Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)

[6/10] Lawrence sa vrátil do úlohy Veľkej Mami po piatich rokoch. Je jasné že tretí film už zrejme nebude tak dobrý ako ostatné dve časti, ale na moje prekvapenie to nebolo až také hrozné ako som čakal. Martin Lawrence je tu opäť v starej dobre úlohe vynikajúci a dokonca ani Brandon T. Jackson nieje príliš trápny, ale zároveň ničím neoslní a naneštastie ani vtipných momentov takisto moc nedá, takže z neho som určite mierne sklamaný a ostatné vedlajšie postavy boli celkom dobré, dievčenské obsadenie školy bolo dobré, sympatické herečky a ich úlohy nie príliš prepracované ale na potreby filmu plne dostačujúce. Scenáristi sa príliš netrápili, napísali priemerný príbeh ale nieje nudne spracovaný, celých 103 minút sa vo filme niečo deje dokonca sú tu aj vtipné momenty ale oproti prvým dvom častiach je ich tu výrazne menej, ani Lawrence už nepodá také dobré hlášky ako minule ale zato je tu aspoň dosť scén ktoré vyčaria úsmev na perách divákovi, ale ten pravý humor tu už absentuje. Oproti ostatným dvom častiam mierne horší film, jednotka bola super a dá sa baviť na nej stále, dvojka je o niečo slabšia ale stále dosť dobrá a trojka naneštastie mierne zaostáva. Tento film som si raz pozrel a dosť som sa na ňom bavil, je to slušná zábava ktorá rýchlo ubehne a dá sa na nej pobaviť ale bohužiaľ je horšia ako ostatné dve časti tak iba 3 hivezdy. Ale o sklamaní sa nedá hovoriť, nečakal som nič kvalitné a vedel som že si tento film neudrží kvalitu predošlých dielov, ale stále je to v rámci možností dobrý film na pobavenie a plnohodnotný diel série.

Wholetrain (2006)

[7/10] Jednoducho natočené a silno disponujúci zážitkom pre diváka film z prostredia sprejerov. Wholetrain je veľmi zaujímavá a dobrá dráma, ktorá má síce jednoduchý príbeh o skupinke sprejerov, ktorí sa dostanú do problémov ale všetko je to pomerne zaujímavo natočené, aj ked´ je to všetko točené z Nemecku a Polsku tak boli prostredia v ktorých sa film odohrával prekvapivo slušné, herci boli veľmi dobrí, do postáv sa skvelo vžili. Dokonca aj nejaké nepodstatné vedľajšie postavy boli prekvapivo dobré. Florian Gaag natočil prvý film a hned´ veľmi dobrý, námetom jednoduchý film ale snažil sa ho spracovať tak aby z toho divák mal nejaký ten zážitok, a to sa mu aj podarilo. A pochvalu si zaslúži aj vynikajúci soundtrack.

Rocky V (1990)

[6/10] Po skvelom štvrtom dieli výrazný pokles kvality. Priemerný príbeh, úvodné minúty ešte ktoré ukazovali Rockyho v šatni po zápase s Rockym, ale po návrate Rockyho do rodnej zemi sa začne rozvíjať príbeh ktorý je zameraný na neho dosť, ale nieje nijak lepšie napísaný a v konečnom dôsledku je málo zaujímavý, aj ked´ to nieje nuda ale zároveň ani nič výnimočné. Dialógy sa dajú počúvať, je to celkom zaujímavé sledovať Rockyho problémy, následne problémy jeho syna ale hlavný problém je v tom, že sa to všetko iba ťahá a nemá to žiadne lepšie tempo. Pribudne aj nová dosť podstatná postava v podaní dobré Tommyho Morrisona. Vo filme je dosť zaujímavých scén, najmä situácia okolo Rockyho syna je veľmi zaujímavá ale škoda že najzaujímavejšia z celého filmu, Rocky je odstavený na vedľajšiu kolaj, všetko sa točí okolo Morrisona až film dôjde finále, ale dosť slabému finálne, nič výnimočné zakončenie, iba priemerná bitka na ulici s žiadnym lepším momentom. Obrovská škoda. ROCKY 5 mal väčší potenciál, aj ked´ príbeh na prvý pohľad nieje najzaujímavejší ale spracovaný nieje najhrošie, no stále tomu chýba dobrá atmosféra/tempo. A je škoda, že film je dosť dlhý, má až 100 minút a v poslednej polhodine začne aj mierne nudiť, ale aspoň sa na plátne stále niečo deje takže nejaké chyby v scenári a nudné momenty sa dajú prehliadnuť. Najmenej zaujímavý film z celej série.

