Rytmus: Tempos (2020)

[7/10] Na slovenské pomery veľmi kvalitný, svižný dokument, ktorý nieje zbytočne natahovaný a prepchaný zbytočnými dialógmy, len aby bola 90 minútová stopáž. V porovaní s dokumentom SIDLISKVOY SEN je toto o jednu ligu napred, "príbeh" je dobre rozprávaný, plno zaujímavých dialógov, scény kde je mladý "Rytmus" sú perfektne natočené, kde ma zaujal hlavne vizuál, no a celé to dobre doplnajú už dnes legendárne rapové songy. Za mňa určite vydarený dokument, prínos do sveta hip-hopu a myslím si že film zaujme aj nerapových fanúšikov.

Space Jam (1996)

[7/10 Jedna z tých starších animovano-hraných klasík, ktorá pobaví aj po mnoho pozretiach. Aspoň pre mňa taká milá spomienka na detstvo, kedy tento film na VHS fičal, dobrá zábava, pohodová atmosféra, vtipné scénky, proste Space Jam.

Smrt ve tmě 2 (2021)

[8.5/10] Po dosť dobrej prvej časti som mal mierne obavy z pokračovania, nie vždy to výjde tak ako má, ale v tomto prípade to vypálilo na plné obrátky a z môjho pohľadu dvojka prekonáva svojho predchodcu, tento film ma bavil o dosť viac. Príbeh je dosť podobný, vieme zhruba čo od toho očakávať, prvá polka filmu sa nesie v podobnom duchu jednotky, ale druhá polovica, to už je iné cafe. Čakal som všelijaké rozuzlenie deju, ale nečakal som to, čo tvorcovia ukázali. Mne to vyhovovali, celý čas bol film veľmi zaujímavý, dej ma vtiahol hned na začiatku a zvedavo som sledoval, čo bude nasledovať. Musím pochváliť aj krvavé scény, ktoré sú na špičkovej úrovni, kreativita neni svetoborná, ale prevedenie a brutalita to kompenzuje.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

[7/10] Nie už také dychberúce a úchvatné ako prvý diel, ale kvalitatívne stále veľmi vysoko vo svete filmu. V tejto časti mne osobne chýba absencia hlavnej dvojice z predošlého dielu, Jeff Goldblum je dobrý ako vždy,  občas sa ukáže v dobrej scénke aj  Peter Stormare, ale komu neviem prísť na chuť ani po viacerých pozretiach je ženská hrdinka v podaní  Julliane Moore.  Príbehovo je film na tom dobre, Spieldberg je klasika, je tu mnoho dobrých scén, je to na vysokej úrovni, ale celkový dojem druhej časti z môjho pohľadu kazí mierne natiahnutý dej, ktorý sa zdá občas tahaný za uši. Každopádne veľmi dobré pokračovanie kultovej klasiky, film pobaví viackrát bez problémov.

Mumie (2017)

[4/10] Jedno veľké sklamanie, oživenie skvelej série som považoval za dobrý nápad, ale ked som pozeral tento film, myslím že ani Rick O´connel by to nedokázal zachrániť. Musím pochvaliť a vydvihnúť dobré intro do filmu, úvod  je naozaj zaujímavý ukazujúci historiu múmie s ktorou sa stretneme, všetko v peknom prostredí, ozaj kvalita. Ale to je jediná kvalita, ktorú film ponúkne. Potom to ide dole vodou, strašne pomalé rozprávanie príbehu, herci ma absoútne nezaujali a ani Tom Cruise to u mna nezachránil. Efekty sa dali, síce neni to podľa mna kvalita hodná blockbusteru z hollywoodu, ale čert to ber, ešte že vačšinu efektou sa a takých podobných scén bola po tme. No bohužiaľ veľký podpriemer, ktorým dúfam že je seria MUMIA nadobro uzavreta.

