Rozchod! (2006) odpad!

Nebylo to ani romantické a už vůbec ne komediální. Hysterická ženská řve na svého přítele, který je neschopný udělat cokoli pro ni nebo pro společnou domácnost. 90% filmu jsou hádky, řev a nadávky. Ale nebuďte zklamaní, jako správný romantický film nakonec oba skončí sami...

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Muž žijící si „poklidný“ život a jehož dům se dostává do problémů se stavbou silnice. Z jeho přítele se navíc stává jakýsi „stopař“, který tvrdí, že Země zanikne. Když se tohle všechno stane, nepřeje si Arthur nic jiného než aby se všechno vrátilo do starých kolejí. Vrchol tomu nasadí jeho ex-přítelkyně, kterou potká s králem celé galaxie, který unesl kosmickou loď a vydává se hledat základní otázku. Hezký příběh, oceňuju výkony hlavních postav a zajímavý scénář.

Let's Dance 3D (2010)

3. pokračování taneční romantiky, tentokrát zasazeno do prostředí klubu, nad nímž bydlí taneční skupina. Dokáží vyhrát hlavní cenu a zachránit místo, kde bydlí a trénují? Slabší než jednička a dvojka, ale závěrečný battle stojí za to. Oceňuju hlavně ty efekty na konci.

StreetDance 2 (2012)

Zmixování latinských tanců a street dance mi přijde jako velmi dobré téma, ale toto zpracování mě neoslovilo. Mnohem lepší výstupy jsou když tančí jednotlivě, dohromady to nemá tu šťávu. Ani hlavní hrdinové v sobě nemají to kouzlo, kterým by vás u obrazovky upoutaly. Tancovat sice umí, ale s hraním je to už horší. A hlavní postavy jsou prostě... nesympatické...

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Dětská naivita, která za dob 2. světové války konfrontuje život dospělých. Syn vysoce postaveného německého vojáka, který byl převelen na venkov a řídí spalovnu. Malý hoch se v touze po kamarádech vydává do zakázaných míst, potkává židy a pere se se sebou samým. Jací židi jsou? Hodní nebo zlí – tak jak to tvrdí celé Německo?

Ong-Bak 2 (2005)

Musím uznat, že mne tento film moc nezaujal. Bojové scény, které jsou hodně daleko za hranicí uvěřitelnosti, se vyskytují v mnohem větší míře než je potřeba. Ten pravý příběh pak uniká do pozadí a je zastíněn bitkami na poli téměř až sci-fi. Salto ve vzduchu s dvěma sloními kostmi pak naprosto ruinuje jakoukoli pravděpodobnost, že by to mohla být pravda, obzlášť když s nimi hlavní hrdina mává jako kdyby byly z polystyrenu. Naprosté zklamání.

Prvotní strach (1996)

Právník, který nechce znát pravdu. Nezajímá ho vina či nevina. Chce obhájit klienta a vyhrát. Tentokrát je to jiné. Ví, že je nevinný a chce to dokázat. Předem prohraný případ vezme nečekaných obrátek ze kterých naskakuje husí kůže. Vyhraje dobro nebo zlo? A co je vůbec dobro a zlo? Richard Gere je neuvěřitelný stejně jako Edward Norton. Úžasný příběh se skvělou atmosférou a propracovaným scénářem. Jedinečný zážitek!

Hanebný pancharti (2009)

Nejvíce mne zaujal Brad Pitt ve své trochu kladné a trochu i záporné roli. Prostředí 2. světové války je oblíbeným tématem pro zasazování příběhů,ať už pravdivých nebo i smyšlených. Úžasné dílo, vystihující atmosféru doby a pocity lidí v ní žijících. Strhující podívaná, která ve vás zanechá svou hlubokou myšlenku.

Pí a jeho život (2012)

Zápletka, která by se mohla zdát skoro pohádková okouzlí spíš větší diváky než malé děti, jak by se mohlo na první pohled zdát. Síla citů, smutek a touha po přežití. A nakonec zklamání z odchodu tygra. Všechno zasazeno do příběhu, který vypráví muž. Říká pravdu nebo je příběh z části vymyšlený?

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Muž, který si chtěl užívat a jeho starší já, které se snaží zabránit velké tragédii v budoucnu a ochránit svou milovanou manželku. Vytrhnou příběhy o muži z budoucna, který ničí všechny loopery, mladého loopera z letargie? Zachrání budoucnost? A jde to vůbec?