stallone je aj tak veľmi dobrý, zvládol túto úlohu výborne, po jeho boku mu väčšinu času slušne sekonduje dobrý Rob Schneider a ani ostatní herci niesú zlí. Tento film pôsobí na mňa dosť rozporuplným dojmom. Prvých 10 minút je veľmi dobrých, zaujímavé intro do príbehu, ale následná pol hodina je iba sled nudných dialógov s nejakými nelogickými sci-fi scénami, ktorých scenárista nemali asi veľké IQ, ale aspoň že je to slušne natočené, takže to pôsobí aspoň priemerne. Viem že je to sci-fi, ale nejakú logiku by tieto scény mohli mať, ale nevadí. Aj akcia je vo filme dosť sci-fi a daleko od reality, ale vizuálne pôsobí dobre a zaujímavá hudba zlepšuje dojem, len škoda že na obsah nie sú tieto scény výnimočné. Je vidieť snahu tvorcov priniesť do tohto filmu niečo dobré, až na niektoré výnimky sú sci-fi scény pomerne dobre natočené, pôsobia dobrým dojmom ale neobsahujú žiadny lepší moment, čo je škoda. Ak by scenáristi napísali lepší príbeh mohla to byť výborná zábava. Záverečná 30 minútovka je pomerne rýchla, svižná a zábavná a s priemerným sci-fi zakončeným, minimálne o stupeň lepšia ako predchádzajúca pasáž ktorá výrazne kazí dojem z celého filmu. Škoda, rád by som dal filmu o niečo vyššie hodnotenie, ako sci-fi nezáväzná zábava je to fajn, dokonca aj sci-fi scény sú dobré zmáknuté(až na niektoré béčkové nelogické momenty), ale výrazne kazí dojem tá pol hodinová nudná časť, plná dialógov, ktoré nijak výraznejšie nepomáhajú príbehu a nič nové o nom nepovedia, pretože príbeh je sám o sebe predvídateľný, takže tým pádom sa tu nijak nedá dať nejaká lepšia zápletka, o ktorých by sa dalo baviť v tých dialógoch. Veľká škoda tej časti, veľká škoda celkovo tohto filmu, mohlo to byť lepšie ale potrebovalo by to nejaký lepší príbeh, ale aj tak sa na tom dá slušne zabaviť, ak to človek berie celé s rezervou. Ja som sa pri filme dosť baviť, až na nezmyselné dialógy sa na to dá bez problémom pozerať, je aj pomerne krátky čo je dobré, dokonca sú tu aj niektoré vtipné scény, ale bolo by treba vylepšiť príbeh aby ma viac viacej zaujal a aby som mu dal o hviezdičku viacej.

Demolition Man (1993)

[8/10] Demolátor má zaujímavý, orignálny, skvelý príbeh s vynikajúcim hereckým duom Stallonom a Snipesom. 115 minútový film, ktorý sa odohráva v blízkej budúcnosti, nová technika a prídu do neho ľudia z minulého storočia. Fakt veľmi dobrý a geniálny nápad, nudnej časti vo filme niet. Wesley Snipes ako hlavný záporák je skutočne perfketný, vdaka slovenskému dabingu Ladla aj neuveriteľne vtipný, ale nie trápny a zároveň dôveryhodný. Sylvester Stallone v jednej z lepších úloh, s ním som takisto nadmieru spokojný. Musím povedať, že aj vedľajšie postavy sú veľmi zaujímavé, najmä policajný zbor hrajú dosť známy a kvalitný herci, ktorí sa postarajú o pár zábavných scén, takže herecké obsadenie je v Demolátorovi na vysokej úrovni. Milo ma prekvapila aj Sandra Bullock, čakal som že bude viacej otravná a mierne aj nevhodná ale naopak, milo prekvapila svojím výkonom, takže aj s nou som spokojný. Všetko je na vysokej úrovni, kamera, zaujímavá hudba ale celkové spracovanie filmu. Vtipné scény takisto, je ich tu mnoho. Snipes je sám o sebe dosť vtipný svojimi hláškami, o humor tu nieje núdza ani pri Stallonovi ktorý dá niekoľko skvelých scén ako napríklad scénu so záchodom. A poteší aj narážka na Schwarzeneggera. Ak niekto čaká nejakú väčšiu akciu vo filme tak bude sklamaný, pochvaľu má odomňa skvelý akčný úvod a úvodný výbuch. Za zmienku stojí aj skvelá prestrelka v múzeu medzi Snipesom a Slyom. Potom tu už nieje veľa akcie, až v samotnom závere niekoľko vydarených súbojov. Ale nečakal som žiadnu väčšiu akciu takže som spokojný aj v tomto smere. Demolátor určite splnil svoj účel, je to vydarený akčný sci-fi film, na ktorom sa dá veľmi dobre pobaviť.

