Matilda (1996)

[7/10] Dosť dobrá rodinná komédia ktorá ma milo prekvapila a pobavila. Sympatickí herci a príbeh vhodný práve pre takýto typ filmov, hudba, atmosféra, baví ma to.

Neprůstřelný mnich (2003)

[2/10] Totálna zliatina dobrého príbehu, priemerných hercov, zle natočenej akcie, necharakterných postátv a zlého spracovania.

Rysavá jalovica (1970) (TV film)

[8/10] Ľahká klasická československá komédia s najlepšími hercami akých kedy naše štáty mali.

Tango a Cash (1989)

[7/10] Tango a Cash sú dobrí policajti ktorých stvárnujú Stallone a Russell. Dosť dobrý príbeh s dosť dobrým spracovaním, s akciou ktorá je veľmi dobrá. Situáciu ešte zlepšujú hlášky oboch hlavných aktérov. Skvelá, kvalitná akčná komédia z 80.rokov s kvalitnou a prehľadne natočenou akciou.

Kobra (1986)

[8/10] Výborný akčný thriller v titulnej roli so Sylvestrom Stallonom. Príbeh je dobrý a nápaditý, policajt ktorý si vyšetruje ako chce a ide po nebezpečnom zločincovi ktorý zabíja nevinné obete, takže námet perfketný, spracovaný veľmi dobre a 80 roky cítiť z každého záberu. Prehľadne, kvalitne natočená akcia ktorej je požehnane veľa. So spracovaním filmu som nadmieru spokojný, strih/hudba/prostredie filmu sú fakt výborné. Výboní záporáci a skvelé hlášky, fakt dôveryhodní záporaci aj samotný Sly podávajú vo filme perfektný výkon. Film ma veľmi bavil, Kobru považujem za jeden z najlepších filmov v ktorých Stallone účinkoval. Som spokojný. Sylvester Stallone v TOP forme a skvelej akcií!

Nákaza (2011)

[5/10] Nákaza ma nakazila strhujúcim trailerom a motívom filmu. Skvelý príbeh, ktorý sa môže lahko prihodiť a spôsobiť vo svete katastrofu obrovských rozmerov. Akčné hladanie po lieku sa nekonalo, namiesto toho sa veľmi dobrý dej s obrovským potenciálom premenil na "reportáž" o nákaze ľudstva, s kopou dialógov ktorá nám ukazovala objektivitu nákazy. Smrť "prvej" nakazenej prišla skoro, po pár sekundách filmu a v posledných minútach sa nám ukáže flashback do minulosti, ako to vlastne bolo.. Stopáž bola na prvý pohľad krátka, 109 minút sa mi zdalo primálo, no pri sledovaní filmu som bol rád že je to iba tých 109 minút. Toto všetko postačilo nato, aby sme videli dobre spracovanú dramatickú kombinácia filmu a reportáže. Veľké mínus pre film bolo aj nulové emotívne spracovanie ktoré ma sklamalo. Elektronická hudba mi tam nesedela a kazila dojem, ktorý naopak zlepšovalo aktraktívne herecké obsadenie. Napriek všetkému sa nevyhnem tvrdeniu, že ma film sklamal, čakal som niečo iné, akčnejšie, hlavne lepšie. Film ma extra nezaujal, jedno pozriete mi stačí. Sám neverím tomu, že ma béčkový televízny film "Pandémia" viacej zaujal.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

[7.5/10] Jim Carrey je majster humoru a mám rád všetky jeho komédie, aj tie jeho žánrovo klasické grimasi, ku ktorým sa vrátil v tomto filme. Pán Popper dostane zásielku od svojho otca, 6 tučniakov a tým musím zmeniť svoj stereotypný spôsob života. Pán Popper a jeho tučniaci je pekne spracovaný klasický žáner Carreyho - rodinná komédia s výborným hereckým výkonom Jimma Carreyho, s dobrým situačným humorom, s veľmi reálne zobrazenými zvieratkami ktorú strúhajú občas celkom vtipné gestá a momentky ktoré stoja zato. Aj ked dej filmu nieje najlepší, spracovanie bolo na dosť dobrej úrovni. Som rád že Carrey natočil komédiu v klasickom štýle s prvkami ako v jeho starších filmoch, ani tento sa v jeho tvorbe u mňa nestraí, rád si ho občas pozriem, možno to mohlo byť o niečo lepšie ak by vtipy bol viacej zamerané na staršie publikum, ale aj tak som sa bavil a zaslúži si to dobré hodnotenie.

