Modrý blesk (1999)

[8/10] Modrý blesk je jedna z najlepších sóloviek, v ktorých vystupuje môj obľúbený herec Martin Lawrence. Začnem dejom filmu, ktorý je veľmi dobrý a rozbehne sa prakticky od začiatku s dobrým tempom a udrží si ho počas celého filmu, celých 93 minút je zábavných a nieje tu priestor na nudu, dokonca aj rozhovory medzi niektorými hercami sú lepšie a vtipnejšie ako som si myslel, takže o prázdnych dialógoch tu nieje reči. Martin "Bad Boy" Lawrence je v tomto filme perffektný, má skvelú rolu a spolu s Lukom Wilsonom sa tu postarajú o veľa vtipných momentoch, gagov a Lawrence tu exceluje v každej scéne, pri ktorej vždy niečo zábavné povie. On je vždy v každej scéne veľmi zábavný, a dokáže sa o to postarať úplne sám(poslíček z pizzérie). Ale nieže by sa tu starali iba oni dvaja o humor, aj ostatní herci majú zaujímavé, aj vtipné postavy ktoré podajú pár dobrých hlášiek a nájdu si svoj priestor, aj ked´ niektoré postavy majú menej priestoru , ale nevadí. A je veľmi zaujímavé, že celý čas Lawrence hrá svoju rolu vtipne a zábavne a ked´ príde na vážnejšie scény tak v nich takisto vynikne a pôsobí v nich veľmi dôveryhodne, čo ma usvedčuje v tom že je to výborný herec ktorý patrí medzi svetovú špičku, len škoda že nieje v posledných rokoch veľmi docenený. Takisto nieje príliš docenený ani tento film, čo je škoda, ale mne sa veľmi páčil, vždy si ho rád pozriem a skvelo ma baví. BLUE STREAK je zábavná akčná komédia, s veľmi dobrým humorom a poteší tu aj miestami akcia, ktorá sa mi páčila a pre potreby filmu je plne dostatočná. Rád by som uvidel aj pokračovanie, ale toho sa zrejme nedočkáme, ale už sa teším na tretích zlých chlapcov.

3:15 zemřeš (2005)

[5/10] Prvý celovečerný film od Adrewa Douglasa, čo je aj vidieť, ale netreba ho veľmi kritizovať, ako nováčik sa snažil a natočil priemerný americký horor, ktorý mal oveľa väčší potenciál. Z celého filmu, sa mi najviac páčil perfektný soundtrack, ale to je asi všetko čo stojí za pozitívnu zmienku, pretože všetko ostatné pôsobí priemerne. Či už kamera, alebo aj herci ktorých postavy iba prišli, bez žiadneho charakteru a už sa rozbehol dej, ktorý naštastie nemá takmer žiadne logické diery, čo ma teší ale neteší ma celkové podanie tohoto dobrého príbehu. Je to podľa skutočnej udalosti a všetko sa to snaží byť hororové, ale na mňa to tak nepôsobilo. Dom síce pôsobí veľmi dobre a hrôzostrašne, čo je veľké plus ale zase tu nieje veľa hororových scén, čo uberá dosť na kvalite filmu. Aj to málo sú predvídateľné lakačky prevedené úplne priemerne, bez žiadneho scenáristického nápadu, takže v tomto ohľade daľšie sklamanie. A najviac ma sklamal koniec, ktorý mi prišiel dosť smiešny, takže ked´ sa už človek na horore smeje, tak je na nom naozaj čosi niečo nepodarené. Tu je toho mnoho, réžia, herci, hor. scény, ale v podstate celé spracovanie je iba čisto priemerné, ako aj celý film. Nieje to až tak zlé, raz sa to dá pozrieť, ale nieje tu nič výrazné čo by sa mi viacej páčilo a donútilo ma pozrieť tento horor ešte raz.

Hostel (2005)

[6/10] Partička kamarátov vycestuje do Európy, aby sa zabavili, ale čakajú ich kruté chvíľe.. Príbeh Hostelu je v rámci hororov už nie veľmi originálny, ale určite chytí fanúšikov podobných filmov, mňa takisto prilákal, ale veľmi ma nechytil, pôsobil na mňa priemerným dojmom. Zobrazenie slovenského prostredia bolo dobré, herecké obsadenie bolo pomerne dobré aj ked´ úlohy nemali herci práve najlepšie, ale nepôsobia trápne ako to pri iných podobných filmoch často býva. Eli Roth sa do hororových scén pustil s odhodlaním, priniesol niečo originálne len v máloktorých okamihoch, ale celkovo je tu hororových scén dosť, sú tvrdé a brutálne, snažia sa moc toho brutalitou/násilnosťou neprehnať, aj sa to podarilo, ale niekedy úplne nie, ale nevadí. Rád by som dal tomu filmu aj vyššie hodnotenie, takéto námety mám rád, film mal aj dobré tempo, dobrý príbeh, kvalitné spracovanie ale stále mi tu chýbala tá pravá hororová atmosféra a zabijaci ktorí by boli o veľa lepší, takže preto len trojhviezdičkové hodnotenie.

