Yes Man (2008)

[8/10] YES, YES, YES. Jedna z najlepších Carreyho komédií. Človek vidí jednoduchý scenár, zároveň aj skvelú atmošku, zaujímavé vzťahy medzi postavami a príbeh je dobrým podkladom na vznik kvalitných a zaujímavých, i zábavných situácií. Yes, skvelo som sa bavil a Yes, veľa krát si to ešte pustím, pretože je to fakt so good.

Amazing Spider-Man (2012)

[8/10] Reštart mojej obľúbenej série začal prekvapivo slušne a nedivím sa, že sa plánuje natočiť nová trilógia o pavúčiom mužovi. The Amazing Spider-Man 3D síce na prvý pohľad možno nevyzerá lákavo, prakticky celá pol hodina je ten istý príbeh akurát že v inej omáčke ale prekvapivo dobrej omáčke. Marc Webb je majster na romantiku a vzťah medzi SpiderManom a Gwen zvláda s bravúrne a perfektne, táto romantická línia je silnejšie a oveľa lepšie ako vzťah v minulej sérií, herečka Emma Stone je omnoho sympatickejšia ako Kirsten Dunts. SpiderMan v podaní Garfielda bol až prekvapivo dobrý, hlavný záporák Rhys Ifans nesklame a vo vedľajších úlohách poteší aj slušný šerif Denis Leary, ktorého mi bolo aj ľúto že zomrel. A v roli Peterovej teti sa objaví skvelá, ale zostarnutá Sally Fied. Tak ako romantickú líniu filmu Webb zvláda výborne, akčnú zvláda nadštandartne dobre, ale potenciál nebol maximálne využitý čo je škoda. Ale zle točí tú dramatickú líniu, príliš otupná atmosféra ktorá sa snažila byť dramatická ale pôsobila tak len pri akčných scénach aj to so zlou hudbou, a pri dialógoch som nemal žiadny pocit hustejšej atmosféry, čo je dosť škoda. Remake SpiderMana sa vydaril, je takmer na rovnakej úrovni ako prvý SpiderMan a mohol byť lepší, ak by Webb nepokašlal dramatickú líniu filmu a bola by lepšia hudba, ostatné všetko klape ako má byť, prevalcoval romantickú líniu prvhé spideyho a určite si pozriem aj druhé pokračovanie. Jedine by som ocenil, aby už druhá časť nebola kopirák ako táto časť. Neprekáža mi to ale tá predvídateľnosť mi robí mierne problémy a preto nedám filmu nedám ohviezdičku naviac. Inak som s týmto filmom maximálne spokojný, mierne to spôsobilo to že som čakal menej. Čo sa 3D využitia týka, opäť platí že 3D je nástroj na peniaze a nie nástroj na zážitok. Pár efektov sa vydarilo, ale inak to bolo zbytočné. Ale milo ma prekvavil český dabing ktorý nedral uši, ale príjemne sa počúval.

WWE Money in the Bank (2012) (pořad)

[5/10] Riadne priemerná show. Škoda sa aj rozčulovať, lebo John Cena superhviezda prvý krát v MITB a hned´ výhra, čo ostatní si to zaslúžia viacej jak on, ale nevadí. To mal byť ME?! Škoda už ten wrestling aj pozerať..

Catch .44 (2011)

[6/10] Catch 44 je dosť komplikovaný a rozporuplný film, z jedného pohľadu dobrý film, ale na druhej strane tým postupným skladaním deja dohromady až pokým to všetko nevyústi do obyčajného finálne je to film čisto priemerný. Bruce Willis s bradkou, vlasmi a zaujímavou postavou, hlavné ženské trio v rámci možností a hlavný záporák Forest Whitaker klasicky kvalitný, o svojich kvalitách ma presvedčil už v mnohých predošlých filmov. Fakt neviem, čím tento film chce byť. Je to síce dráma, ale dramatická línia je iba priemerne natočená a ničím na nenadchla, ale zase ani nenudila.Scény ktoré sa ťahajú, rozprávajú dej boli v celku zaujímavé a dobré, dialógy boli v rámci deja a nešli mimo a dokonca sa tu objaví aj dosť vulgarizmov, takže neboli až také zlé. Len mi je ľúto toho finále, bolo úplne obyčajné, keby tam bolo niečo lepšie tak by som možno išiel s hodnotením vyššie. Pre mňa je Catch 44 zaujímavý film, ktorý stačí raz pozrieť. Nieje nudný, svojím spracovaním je aj pomerne zaujímavý, ako dráma funguje na priemernej úrovni, snaha o kriminálnu stránku sa vynahradí pár dobrými streľbami, ale inak tento film za veľa nestojí.

