Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

[7/10] V celku vydarený snímok a dostatočne dobré pokračovanie kvalitnej jednotky, to je druhé pokračovanie fantasy filmu HellBoy. Film vhodný pokračovania, dej je v celku zaujimavý, viac prepracovaný, s menej logickými chybami ako jednotka a v konečnôm dôsledku dokáže vtiahnuť diváka do deja. Spracovanie filmu je na veľmi vysokej, až špičkovej úrovni a vizuálna stránka filmu je úchvatná, jedna z najlepších aké som videl a to nielen v rámci fantasy filmov. Tento Červený chlapík je zaujímavov, záhadnou a zároveň veľmi dobrou postavou v rámci komiksov ale myslím si že nie príliš docenenou postavou. Síce sú tieto dva diely veľmi dobré, nemám im čo vytknúť, ale pokračovanie by som bral, lebo je tu množstvo vecí ktoré by sa dali zaujímavo otvoriť a prepracovať perfektne, režisér na to je, skvelý casting tiež, len už napísať niečo epické a spracovať to na úrovni prvých dvoch snímkov.

WWE OMG! The Top 50 Incidents In WWE History (2011) (pořad)

[9/10] Tento DVD set si zaslúži komentár, je to jeden z najlepších dokumentov aké WWE spracovala. Veľmi veľa skvelých nezabudnuteľných wrestlingových momentov, slušných, napínavých, vtipných, drsných a brutálnych scén, s komentármi dobrých WWE Stars.

Hancock (2008)

[8/10] Hancock by si sa úvodnú hodinu zaslúžil plných 5 hviezdičiek, ale nakoniec som dospel k názoru že si také hodnotenie tento filme nezaslúži. Príbeh filmu je veľmi dobrý, Will Smith tu má skvelú úlohu a hrá ju veľmi dobre a presvedčivo, ostatné úlohy sú takisto dobré, napr. skvelá a sympatická Charlize Theron a Jason Bateman, ostatní nestoja veľmi za reč. Film sa začne skvele, dobrou atmosférou, skvelým tempom ktoré bohužial po prvej hodine o dosť klesne, čo je veľká škoda. Zatiaľ čo v prvej hodine sú skvelé hlášky, vtipné situácie, dobré dialógy a zaujímavo spracovaná, obsahovo dobrá akcia, v druhej polovici sa nič prevratné neudeje a zakončenie filmu vyznelo už len priemerným dojmom. Škoda, Hancock mal potenciál na najlepšiu komédiu posledných rokov, námetom, hercami a spracovaním tiež, ale tá posledná pol hodina ho skazila. No napriek tomu, som v celku spokojný. Dostal som veľmi dobrú, akčnú a mierne romantickú komédiu, ktorú som videl viac krát a baví ma stále, ale 5 * nedám kvôli slabšiemu žáveru.

Titanic (1997)

[9/10] Mohol vzniknúť takýto perfektný film, akým je slávny TITANIC ?! James Cameron si po úspechov v slávnych snímkov ako Terminátor, Votrelcovi a viacerých snímkov si trúfol natočiť veľkolepý film o najslávnejšej lodi na svete, Titanicu a zato, čo natočil, mu tlieskam. Toto nieje film, ale toto je superfilm. Perfektná kombinácia drámy, romantiky a katastrofy, všetko v jednom filme, všetko sa deje v Titanicu. Táto kombinácia je úplne skvelá, o tomto filme sa dá hovoriť v superflatívoch. Spracovanie filmu je špičkové, či už kamera, strih, efekty ale aj hudba od J.Hornera, všetko šlape na plné obrátky, neexistuje tu žiadna stránka ktorej by sa Camerom nevenoval do detailov a nič nenechal na náhodu. Dlhých, ale skvelých 194 minút je pre film plne dostačujúcich, nenájde sa tu žiadne slabé miesto, každá jedna scéna je veľkolepá a film má veľmi dobrú a svojskú atmosféru. V hlavných úlohách skvelá dvojica DiCaprio a Kate Winslet, vedľajších úloh je tu plno, všetky majú dosť priestoru a majú svoj význam. Za zmienku stoja Francer Fisher, Kathy Bates, Gloria Stuart a další. Hlavní záporaci sú perfektní, Billy Zane a aj jeho pomocník David Warner mu slušne sekonduje. Záverečná pasáž, havária Titanicu a následné potápanie má skvelé grády, atmosféru, úžasne technické/vizuálne prevedenie, v konečnom dôsledku veľkolepý koniec, najlepší aký som kedy videl. TITANIC by mal mať svoj vlastný žáner, tento film nemôžem hodnotiť čisto ako drámu, romantiku, alebo katastrofu. Je to úžasná kombinácia a ak by som mal film hodnotiť v jednotlivých žánroch, tak tento film všade vedie. Je to jeden z mojích oblúbených filmoch, pretože je veľkolepý a podľa skutočnej udalosti, videl som ho veľmi veľa krát a ani po X pozretiach ma neomrzí. Aj po veľa rokoch, ked technika vyspela, Titanic vo svojej kategórií dominuje a ťažko niekto prekoná tento supersnímok od Jamesa Camerona.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