Rocky IV (1985)

[10/10] Najlepšia klasika 80.rokov, najlepší film o Rockym, najlepšia športová dráma všetkých čias, to je Rocky IV. Človek si viac priať v rámci tohto filmu už ani nemôže, je to úžasný film ktorý má výborný príbeh o tom ako sa do Ameriky dostanú ľudia z Ruska a chcú vstúpiť do medzinárodného boxu a postavia sa proti Rockymu. Príbeh filmu je vynikajúci, zo všetkých šiestich filmov najlepší a najzaujímavejší, prepracovaný do najmenšieho detailu a spracovaný na filmovom plátne je tak skvelo, že zážitok z filmu máte aj po 27 rokov od vzniku filmu a aj po X pozretiach. Celých 91 je veľmi dobrých, film je dosť dynamický a má svižné tempo. Sem tam rozosmeje skvelý Burt Young ktorý v tomto filme exceluje a podá tu veľa vtipných hlášiek, dalej je tu aj Weathers alias Apollo Creed ktorého postava v tomto filme zomrie, čo je smutné ale naopak je to skvelá zámienka pre zápas Rocky vs.Drago. Po zápase Apolla a Draga, potom ako postava trvajúca v štyroch filmoch o Rockym zomrie sa film perfektne rozbehne, ponúkne veľa zaujímavých momentov zachytávajúcich Rockyho a Adrianu v rôznych ťažkých situáciách. Množstvo výborne napísaných dialogóv, štvrtý Rocky má všetko čo má mať, box, dramatické spracovanie, miestami humor, skvelé tempo a veľmi dobrú atmosféru. Dolph Lundgren zahral zlého ruského boxera skvelo, postava ktorá odštartovala jeho hereckú kariéru. Toto je jediný film kde hudbu nezložil Conti ale DiCola aj tak to neuberá na kvalite, naopak myslím si že táto hudba bola priam stvorená pre tento film, skvelo naň sedí a pripravovanie Rockyho na zápas pri pesničky Eye of the tiger je proste zážitok. Záverečný súboj Rocky vs. Drago je vynikajúci, najlepší v rámci série určite, s veľa dobrými momentami, nečakanými zvratmi a prekvapivým, dojemným záverom a so záverečným prológom Rockyho o tom, ako si Rusi zmenili jeho pohľad na neho a aj on na nich, veľmi dojímavé slová, vynikajúci záver filmu. ROCKY IV. je jeden z mojich najoblúbenejších filmov celkovo a spolu s Rockym 1/6 najoblúbenejšie filmy série. Som rád že vznikol tento film, skvelá klasika ktorá ponúka unikátny filmový zážitok.

Rocky III (1982)

[6/10] Tretí Rocky má citeľne slabší scenár ako jeho dvaja predchodcovia, primeranú dĺžku filmu ktoré je vyplnená dobre, nieje tu priestor na nudné chvíľe ale stále tomu chýba to čaro predošlých dielov. Dokonca aj rozhovori medzi hlavnými postavami mi prišli o dosť slabšie, nemali dosť dobré emócie. Ale nevravím že Rocky III je zlý film, videl som ho už viackrát a stále ma dobre baví ale nejdem s hodnotením vyššie, aj ked´ potenciál film mal tak som pomerne sklamaný, je tu aj viacej boxerských súbojov ale v konečnôm dôsledku až na ten záverečný neprinesú nič hodné toho aby sme si to zapametali, až na záverečný súboj ktorý nesklamal a bol veľmi dobrý. Pridané nové postavy, Mr.T ako hlavná záporná postava nie príliš ambiciózna a sympatická, priemerný herecký výkon a ani Hulk Hogan a jeho malá postava tu nič prevratné neurobia, takže iba 3 hviezdičky. Ale musím pochváliť herca Burgessa Mereditho, ktorý mal veľmi zaujímavú a jednu z TOP úloh v tejto série a v tejto časti zomrel, čo je škoda ale aspoň bola jeho smrť veľmi dobre spracovaná, emotívne a dôverhyhodne. ROCKY III. je celkom dobrá dráma, slušná zábava, ktorá ale už nieje tak dobrá ako ostatné dve časti, čo je škoda.

Rocky II (1979)

[8/10] Druhý Rocky už nieje tak priamočiary ako prvá časť, tu sa toho odohrá v rámci príbehu mnoho, svadba Rockyho a Adriany a mnoho daľších vecí, cez plánovania budúcnosti, v podstate prvá hodina s venuje príbehu ale vôbec to nieje nuda, práve naopak je to skvelá dialógová časť filmu ktorá má svoju podstatu, pointu a pekné spracovanie. Postava Apolla Creeda v podaí Weathersa sa opäť vrátila, dobre zapadla do príbehu až príde na dramatické boxové vyvrcholenie filmu, ktoré je na rok vzniku filmu špičkovo spracované a obsahovo bohaté na rôzne nezabudnuteľné momenty.