96 hodin (2008)

[9/10] Francúzske prostredie cítiť či už kamerou ale aj skvelo zvoleným prostredím, pekné prostredie v ktorom sa film odohráva a interiéry veľmi dobré. 96 hodín síce nemá žiadny prevratný scenár, ale výborný práve pre takýto typ filmu o únose dcéri a následne pátranie po nej bývalým agentom tajnej služby. Tento príbeh mi neprekáža, vyhovuje mi, aj ked´ ho človek vidí veľa krát tak neomrzí, pokiaľ sa do toho dá istý počet peňazí, vyberú sa dobrí herci a ak máme štastie na dobrého režiséra, tak z toho môže vzniknúť kvalitný snímok a takýmto 96 hodín naozaj je. Liam Neeson v hlavnej úlohe, ktorý sa tu hrá na akčného hrdinu a musím povedať že mu naozaj ide, zahral túto rolu perfektne. Za prvú pol hodinu sa vo filme ukázal ako milujúci otec a v druhej, "akčnej" polovici ako neúprosný pomstiteľ, ktorý chladnokrvne zabije každého, kto sa mu postaví do cesty. Ženské postavy Maggie Grace a Holly Valance sú takisto dobré a symaptické. A potom tu už nieje takmer žiadna väčšia vedľajšia úloha, až na Oliviera Rabourdina, ale nevadí, netreba tu veľa postáv, aj tak film skvelo graduje. Nedá sa zabudnúť na akčné scény, ktorých tu je požehnane veľa a sú skvelé. Nekompromisná streľba na živý terč a zneškodovanie protivníkov ručným-stručným, ale neúprosným spôsobom, veľmi efektívnym, a to v tom najmenšom časovom úseku, bitky aj skvelo zostrihané a dynamické. Nekompromisnosť, drsnosť a neúprosnosť, tak sa dá charakterizovať akcia v tomto filme a veľké plus má u mňa aj to, že všetky úmrtia sú veľmi reálne, nemajú žiadny efekt, dokonca ani počítačovú "umelú" krv, takže obrovská spokojnosť, nielen s akciou ale filmom samotným. A akcia je natočená v dobrých prostrediach, praktický dve tretiny filmu tvorí akcia a tá prvá tretina je slušný úvod a dobrý únos. Určite jeden z najlepších akčným filmov desaťročia, zásluha patrí najmä skvelému Neesonovi, veľmi dobrému režisérovi , dobré prostredie, skvelá akcia, perfekt.

Kriminál (1989)

[8,5/10]Film so zaujímavou väzenskou tematikou, ktorý zaujme od samotného začiatku výborným, milým a pekným úvodom - to je Kriminál. Veľmi dobrý a pomerne originálny príbeh o mužovi, ktorý je neprávom odsúdený a presunutý do väznice kde musí stráviť pol roka. Určite veľký potenciál, využitý maximálne. Všetko je natočená presne tak ako si človek od daného žánru thrillerov môže želať. Pekný úvod, ktorý zoznámi s hlavným hrdinom, symaptickým Stallonom alias Frankom a následne presunutie do väznice(inak pekne zvolené interiéry a aj na prostredie okolo väznice bolo dosť slušné). Celá pasáž odohrávajúca sa vo väznici je výborne natočená a obsahuje veľa dobrých momentov. Či už vtipných scén o ktoré tu nieje núdza, potešia aj vynikajúce hlášky a uvidíme tu aj menšie ručné súboje ktorých vo finálne pribudne. Jedna automobilová "naháňačka" a množstvo iných dobrých scén, pri ktorých sa nudiť jednoducho nedá. A finále sa mi veľmi páčilo, aj ked´ by som si prial smrť hlavného(skvelého) záporáka, nevadí aj tak to bol veľmi dobrý koniec. Bill Conti opäť skladá hudbu ku filmu so Stallonom a opäť je to výborné, skvelá hudba ktorá vylepšuje dojem z filmu, gradácia deja dobrá, herecké obsadenie vysoko kvalitné cez sympatického Stalloneho, skvelého záporáka až po vedľajšie postavy, ktoré boli zaujímavé. Určite som spokojný, film dopadol tak ako som očakával, potenciál naplno využitý. Veľmi dobrý thriller. -

Pandemie (2007) (TV film)