Extrémní rodiny (2012) (pořad)

[6/10] Najprv som dal tejto relácií hodnotenie "odpad!", ale nakoniec som svoj názor zmenil na tri hviezdičky, pretože na tejto relácií sa dá dosť dobre zabaviť, aj ked´ je to stupídne, nehorázne a neslušné čo sa tam ukazujú akí ľudia a ako ich TV JOJ zosmiešňuje, ale dá sa na tom slušne baviť. Ale túto zábavu z mojej strany neberiem ako výsmech napr. gayom alebo skvelému Tonkovi, nikoho zo zúčastnených neodsudzujem. Extrémne rodiny je svojím obsahom dosť nevhodná relácia v rámci TV JOJ, ale už sme si zvykli že sa natáčajú podobné trápne hlúposti ktoré sú viac trápnejšie, ale táto relácia je viacej zábavnejšie, takže priemerné hodnotenie.

127 hodin (2010)

[7,5/10] Spracovať skutočný príbeh ktorý je už aj v knižnej podobe je ťažké, Danny Boyle si to dovolil, priniesol na plátna kín niečo kvázi "nové", zaujímavé, originálne a chcel to natočiť čo najlepšie, zároveň emotívne a dramaticky. Podarilo sa mu to?! Aj áno, netlačil príliš na pílu, 127 hodín narval do 90 minút počas ktorých sa dej rozbehne dobre a je zaujímavé sledovať ako Boyle točí trápenie Ralstona už zaseknutého v skale iba s pár dôležitými vecami, tejto časti venoval počiatočnú časť filmovej stopáže, využil ju dostatočne dobre a ked´ už nevedel čo do toho dať, tak spravil Ralston svoju show, takže na odreagovanie diváka dobrá voľba. Finále si myslím malo dostatočné grády a úroveň. Je to zaujímavý film, filmársky vydarené dielo s takmer žiadnymi filmárskymi chybami, scenáristicky ľahký ale v konečnom dôsledku pekný príbeh, ale čo z toho ked´ nám nič nové film nedá do života, poučí nás nejako?! -Emotívne nás miestami skolí, niekedy dramaticky zmrazí a inokedy zase kútiky pier roztiahnu úsmevné scény, ale aj tak dávam filmu iba 4 *, ale 5 * a svoj klobúk dám dole pred samotným Ralstonom, ten si to zaslúži oveľa viacej ako tento film.

Cesta smrti (2010)

[3/10] Dalšia Seagalova cesta do nudnej časi východnej európy s názvom CESTA SMRTI. Musím povedať, že som dosť sklamaný z filmu, dopadlo to horšie ako som očakával. Seagal v novej ére natočil aj dosť dobré filmy, myslel som že tento film bude aspoň pri najhoršom iba priemerný ale nemôžem dať tomuto filmu tri hviezdičky. Seagal je vo filme celkom dobrý, stále pôsobí dobrým dojmom, charizmu stále má. Naneštastie tento jeho film je oproti ostatným dejovo nezaujímavý a podpriemerný, naštastie nie príliš dlhý tak tu okrem pár trápnych dialógov niesú nudné miesta. Ani akcia nieje zlá, je to toho dosť, veľmi dobrý úvod a ostatná akcia celkom dobrá, upútala ma, sú tu aj nejaké súboje, ale chýbajú mi tu niektoré prvky ako v iných Seagalovkách a naneštastie prestrelky sú dosť zlé a nevyvovali vo mne žiadne pozitívne pocity. Raz som si film pozrel a to mi aj stačí, nieje veľmi zlý, iba trošku podpriemerný, v rámci Seagaloviek sa mi najmenej páčil práve tento, najmä svojím dosť otupným a predvídateľným príbehom a nesympaticky zobrazou časti európy kde sa tento film odohráva. Keby niet v tomto filme Seagala, tak by som nevydržal tento film ani dopozerať.

Vo štvorici po Slovensku (2012) (pořad)

[5/10] Po prvom diely mierne sklamanie. Konečne prišlo na obrazovky niečo originálnejšie s dobrým námetom + dobrá kombinácia skvelých hercov, takže potenciál dosť veľký, ale predstavoval som si túto show trošku inak a lepšie spracovanú. Nieje to zlé, na pomery Markízy spracovanie nadpriemerné, ale obsahovo nie príliš zaujímavé. Putuje sa tu po Slovensku, počas toho sa herci premiestnujú z iných miest do dalších veľmi rýchlo, tieto strihy sú dosť neprehľadné a sťažujú orientáciu diváka v tom, a nepáči sa mi ani pozícia kamery, bud´ ide kamera za nimi, alebo sa tu ukáže pohľad kamery z výšky, takže mi to nepridá že by situácie ktoré sú trochu vtipné vznikali príliš spontátne, škoda. Miestami sa tu našli niektoré dobré a vtipné scény, ale je ich tu pomerne málo, očákaval som viac pretože títo skvelí herci sa perfektne ukazujú v Partičke a tu mohli ukázať dostatočne zábavných situácií. Táto show ma po prvom diely sklamala, ani komentár od Dangla a ukážky na zaujímavé pamiatky nevylepšia dojem z toho, že show je pre mňe nezaujímavá. Najmä obsahovo a tým hektickým spracovaním, strihom a kamerou je z toho ešte väčší guláš. Po druhej časti sú moje pocity zo show o trochu lepšie, ale fakt iba o trošku. Prakticky to isté čo v prvej časti, tá istá schéma spracovania akurát že viacej zaujímavejších momentov. Dve pozretia mi postačili, show na mňa pôsobí priemerným dojmom, preto priemerné hodnotenie.

