TY - Série 1 (2018) (série)

[7/10] Veľmi dobrý seriál, ktorý ma zaujal svojimi postavami a spracovaním. Ten hlavný týpek je naozaj zaujímavý a bolo to dosť na hlavu, v dobrom zmysle slova. Ako to býva pri seriáloch aj tu sú nudnejšie diely, ale aj napriek tomu to hodnotím veľmi kladne.

Halloween (1978)

[6/10] Hororová klasika Halloween z roku 1978. ktorej nemôžno odoprieť kvalitu a úroveň filmu na daný rok. Pre mňa, bohužiaľ miestami nudné a naťahované, ale atmosfericky parádne a ako som spomínal, na ten rok je to nadčasové a neupieram filmu  jeho kvality, ale z mojej strany to je iba na lepšie trojhviezdičkové hodnotenie.

Halloween (2018)

[7/10] Príbehovo celkom slušne rozvinutý Halloween, ktorý priamo nadväzuje na originál série. Bohužiaľ, niektoré pasáže filmu sa mi zdalo suché, nudnejšie, na tento typ príbehu sa dá vždy dobre pozerať, ale tu niečo tomu chýbalo, čo by dodalo filmu tomu správny šmrnc. Tempo to má dobré, vraždy sú na úrovni, čo sa týka hercov, tam to je trošku ošemetnejšie. Hlavná hrdinka si myslím že neni bohviečo a ani postavy policajtov, alebo teenegerov za veľa nestáli. Ale nuda to rozhodne nebola, ako hovorím tempo bolo dobré aj atmosféra, brutalita nesmela chýbať. Celkovo hodnotím HALLOWEEN 2018 ako lepší horor.

Halloween (2007)

[7.5/10] Režisér Rob Zombie a jeho remake starej hororovej klasiky, znie ako zaujímavá kombinácia, tento chlap ma zaujal svojim hororom Vyvrženci pekla a aj tu ukazuje, že vo svete hororoch nieje vôbec stratený. Má taký zvláštny rukopis, ktorý je cítiť na tomto filme, istú zvrátenosť/brutalitu/sexualitu, cítil som tam mierne znaky, z už vyššie spomínaného filmu z roku 2005. To mi ale nijak neprekáža, film je veľmi dobe porobený, dobrá brutalita kde nechýba plno krvi a záberov ako sa patrí, žiadne tupé uhly pri vraždách. Miestami som trochu nevedel prísť filmu na jeho vizuálnu stránku, hlavne v tmavšíh scénach. Má to svoje muchy, ale aj tak to hodnotím ako veľmi vydarený hororový počin.

Zlaté oko (1995)

[7/10] Celkom dobrý začiatok Brosnanovsko-Bondovskej éry, ZLATE OKO. V pohode film, ktorý si drží dobré tempo a je príjemne zručne natočený. Páčili sa mi aj dobré akčné scény, úvodná sekvencia v chemickom laboratorií, sviežy záver v exotickejšom prostredí a najlepšia bola nahánačka automobilov vs tankista 007 cez Ruské ulice. Záporné postavy boli zaujímavé, aj ked škoda že Ruský generál mi prišiel trochu nevýrazný, ale Sean Bean to dobre vyrovnáva, ten bol naozaj dobrý. Z môjho pohľadu síce nie prvotriedny filmový nárez, ale určite jeden z lepších akčných špionážnych filmov o Bondovi, ktorý sa oplatí pozrieť, nuda to rozhodne nebola.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

[7.5/10] Sporadicky sa dostávam k filmov, v tomto prípade seriálom ktoré sú "in", ale veľký boom okolo tohto juhokorejskeho seriálu ma "donútil" dať tomuto ich počinu šancu. Zapínal som to bez akýchkoľvek očakávaní a dokonca ani bez traileru, takže som nevedel čo od toho očakávať. Je to zaujímavý seriál, námet ma zaujal hned v prvej časťi a všetkých tých 9 dielov ubehlo dosť rýchlo, takmer stále sa dialo niečo zaujímavé. Samozrejme, boli aj pasívnejšie, nudnejšie pasáže, ale to patrí k tomu. Všetky herci boli v pohode, niektoré charaktery boli naozaj zaujímavé. Vydvihnúť musím najmä celkové spracovanie seriálu, vizuálna stránka je perfektná, takisto aj kulisy, interiery  a celkové prostredie kde sa seriál odohráva. A celkom ma zaujali aj kostými strážcov, celkové prevedenie seriuálu je veľmi kvalitné, pozerá sa nato naozaj dobre. Brutalitu som čakal možno trošku väčšiu, čo som usudzoval podľa názorov ľudí, ale sto ľudí sto chutí, krvi bolo dosť, vrážd neúrekom, síce kreativita pri vraždách nebola veľká, ale bolo to v kľude. Miernym sklamaním by som označil záver, kedy som čakal iné vysvetlenie a možno iný druh poslednej polhodiny, než tým akým sa tvorcovia ubrali. Byť tohto vylepšeného záveru, bolo by to aj na plné hodnotenie a keby sa tvorcovia zamerali viac na fungovanie tých, ktorí hru organizujú, ukázali by ich svet a organizovanie "hier", to by ma tiež potešilo, Aj napriek tomu vydarený seriálový počin, ktorý sa sotva zaobíde bez druhej série, ktorú by som kľudne bral.

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda)

[7/10] Ked som sa pri predošlej časti čudoval prečo je krátka, potom nechápem prečo spravili poslednú časť klasicky hodinovú, ale nevadí, kludne to mohlo byť v kope. Skvelá záverečná hra kde nechýva krv, trošku brutality. Po jej skončení som čakal na vysvetlenie príbehu, ktoré síce prišlo, ale možno trochu inak, ako som čakal. Napriek tomu dobré zakončenie príbehu.

Hra na oliheň - Bílý kůň (2021) (epizoda)

[6/10] Najkratší, predposledný diel, ktorú považujem iba za takú dejovú vsuvku. Dej sa moc nepohne a nato že to bola iba pol hodina, miestami to bolo nudné.

Hra na oliheň - VIP (2021) (epizoda)

[7/10] Pomerne napínavá siedma časť seriálu, na konci ktorej je aj celkom dobrá hra.

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

[5/10] Z môjho pohľadu doposiaľ najnudnejší diel, kde sa odohráva aj dalšia hra, ktorá vsadí skôr na psychické budovanie atmosféry, ale je to pomerne nuda. Niekedy sú dialogy okej, inokedy nezaujímavé. Ale kulisy sú špičkové.