[6/10] Voľné pokračovanie prvého dielu, druhý diel chvalabohu nekopíruje niektoré filmy ako to robil jeho predchodca. Tento film nemá prakticky s jednotkou vôbec nič spoločné okrem mladého Seana. Teraz sa po jeho boku ukáže skvelý Dwayne The Rock Johnson, ktorý je stvorený pre takýto typ úlohy, moje pocity sú také že tu pôsobil lepšie ako Fraser v jednotke. Potom sú tu dalšie postavy, v prekvapivo dobrej úlohe Caine a dalej poteší aj Luis Guzmán, ktorý dá pár dobrých hlášok, dalej aj sympatická Vanessa Hudgnes. Každý herec tu má pre svoju postavu dostatok priestoru, vznikne tu aj niekoľko dobrých, vtipných momentov. Ako dobrodružná jazda celkom ok. Je tu dosť počítačových efektov, niektoré sú veľmi dobré a pôsobia skvelo ale niektoré ak nevidíte 3D nepôsobia tak skvelým dojmom, ale nevadí. Moc som od filmu nečakal a niesom ani sklamaný, dostal som v celku dobré, nadpriemerné dobrodružné pokračovanie, ktoré stavia na štyroch pevných charakteroch, dobrom prostredí, vizuálne skvelom využitý, ale nezaregistroval som počas filmu žiadnu pasáž, ktorá by ma nejak extra nadchla a bola by hodná toho, aby som si ju uchoval v pamäti. Na jedno pozretie fajn film, lepší priemer.

Dcera jako rukojmí (2010)

[6/10] Austin je vynikajúci wrestler a tvrdý chlap, ktorý sa hodí presne do takého typu akčného filmu. Svalnatý chlap, ktorý musí pomôcť skupinke ľudí nájsť svojho kamaráta a to kvôli tomu, aby ochránil svoju dcéru. A následne putujú po lese a opakuje sa tu príbeh, ktorý bol veľa krát použitý, ale mne osobne to neprekáža ak v tom danom filme vidím niekoho z mojich oblúbencov, takže s príbehom nemám problém. Prvá pol hodina je veľmi dobrá, ukážu sa tu všetky, či už kladné alebo záporné postavy a potom sa dej presunie do lesa, myslím si že prostredie bolo dobre zvolené, s tým problém nemám. Len škoda že počas tohto putovania sa ukáže pár nudných momentov, niektoré dialógy medzi skupinkou, ale inak nemám problém, film je primerane dlhý a nijak veľmi nenudí. V celom filme Austin dominuje, aj v akcií, je tu toho pomerne dosť a mnoho druhov. Na začiatku je celkom slušná prestrelka v garzonkách, potom aj dobrý výbuch, sem tam ručná akcia, najmä súboj Danielsa a Austina bol fakt slušný, aj obsahovo dobrý a dobre natočený. Jedna menšia naháňačka, z každého je tu niečo. Film má vážnu atmosféru, ale akonáhle sa dostane k slovu hlavný záporák Gil Bellows tak je po dobrej atmosféru, on ako hlavná záporná postava vôbec nepôsobí, nemá žiadnu charizmu, nepôsobí vôbec drsne a pobavila ma jeho otázka na Austina " Koľko ľudí mám zabiť aby si pochopil, že si nerobím srandu ? " Kamarát, ty by si musel vyvraždiť minimálne polku filmové štábu, aby sme si mysleli že to myslíš vážne. A ten koniec, WTF?! Akčné zakončenie bolo kvalitné, Austin a Bellows sa tu slušne pomlátili a Austin tu ukázal dva slušné wrestling moves, clothesline pri čom bola kamera skvelo postavená a bol to skvelý moment, potom tkzv. Spear, ktorý bol takisto výborný. Ale to že sa Bellows dva krát postavil proti Austinovi ked´ inkosoval toľko rán, zrazí ho štvorkolka, letí na neho svetlica a ešte sa smeje? Vrchol trápnosti, ale čo už. Okrem neho nemám vo filme so žiadnym hercom problém, záporné vedľajšie postavy sú slušné a dcéra Austina je takisto dobrá. V menšej úlohe sa objaví aj Roberts, osobne by uvítal keby bol Roberts hlavný záporák a Bellows by zomrel na začiatku filmu, ale už to tak je a nič s tým neurobíme. Až na hlavného záporáka, som s filmom spokojný, dostal som dosť dobrý akčný béčkový film, ktorý má všetko čo má mať, skvelý dej, dobré postavy, dobré prostredie a dosť akcie, slušné tempo, len škoda že Bellows je hlavný problém celého filmu a kazí dojem, ale inak som maximálne spokojný s filmom, slušne som sa bavil a nieje tu žiadna nudnejšia pasáž.