Smrt ve tmě (2016)

[7/10] Veľmi dobrý film, v dnešnej dobe vzniká málo kvalitných hororov a tento sa im dosť vydaril. Zaujímavý príbeh, ktorý môže pôsobiť trochu obkukane a klišovito, ale je to podané dobrým spôsobom v perfektnej dusivej atmosfére, ktorú vytvárajú herci. V prvom rade hlavná postava starého slepca, ktorú herec zahral perfektne a zlodejíčkovia mu dobre nahrávajú na zaujímavé scény, kde nechýba krv a oko potešia aj kvalitné vyvraždovačky. Má to niečo do seba, nieje to iba obyčajný výkrik do tmy a horor, kde sa zabíja iba tak, tento film má všetko čo má dobrý horor mať - herci, muzka, príbeh, vražd. Na 5 hviezd to nieje, napriek tomu je to jazda ktorej tempo stále stúpa a určite sa k tomu ešte vrátim.

Jurský park (1993)

[9/10] Jedna zo Spieldbergových klasík vo svete filmov, ktorá neomrzí ani po rokoch a stále má svoje čaro po všetkých stránkach. Na rok ´93 skvelé vizuálne prevedenie, v spojení s dobrými hercami rozprávajúci gradujúci príbeh a kultovou muzikou - v skratke výborná klasika.

Zhoubné zlo (2021)

[7.5/10] Nenápadný horor o ktorom som ani nepočul že plánuje vzniknúť, ale po vzhliadnutí traileru som sa rozhodol pre návštevu kina, ktorú rozhodne nelutujem. James Wan je majster vo svojom remesle, režisérsky zvláda film s absolútnym nadhľadom, hrá sa s atmosférou, s kamerou kde nám ponúka skvelé zábery a miestami aj tempo graduje dobrým spôsobom. Niekomu môžu vadiť tie tak trošku "sci-fi" efekty, ale nieje to taký klasický horor aký by sme čakali, preto chápem aj rozporuplné hodnotenia. Ale mna to bavilo, je to zaujimavý hororový mix, ktorý ma bavil a priniesol nový druh príbehu, ktorý nieje 100x otrepaný.

Tiché místo: Část II (2020)

[8/10] Tak na toto pokračovanie som bol dosť zvedavý, prvá časť ma oslovila svojím príbehom a spracovaním, dvojka za svojím predchodcom nezaostáva, skôr naopak, povedal by som že je táto časť ešte o niečo lepšia. Porovnávať jednotlivé aspekty filmov asi nemá veľký význam, nakoľko jednotka bola v pokornejšej atmosfére a dvojka je už podľa traileru viac akčnejšia, kde sa v príbehu začína túra rodiny v snahe nájsť civilízáciu. Musím uznať že je to dobrý príbeh, je tu veľa zaujímavých scén, v ktorých je aj dobrá dávka napätia, všetko je to podčiarknutým dobrým výberom filmových lokácií a stále sa je načo pozerať. Výber hercov je dobrý, rodinka je v pohode a aj muzšký "hrdina" filmu ma bavil. Veľmi musím vydvihnúť aj "flashback" úvod filmu. Film by som zhodnotil ako veľmi dobre natočený thriller, aj tie digitálne triky, spracovanie príšer je na vysokej úrovni. Režisér / herec JOHN  KRASINSKI  vytvoril niečo nové v tomto žánri, je to dobré oživenie, aj ked samozrejme stereotypné klišé prvky sú aj tu, ale všetky iné stránky filmu tu dominujú oveľa viac. Myslím, že táto séria má vysoký pontenciál aspoň na 1 - možno až na 2 pokračovania.

Poslední výstřel (2021)

[7/10] Jednoduchý príbeh, ktorý ma bavil počas celej stopáži filmu. Liam Neeson zahral opäť dobre a bavil ma, zvyšok obsadenia je tiež v pohode. Zápletka je, ako som spomínal jednoduchá, ale plynie to dosť dobre, je trošku zmena oproti predošlým filmom čo sa týka aj zasadenia príbehu do tohto prostredia a nemôžem povedať že by som sa nudil. Akčných scén je pomenej, ale sú dobré a pre film v kľude stačia. Moja oblúbená "Neesonovka" sa z toho nestane, ale stále je dobre natočený film, ktorý ma bavil.