Rychle a zběsile 5 (2011)

[8.5/10] Nepovedal by som, že Justin Lin dokáže dodať už piatemu pokračovaniu takúto dôležitosť, dal si tú námahu a spravil z filmu, ktorému som veľké šance nedával, výborný akčný film. Vin Diesel a Paul Walker sú osvedčená dvojica, klasika. K nim sa pridali staré známe tváre z ostatných častí a hlavný záporák +The Rock v perfektne úlohe. Dej filmu je veľmi podobný Dannyho trinástke, ale sfilmovanie je fakt vysoko kvalitné. Akcie je tu pomerne dosť, hlavne v druhej polovici, a je naozaj výborná. Akcia s trezorom je natočená perfektne a súboj Rock vs.Diesel je takisto úchvatný, perfektný. Túto špičkovú akciu zatieňujú miestami tak trošju nudnejšie dialógy medzi hlavnými aktérmi o plánovaní, ale často sa hluché miesta prebijú dobrými hláškami. Priaznivci pravých automobilových závodov si ale neprídu na svoje. Justin Lin zrejme pochopil, že iba s "autami" toho veľa nedosiahne. Takto pridal série "Rýchlo a zbesilo" nový nádych v podobe naozaj kvalitného akčného nárezu, s kvalitným hereckým obsadením a ešte lepším spracovaním. Je to bezpochyby zatiaľ najlepšia časť série a aj medzi akčnými filmami patrí medzi to najlepšie za posledné roky. Teším sa na šestku a sedmičku.

Nebezpečná rychlost (1994)

[7/10] Nebezpečná rýchlosť je nebezpečne dobrý akčný film. Skvelý námet s veľmi dobrým spracovaním. Hudba ako má byť, skvelá, od Marcinu sa nič lepšie azda čakať nedalo. Reeves hrá svoju rolu policajta veľmi presvedčivo a Sandra Bullock sa vdaka tomu filmu ukázala ako dobrá herečka. Výborný herecký výkon hlavného záporáka Dennisa Hoopera, aj Jeff Daniels v menšej roli poteší. Kamera sa síce občas zasekne v nevhodnom uhle, ale pri tomto filme mi to neprekáža. Akcie tu je pomerne dosť a je spracovaná nadpriemerne. Škoda že sa väčšina akcie a časť filmu odohráva v autobusy, ale zachránil to akčný koniec a dobrý začiatok na rozbeh.

Elitní zabijáci (2011)

[5/10] Elitní zabijaci mali u mňa potenciál na kvalitný akčný film. No, tak to nieje. Ide bohužial iba o další priemerný akčný film, kde sa stretli akční herci viacerých generácií. Ale táto kombinácia nemusela dopadnúť až tak zle, napokon, pozrime sa aký film je Expendables, takisto mix viacerých akčných hrdinov. Jason Statham je dosť ostrielaný, v tomto filme príliš nevynikol. Milo ma prekvapil Clive Owen, ale Robert De Niro hrá vo filme úlohu, ktorá nestojí za reč. Akcie sú celkom priehľadné, zručne natočené a bavila ma.. Ale je tu veľa zdĺhavých momentov ktorý kazia celý film. Pritom tu bolo toľko vecí, ktorými mohol tento film disponovať za fakt kvalitný akčný film, ale toto malo byť prostredie 80.rokov?Vojna atd...? To ma tešilo, ked som sa to na začiatku filmu dozvedel, ale prostredie bolo slabé. Elitní zabijaci bohužiaľ niesú až takí "elitní". Skvelý príbeh, Top potenciál, príliš dlhá stopáž. Priemerne spracovaní, režisér Gary McKendry je úplný nováčik. Príbeh je originálny, podľa skutočnej udalosti, zaujímavý. Naneštastie s malou dávkou akcie, ktorá často nudí. Nájdeme tu len pár dobrých akčných scén o ktoré sa postaral Statham. Posledných 20 minút zachránilo film dobrou akciou a môžme tento film nazvať "akčným". Film vydržíte pozerať do konca ak máte radi akčné filmy, alebo niekoho z hlavných aktérov. Inak vás chuť prejde po prvej nudnej hodine.