Děti Anakondy (2008) (TV film)

[1/10] Tretie pokračovanie v celku dobrej a slušnej série sa mení na oveľa slabšie a lacnejšie pokračovanie. Príbeh je úplne jednoduchý, klišovitý a prepracovaný nieje po žiadnej stránke nijak výnimočne, kamera, strih a technická stránka sú podpriemerné a je tu vidieť množstvo záberov, napr. zábery z áut, točené z lacného štúdia a prostredie v ktorom sa aktéri tohto "hororu" pohybovali je dosť slabé, a tie interiéry sú o niečo lepšie ale nezaujímavé. A hlavný problém je okrem scenáru aj totálne zlé, lacné a digitálne zobrazenie gigantického hada, Anakondy. Je to až príliš počítačové a pôsobí to odporne a nezaujímavo, hororovo? Haha. Herci sú v tomto filme úplne obyčajný a ich úlohy sú len akési bábky ktorú Anakonda zje a hotovo, nikto lepší tu okrem Hasselhoffa nieje, ten tu má aspoň dobrú úlohu a podá tu pár dobrých hlášoh. Film je uvádzaný ako "akčný/horor". Prvé dva filmy boli dobrodružno akčné a hororovo ladené filmy,no tento film sa nedá zaradiť ani medzi jeden žáner, lebo film nemá žiadne tempo a je veľmi krátky, čo je dobre, síce je to lacný a slabý film ale vdaka svojej krátke nieje až tak nudný, ale tempo nemá fakt žiadne. A neviem, čo má byť na tomto hororové. Ničenie hlavných aktérov počítačovou anakondou, tieto momenty sú obsahovo nezaujímavé, spracované sú slabo digitálne a ani jedna smrť nestojí za reč. Po dobrých dvoch dielch jasný pokles kvality, slabý scenár, horší herci a spracovanie minimálne o dva stupňe nižšie. Pozrieť sa to raz dá, ale aj ten čas som premrhal na nezaujímavý B film, ktorý nieje ani hororom, ani dobrodružnou/akčnou jazdou, proste len jednohúbkou, ktorá je nieje na zjedenie, ale na smiech a na zamyslenie pre hercov, na akú hlúposť sa to podujali.

Ochránce (2012)