[7/10] Keby dostal Armand Mastroianni o niečo väčší rozpočeť, tak z toho mohol vziknúť ešte lepší béčkový film ako vznikol. Scenáristicky je film dobre napísaný, nedisponuje nejakými väčšími logickými dierami, takže v tomto ohľade som spokojný a film je v rámci možností spracovaný veľmi dobre. Dosť dobrá réžia, síce klasická béčková hudba a občas aj slabšie interiéry, ale inak je všetko dostatočne dobré, na pomery TV filmov vysoký nadpriemer. Dokonca ani herecké obsadenie nieje hrozné, naopak veľmi dobré. Síce pre mňa sú známy iba Tiffani Thiessen, Eric Roberts a Vincent Spano, títo nesklamú a sú skvelí. A vedľajšie postavy sú tiež zaujímavé, je ich tu mnoho a za zmienku stojí ešte guvernérka a hlavní záporáci, ktorí dostatnú väčší priestor v druhej časti filmu. 2x90 minút je dobre natiahnutých, mohlo to byť o niečo kratšie, síce tu niesú väčšie nudné scény ale predsa len pár scén by sa dalo vynechať a venovať sa viať hlavným záporákom alebo samotnej chrípke, ale tá dostala väčšiu časť filmu. Prvá polovica pôsobila dobrým dojmom, tu sa dej iba rozbehne síce sa tu nič prevratné sa tu neudeje a a naneštastie ani dobré tempo nemá táto polovica, ale druhá polovica je na vyššej úrovni, lepšia atmosféra, dosť dobré tempo, veľmi dobré scény a dokonca aj nadpriemerné zakončenie. Pandémia ma určite milo prekvapilo. Vzhľadom na TV filmy veký nadpriemer, spracovanie dosť dobré a herci takisto dobrí a dej dokáže zaujať už od samotného začiatku a nuda tu nemá veľký priestor. Pandémia je dobrým príkladom toho, že béčkové neznáme filmy niekedy prekonajú niektoré "áčkové" filmy, ktoré idú do kín. V tomto smere Pandémia prekonala minuloročnú Nákazu.

Extrémní případy (2012) (pořad)

[2/10] Slabá a nepodarená napodobenina Súdnej Siene.

Za nepřátelskou linií 3: Kolumbie (2009)

[5/10] Po tretí raz sa pokračovania filmov "Za nepriateľskou línou" podujalo WWE studios, ktoré vie natočiť pomerne dobré filmy, ale tento pokus je úplný priemerný pľuvanec do sveta akčného filmu. Vážim si že má film skvelú vojnovú tematiku, zaujímavý príbeh a je priemerne dlhý, aj ked´ herecké obsadenie príliš neoslní a všetci sú iba priemerní bez lepšieho momentu, tak aspoň sa rozhodla WWE pridať do filmu množstvo akcie, ale bohužiaľ ju Tim Matheson natočil len priemerne. Je tu dosť prestreliek, veľa sa tu strieľa a niesú to zlé momenty, táto streľba poteší, je tu aj množstvo zabitých ale réžia pri akcií nieje práve najlepšia, čo je dosť škoda, pretože obsahovo boli tieto momenty celkom zaujímavé ale kamerou a aj dosť strihmi to vadí a pôsobí priemerne. Sem tam aj nejaká tá ručná akcia, ale iba nejaké údery, ktoré aspoň vyzerali reálne. A ešte nesmiem zabudnúť na výbuchy, ktoré boli dosť dobré. Takže akcie je veľa, ale je iba priemerne natočená. Tento film pôsobí dojmom béčkového filmu z každého záberu, pretože kamera je obyčajne priemerná a prostredie v ktorom sa film odohráva neoslní, ale pozerať sa to dá. Ak by bol tento film točený v 90. rokoch, bolo by to kvalitné akčné béčko, ale vzhľadom na rok 2009 a lepšie možnosti filmovania som dosť sklamaný z tohto filmu, najmä prostredím, kamerou a slabšie natočenou akciou. Námet bol veľmi dobrý, herci obstojní ale škoda tej akcie a prostredia. Potenciál nebol využitý naplno tak som aj mierne sklamaný.

Trestná lavice (2005)

[8/10] Pohodová komédia na ktorej sa dá veľmi dobre baviť, tou je Longest Yard. Adam Sandler je skvelý herec a spolu s Chrisom Rockom ako dve hlavné úlohy upútajú dosť, a príbeh filmu je veľmi dobrý. Prvých desať minút zoznámi so Sandlerom a jeho dobrou úlohou vo filme a potom sa už dej prenesie do väznice ktorá mala dobre zobrazené interiéry a aj prostredie v ktorom sa film odohrával sa mi dosť páčilo. 113 minút sa zdá možno na takúto komédiu priveľa, ale naštastie mi vôbec táto takmer dvojhodinová stopáž neprekážala pretože dej sa zaujímavo rozvíja, už v úvodných minútach sa ukáže pár dobrých vtipných scén a následne zoznamovanie Sandlera s novými hráčmi bolo takisto zábavné, tempo mal film veľmi dobré a takú dobrú väzenskú atmosféru, až prišlo ku futbalovému finále ktoré bolo veľmi dobré, zábavné ale aj dramatické zároveň. Za zmienku ešte stojí aj herecké obsadenie. The Longest Yard disponuje okrem zaujímavhoé príbehu aj výborným hereckým obsadením. Hlavná dvojka Saldler/Rock a množstvo zaujímavých a vtipných vedľajších postáv, cez hlavnú zápornú postavu v podaní Jamesa Comwella. Dobrá štvorica wrestlerov(Goldberg, Austin, Nash, Khali), vtipný Terry Crews, symaptický Burt Reynolds, rýchly Nelly až nakoniec aj ženský Tracy Morgan a ešte niektoré vedľajšie postavy. Ja som spokojný, je to veľmi dobrá komédia na ktorej sa dá baviť aj po viac pozretiach.