Zátah: Vykoupení (2011)

[8,5/10] Perfektná akcia a dobrí herci robia tento film veľmi kvalitným dielom. Len príbeh sa mi na prvý pohľad príliš nepozdával, odohráva sa v jednom dni a v jednej budove ale na moje prekvapenie je dom dobre zobrazený a ani to že sa bitky odohrávajú v takmer rovnakých prostrediach neprekáža. Tvrdá a brutálna akcia, vynikajúco natočená a obsahovo bohatá na veľa skvelých momentov. Až miestami aj mňa tá akcia bolela, je drastická ale zároveň sa drží blízko reality. The Raid je veľká akčná pecka s dobrými hercami, hlavnému hrdnovi treba fandiť a záporáci sú fakt dobrí + výborna akcia ktorá robí skvelý zážitok. Pre mňa ako fanúška akčného žánru vynikajúca akčná jazda. Určite si pozriem aj dvojku.

Temný anděl (1990)

[8/10] "Ty nie si žiadny ochrankár. - A ty nie si žiadne eso" . Aj ked´ tu Lundgren nieje žiadny ochrankár a niektoré nezaujímavé vedľajšie postavy nie sú žiadne esá, tento film je pre mňa akýmsi "esom" v Lundgrenovej tvorbe. Som rád že som ho objavil a výborne som sa pri ňom bavil. Zaujal ma už od začiatku a to vydržalo až do konca, pomerne originálny a aj zaujímavý príbeh s menším sci-fi doplnkom - mimozemštanom. Ale ten bol veľmi dobrý a ako aj ostatní herci. Lundgren je tu dosť dobrý a jeho parťák Brian Benben je prekvapivo slušný, ženská úloha v podaní sympatickej Betsy Brantley nesklame. V Temnom Anjelovi sa objaví aj akcia ktorá ma takisto zaujala a páčila sa mi, najmä je tu dosť veľmi dobrých výbuchov, ktoré sa fakt vydarili a potom aj menšie prestrelky a malé ručné likvidácie. Temný Anjel splnil svoj účel, je to veľmi dobrý film s mojím oblúbencom Dolphom Lundgrenom a s týmto filmom som maximálne spokojný, je zábavný, aj akčný a príbeh zaujme od samotného začiatku, aj hudba je v celku dobrá a sem tam sa tu objavia aj hlášky.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

[8/10] Škoda že sa čakalo až 19 rokov na dalšie pokračovanie Indyho, na návrat legendárneho archeológa, ale dočkali sme sa. A dočkali sme sa pokračovania, ktoré je plnohodnotným a veľmi dôstojným pokračovaním výbornej trilógie. Indiana Jones sa vráti vo veľkom štýle a tento štýl mu vydrží do konca filmu, stále mu jeho klobúk sedí, k tomu bič a dobré hlášky, narážky na svoj vek - istým spôsobom pripomína svojho filmového otca Conneryho v Krížovej výprave. Ale všetko pôsobí aj dobre nostalgicky, vrátila sa aj sympatická Karel Allen a kedže je nová doba tak aj niečo z novej doby - prekvapivo slušný Shia LaBeouf. Indymu sedí každý druh príbehu, aj tento o mimozemskej civilizácií a je dobre že v tomto filme sú takisto pekne slizkí, ruskí záporáci na čele s Cate Blanchett. Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky je vynikajúci dobrodružný film v ktorom sa vrátil starý dobrý Indy a mnohé daľšie postavy. Film točený rovnakým spôsobom a rovnakou lahkostou ako ostatné diely, ale za tou lahkostou je veľká drina. Objaví sa tu aj početné množstvo akčných scén, ktoré sú dobre natočené aj ked´ je vidieť že v niektorých sa Ford už nechal zastúpiť, ale nevadí. Aj tak je to zážitok vidieť Indyho opäť v akcií a dúfam, že vznikne aj piate pokračovanie. - 85 %. Aj ked´ som dal plné hodnotenie ako predošlým trom častiach, musím povedať že tie ma zaujali o niečo viacej. Nehovorím že tento film je horší, je to výborný film, plnohodnotná časť do tejto série, ale aj tak sa mi páčil o niečo menej ako predošlé časti. Ale bez problémov som si ho pozrel viac krát, Indy tu má stále svoju charizmu a čaro, je to bezproblémový film ale radšej si niekedy pozriem niečo z prvých troch častí.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

[9/10] Indiana Jones a Chrám skazy je u mňa rovnako kvalitný film ako prvé pokračovanie, film na rovnakej úrovni . Proste Spielberg je pán režisér, Ford je pán herec, Lucas je pán scenárista a ked´ sú tieto tri veci, hodí sa tam ten úžasný soundtrack, pridajú nové zaujímavé postavy a máme z toho výbornú dobrodružnú jazdu. Opäť film ktorému sa nedá nič vytknúť, veľmi sa mi páči, či už prostredie filmu, postavy, hlavný záporák, akcia atd. Druhý Jones má aj o niečo lepšiu, dramatickejšiu, miestami až hororovú atmosféru čo sa mne osobne páči. Prvý a druhý film z tejto série sú na rovnakej úrovni, sú perfektné, nemám o nich čo zlé písať a tretia časť je jednoznačne najlepšia a vedie nad týmito dvomi filmami. Samozrejme že aj tieto časti sú na vysokej úrovni, ale predsa len trojka ma zaujala na toľko že ju považujem za dokonalý a najlepší film nielen v rámci série ale celkovo ako najlepší film, ktorému som dal plné hodnotenie, a prípade Chámu skazy sú moje pocity na 9/10.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