Rocky (1976)

[10/10] Silný začiatok pre Rockyho, ešte silnejší pre Stallone, ktorého slávna postava Rockyho Balbou dostala na vrchol kinematografie, postava vdaka ktorej dosiahol slávu. Prvý Rocky je skromná, ale zato veľmi uveriteľná, emotívne spracovaná dráma s miernou dávkou romantiky a boxu. Všetko do seba perfketne zapadá, rok 76 cítiť z každého záberu kamery, tento film sa stal nezomrierajúcou klasikou ktorá neuberie na kvalite ani po mnoho pozrietiach. Výborný štart tejto slávnej športovo dramatickej série, ktorú už nič neprekoná. Stallone,Shire,Young a množstvo skvelých postáv sa v tomto filme vytvorili, vypracovali si charakter, ľudia sa ich oblúbili a tak sa nečudujem že vznikli dalšie pokračovania začo dakujem Stallonovi a celému štábu ktorý sa podielali na tomto diele. A s tak malým rozpočtom, s tak malým filmom ako sa Rocky zdal, vznikol taký skvelý snímok, ktorý má všetko čo potrebuje. Spracovanie vynikajúce, hudba Billa Contiho úžasná a soundtrack Gonna Fly ktorý zložil pre tento film je dodnes skvelá motivačná pieseň.

Piraňa 3DD (2012)

[4/10] Pri tomto filme je jasné čo sa stane, celá schéma priemerného príbehu sa opakuje a je zrejmé že druhá navlas rovnaká jazda nebude na rovnakej úrovni ako prvá časť. Piraňa 3DD sa tentoraz odohráva v aquaparku a nie v jazerách, príjemná zmena, dobré prostredie, pekné ženy, dokonca sympatické hlavné postavy, ale škoda že iba na prvý pohľad. Postupné zoznamovanie s nimi je pomerne nudné, iba duchaprázdne dialógy počas úvodných 40 minút. Občas nejaká tá menšia vyvraždovačka, ktoré nie sú nijak výnimočné, sú iba predkrmom toho čo nás čaká pri záverečnom masakri. Z týchto menších zabití by som jedine podvihol časť na móle s dvomi dievčatami, táto pasáž bola pomerne napínavá a dobrá, ale ako všetky iné ľahko predvídateľná, a ked´ je už všetko také predvídateľné tak aspoň čakáme že ten samotný masaker bude extra brutálny a tvrdý. Tak to aj bolo, Aja bol v prvom filme veľmi brutálny a tu ho s brutalitou Gulager prevalcoval, ale z tohto zabíjania človek nemá nič lebo sa tu nič nové a originálne neukáže, scenáristicky tu nieje žiadny nápad takže opäť iba rutijné likvidovanie nevinných ľudí dobre zobrazenými piraňami. Herecké obsadenie som už spomenul, v tomto filme je to dosť biedne, priemerný herci a ešte horšie napísané postavy, ale treba chváliť Hasselhoffa ktorý je skvelý, má dobrú úlohu, podá vtipné hlášky a myslím si že práve toto Piraňa 3DD potrebovala, niekoho kto si urobí srandu sám zo seba a to Hasselhoff dokázal, okrem neho tu nieje žiadna lepšia a zaujímavá postava. PIRANHA 3DD je podpriemerný horor, pri ktorom viete dopredu čo sa stane. Prvých 40 minút je nudných, dlhých, nezaujímavých ale musím povedať že občas aj vtipných, ale to je iba vo výnimočných situáciách. A samotný masaker šiel za hranicu, je extra brutálny, po technickej a vizuálnej stránke priemerný a obsahovo ničím výnimočný a neoriginálny, na tomto si nedali scenáristi záležať, ako vlastne aj na celom príbehu. Jedno pozretie bohato stačí, tento film je iba daľší brutálny horor, ktorý sa nedá brať príliš vážne a neoslní žiadnou scénou, vtipný je iba výnimočne. Pozrieť sa do konca dá, ale moje pocity sú iba na 2 hviezdičky.

Farma (2012) (pořad)

[2/10] Česká Farma citeľne slabšia ako tá z Markízy. Nezaujímavé prostredie, obsadenie ľudí tiež nezaujímavé a moderátorka o stupeň horšia ako Kvetka Horvátová. Zlá Farma..

Formule! (2001)

[5/10] Veľmi nevyhľadávam podobné filmy, tento som si pozrel iba kvôli Stallonovi a nelutujem to, aj ked´ určite Formula nieje žadny skvelý a revolučný snímok, ale dá sa na ňom slušne baviť, pozrieť si ho nieje problém, nieje nudný takže ako jednorázová zábava áno, ale na viac pozretí určite nie. Sly bol v tomto filme celkom dobrý, podobné úlohy mu sedia a má pri nich tú svoju charizmu a s ostatnými postavami som tiež spokojný. Film má celkom chvályhodné pretekárske scény, síce je ich tu málo ale celkom sa mi páčili. FORMULA nieje zlý film, pri prvom pozretí sa na nom slušne bavím, je to rutijná jazda, s pár dobrými scénami ktoré stoja za pozornosť, ale inak sa tu nenájde nič lepšie kvôli čomu by som si tento film opäť pozrel. Ale prakticky niesom sklamaný, nečakal som nič viac, dá sa nato kľudne pozerať a baviť sa pritom, ale viackrát nie, takže priemerné hodnotenie.