[7/10] Film sa začne dobre dynamicky, úvodná 30. minútovka ubehne ako voda počas nej sa zoznámime s hlavnými a klúčovými postavami, táto časť vôbec nieje nudná, je veľmi slušne zvládnutá, počas nej sa začne trochu rozvíjať zaujímavý a dobrý príbeh. Počas celej 94 minútovej stopáže má film slušné tempo, príbeh je dobre prepracovaný, síce po scenáristickej stránke nič nové a iba rutijný dej, ale má dosť dobré, slušné tempo a nenájde sa tu žiadna scéna, ktorá by nejak nudila. Jason Statham stratil moje sypmatie v posledných rokoch, ale tento film mi tie sympatie navrátil a tento film považujem z mojej strany za jeho menší comeback. Postava je pre neho ako vyšitá, skvelo mu sedí a hrá svoju rolu veľmi dobre. Aj dievča ktoré tu hrá podstatnú rolu má dobré prevedenie a vedľajších postáv tu je hned´ niekoľko. Ruskí mafiáni, tí majú zaujímavé obsadenie a sú celkom dobrí, najmä herec ktorý hral aj záporného Rusa vo filme Jones 4 sa mi páči najviac, ale pobudne tu krátko. Dalej sú tu aj newyorský policajti a Čínsky záporáci u mňa jednoznačne vyhrali. Aj ked´ je rutijný, veľmi ma baví a je tu dosť akcie, najviac sa mi páči ručná akcia vo vlaku kde Statham zloží niekoľko ruských mafiánov, ale táto časť moohla byť dlhšia. Prestreliek je tu požehnane veľa, sú dobre natočené a efektné, páčia sa mi. Či už útek Stathama z hotela alebo prepadnutie kasína, je tu veľa zabitých, krv nieje príliš počítačová, ale zato tu je až moc vidieť "počítačového" Stathama pri chôdzi po vlaku. Záver filmu je dobrý, síce nijak lepšie neni premyslený ale celkom sa mi páčil, ako aj celý film. Safe je na môj vkus vydarený akčný thriller, čakal som menej a tak som milo prekvapený, že som dostal takto kvalitný akčný thriller, pri ktorom som sa vôbec nenudil.

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

[4/10] Film ma zaujal celkom dobrým námetom, ale nepáčilo sa mi ako je táto dráma spracovaná. Tá 95-minútová stopáž pôsobí na človeka pri tomto filme oveľa dlhšie aká v skutočnosti je, v podstate tu ide o samé dialógy medzi postavami a nič iné sa tu nekoná. Ani stupňovanie deja, absolútne nič, iba dialógy. Neviem, ked´ som videl tento film, mal som pocit podľa kamery a strihu, je to film z 80. rokov. Ked´ som zistil, že je to z 99., bol som mierne zarazený, ale nečudujem sa spracovaniu filmu, kedže je to TV film. Ale aj tak je spracovanie slabšie, akoby som čakal. Táto dráma ma okrem námetu ničím nezaujala. Ani dialógmi, ani hercami, ani spracovaním. Dosť som sa pri tomto filme nudil a mal som problém ho dopozerať dokonca, toto jedno pozretie mi bohato stačí, nemám dôvod pozerať tento film opakovane.

Sejměte Cartera (2000)

[8/10] Film neporovnávam s originálom zo 71., pretože ten som nevidel. Get Carter/Dostante Cartera je film podľa skvelej knižnej predlohy, tým pádom je námet veľmi dobrý, atraktívny a mne sa dosť páčil . Sylvester Stallone sa do úlohy "pomstiteľa" už klasicky hodí, aj ked´ v tomto filme príliš nezabíja, viac sa tu rozpráva, čo je príjemná zmena, po dlhšom čase som si pozrel film kde hlavný hrdina chce pomstiť svojho smrť svojho brata a nezabíja tu veľmi veľa, a aj tak je to veľmi dobré. V ostatných podobných filmov je veľa akcie, ale v tomto filme mi vystačilo aj to málo, ktoré sa tu objavilo. Pár drsných, reálne pôsobiacich úderov, klasicky natočené auto naháňačky a nejaké tie malé prestrelky sa tu tiež objavili. Herecké obsadenie sa mi v tomto filme páči, okrem už spomínaného skvelého Stalloneho sa mi veľmi páči aj Michel Cain, mladá Rachael Cook a aj Mickey Rourke v menšej úlohe je dobrý, poteší a má zaujímavú úlohu. Aj ked´ sa pátranie po vrahovi nekoná klasicky - tvrdou akciou a množstvom akcií, ale dialógmi, tak ma film nenudí, naopak veľmi baví. Tie rozhovori sú fakt perfektne napísané, vôbec nenudia a majú niečo do seba. Napätie sa tu dosť stupňuje, škoda že film nevyústil do väčšieho a lepšie spracovaného finále. Koniec mi prišiel o niečo dlhší, ako by mal byť a o niečo horší, ako celá úroveň filmu. Cartera som nedokázal zastaviť, pretože je to celkom dobrý, kvalitný krimi thriller s vynikajúcim Stallonom a dobrými vedľajšími postavami, skvelými dialógmi, ale s mierne horším zakončením, inak by som dal filmu väčšie hodnotenie. Ale aj tak som maximálne spokojný s týmto filmom, čo som očakával som aj dostal a bavil som sa veľmi dobre. Rád si film pozriem aj viac krát