Double Team (1997)

[7/10] Van Damme nepatrí medzi mojich oblúbencov, ale ako herca ho uznávam aj zato málo filmov, čo som od neho videl. Tento je podľa mňa veľmi dobrý, dynamický, akčný a zábavný, s výborným Van Dammom a perfektným záporákom Mickeym Rourkom. Aj akcia sa mi vo filme nesmierne páčila, pár výbuchov, prestrelky a aj menšie súboje. Z mojej strany spokojnosť, Double Team je vydarený akčný film, s presne takým spracovaním ako by som od daného žánru a roku vzniknutia filmu očakával.

Auta 2 (2011)

[5/10] Zatiaľ čo prvé Autá bol skromne perfektný animák s pár postavami ktoré mali veľmi dobrý charakter a s prehľadom všetko utiahli, druhé pokračovanie je o niečo horší diel, kde sa staré dobré postavy ukážu v malom množstve a je tu mnoho nových vedľajších postáv, ktoré majú malú ale dosť podstatnú rolu, takže je dobre film pozerať veľmi pozorne. Burák sa premenil z obyčajného priateľa na takmer hlavnú úlohu a dosť ťahá celý snímok, jeho úloha je podstatne dôležitejšia a pôsobí tu jeho charakter o dosť vypracovanejšie, je veľmi vtipný v takmer v každej scéne a oblúbiľ som si ho. Blesk McQueen je odsunutý na "vedľajšiu" kolaj, síce tu má rovnako priestoru ako Burák ale neni taký dobrý ako bol v jednotke. Film stratil svoje skromné čaro ako mal jeho predchodza, jednotka s odohrávala v peknom prostredí perfektne zobrazenej dedinky, v druhej časti sa putuje po rôznych kútoch sveta ktoré sú veľmi dobre zobrazené, ale stále to nebolo ono, ale je fajn že toto putovanie bolo celkom zábavné, veľa postáv sa tu postará o úsmevné scény, takže príliš tu nieje priestor na nudu. Dej na mňa pôsobí priemerným dojmom, film je viac akčnejší, dramatickejší a veľmi špionážny, čo mne osobne príliš nesadlo, ale čo už. CARS 2 je obstojný, akčno spionážny komediálny animák. Aj ked´ som sa pomerne dobre bavil pretože stále sa tu niečo deje, je tu množsvo dobrých humorných scén a tiež aj akčných scén/pretekov plných humora a napätia zároveň, nepôsobil tento film na mňa takým skvelým dojmom ako prvý diel, takže len priemerné hodnotenie.

Gympl (2007)

[6/10] Gympl je film staviaci na silnom a zaujímavom príbehu stredoškolských ľudí, ktorých sprevádzajú rôzne životné problémy. Dosť dobrý námet, na dnešnú dobu veľmi atraktívny, najmä pre divákov podobného veku akým sú hlavní hrdinovia tohto snímku. Tomáš Vorel st. sa v tomto svete dobre orientuje,spracúva tento príbeh pomerne dobre a zaujímavo, do filmu obsadil v celku kvalitných hercov, za zmienku stojí hlavná dvojia Vorel a Mádl, čo sa týka vedľajších postáv, tých je tu mnoho, niektoré su dobré ale niektoré zase nemajú žiadny väčší význam, ale aspoň niesú vyslovene trapné. Kraus je aj v tom málo čo tu hrá skvelý a vtipný a Tomáš Matonoha je na rovnakej úrovni. Všetko to má zaujímavú atmosféru, film má takmer dve hodiny a príliš nenudí, stále sa tu niečo deje, ale škoda že film nemá žiadne lepšie tempo a všetko sa to len priemerne ťahá do konca, ktorý nieje ničím výnimočný. Čakal som aj viacej humoru, ale aspoň je tu pár dobrých momentov, dosť vtipných pri ktorých sa dá zasmiať a aj menej humorných, ale stále sa dá na tom príjemne baviť. Na filme mi mierne prekážala hudba, až na výnimku ktorou je hip-hop soundtrack. Gympl je dobre zahraný film, v celku zábavný, nedá sa pri nom veľmi nudiť, ale výnimočný ničím nieje a po viacerých pozretiach stráca človek dôvod prečo pozerať film opäť, pretože to všetko pôsobí neskôr už len priemerným dojmom.