[9/10] Začiatok Indiana Jonesa a začiatok spolupráce troch veľkých mien, Ford + Spielberg + Lucas s perfektným výsledkom v rámci filmov. Indiana Jones je dnes už kultová séria, u mna jednoznačne najlepšia a najoblúbenejšia. Prvú trilógiu som videl veľmi veľa krát, akurát že štvorku o niečo menej. Dobyvatelia stratenej archy má vynikajúci, silný a knižný námet ktorý zaujme hned´ od prvých minút, vo filme sa neustále niečo deje, či už niečo s dejom, či už s postavami, alebo dosť dobré dialógy, humorné scény alebo aj tie akčné. Samozrejme nejde zabudnúť na akciu ktorá je veľmi dobre natočená, s najlepšou filmovou hudbou akú som kedy počul a ked´ do toho pridáme najoriginálnejší soundtrack všetkých čias tak je to dokonalé. Herecké obsadenie je veľmi dobré. Harrison Ford ako Indiana Jones ktorého som si od tohto filmu obľúbil, veľmi sa mi tu zapáčil a odvtedy sa sympatie smerom nielen smerom k jeho postave slávneho archeológa zväčšovali, pekná Karel Allen je vo veľmi dobrej úlohe skvelá a je tu množstvo vedľajších zaujímavých postáv, či už vtipný Salah alebo dnes už nebohý Denholm Eliott. Ale nemôžem zabudnúť na hlavného záporáka, ktorý bol takisto veľmi dobrý, Paul Freeman nesklamal. A poteší aj Alfred Molina v malom cameu. Film sa odohráva v perfektnom prostredí, filmu nemám čo vytknúť, je to po všetkých stránkach vynikajúci dobrodružný film s nezabudnuteľnými momentami, s humorom, vynikajúci hercami, dobrým prostredím a úžasným soundtrackom.

Madagaskar 3 (2012)

[9/10] Väčšinou sa stáva u filmov a obvlázsť u animákoch, že tretie pokračovanie je veľmi slabý odvar. Ale chlapci z DreamWorks dokázali opak, natočili tretí Madagaskar, ktorému som nedával veľké šancu a spravili z neho skvelú road-movie naprieč celou európou. Po dvoch Madagaskaroch vo vyprahnutých prostrediach Afriky sa dej presunul do veľkomiest ako Londýn, Rím, Monte Carlo a tieto miesto boli neskutočne dobre animované, až úchvatné. Človek má pocit akoby tretí Madagaskar robil iný štáb a hlavné iný scenáristy, pretože predošlé dva filmy mali vyprahnuté nielen prostredie ale aj charaktery a v tomto filme sa objavilo veľa vedľajších, perfektných, zaujímavých a hlavne zábavných postáv s pevným charakterom, presný opak vedľajších postáv v prvých dvoch dieloch. A v novom prostredí, s novými ale aj starými postavami sa majú animátori na čom vyblázniť, v perfketných akčných scénach, príjemných humorných scénach ale aj ich spracovanie veľkomiest bolo úchvatné. Hans Zimmer zložil skvelú hudbu od vážnej až cez modernú, vrátil sa skvelý soundtrack a hudba skvelo sedí do všetkých momentov, či už dramatických, romantikých alebo zábavných. Napríklad pri skvelej romantickej chvíľke v Ríme, alebo rôznych iných častiach ale vrcholom všetkého, aj animácií aj zvuku bol cirkus s hudbou od Katty Perry, všetko v 3D, jednoducho úchvatné. Všetci zúčastnení vytvoria veľa veľa vtipných scén, veľa dobrých gaggov, tučniaci sú späť v plnej paráde a ich tím akčnejší ako kedykoľvek predtým, zaujímavý Marty a další hlavný traja sú tiež perfektný. Hlavná záporná postava, "Terminátorka" ktorá sa po uliciach naháňa za zvieratami a rúca steny, k tomu super hudba, - perfketná akčná scéna. A tých zabavných tu je mnoho, všetko je vtipné, tu nieje z čoho vybrať pretože všetko je rovnako kvalitné a mimoriadne zábavné, výborne vymyslený koniec. Madagaskar 3 má všetko čo má dobrý animák mať - špičkovú animáciu, výbornú hudbu, skvelé postavy, farebné a lepšie prostredie, dramatické chvíľky, aj romantické, niekedy aj akčné a samozrejme že vedú tie zábavné. Som veľmi prekvapený, toto som fakt nečakal, Madagaskar 3 je rovnako kvalitný oblúbený animák Shrek a Ratatouile a tak ho radím ako najlepšie animáky všetkých čias. Pretože je farebné, zábavné, akčné, veľmi vtipné, svižné a dokonca aj 3D využitie vynikajúce, pochváliť treba aj slovenský dabing ktorý bol prekvapivo veľmi dobrý. Perfektný animák.