Code 8 (2019)

Sci-fi béčko.

Kód 8: Část 2 (2024)

To samé v bleděmodrém jako předchozí díl.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Nic extra, ale ta kauza mě zajímala. Moje bývalá herecká kolegyně Josefíková:) zvládla ten přerod Nagyové velmi dobře. Fyzicky se sice do té role nehodí, ale budiž. Jedna manipulativní mrdka shodí celou vládu - vítejte v Kocourkově. Vichr alias Nečas je vyloženě slabý kus.

Tábor tygrů (2000)

Farrellovi jsem nevěřil a helemese - irský hezounek tu podal nejlepší výkon, jaký jsem od něho viděl. Chvílemi mi to připadlo jak Frajer Luke s Newmanem. Ovšem mnohem hlubší. Ideální stopáž. Nemá to vlastně hluché místo. Filmů s vietnamskou tématikou je dost, ale tohle se dá určitě doporučit. Nechápu, že mi to unikalo. Výborné.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Pohodová rodinná komedie. Žádný spektákl. Skvěle vypadající jídlo a kotel klasického rapu (ikdyž hodně zremixovaného). "Zápletka" se sociálními sítěmi je dost mimo, ale budiž. Nechápu, jak Favreau přemluvil ty známé herce/herečky. Už teď si z toho nic nepamatuji:)

Problém tří těles (2024) (seriál)

Moc jsem se na to těšil, kniha je totiž skvělá. Byl jsem zvědavý, jak si filmaři poradí se zpracováním. Děj je totiž celkem vědecký a složitý, je tam i příliš mnoho postav:) Možná jsem měl začít čínskou verzí, kterou sjíždím teď. Každopádně - vizuálně je to moc hezké, ale ten kdo předlohu nezná bude asi hodnotit velmi negativně. První série zpracovává první knihu trilogie, takže mimozemšťany ještě nevidíme. I samotná simulace Problémů tří těles je dobře udělaná. Vadí mi ta pyskatá herečka. Je hezká, ale ono nestačí jenom pootevřít pusu a hledět jak ryngla:) Dal bych tomu 3 a 1/2, průměrné to není. Chce to větší drive. Věřím, že se to v další sérii zlepší.

Dynastie: New England Patriots (2024) (seriál)

Výborný seriál. Líbily se mi aféry Spygate a Deflategate. Žádný individuální výkon není víc než tým. Spoustu času zabere vztah Brady-Belichick. Úplně čistý není asi ani jeden z nich, ale jako větší pokrytec mi připadá trenér. Sorry, ale Alexe Guerrera bych buď zaměstnal anebo mu taky přikázal držet se mimo tým. Vazby na Trumpa jsou též mimo mísu. Politika nemá ve sportu co dělat. Dnes je to bohužel na denním pořádku. Mám to zákulisí ale rád. Hernandez je kapitola sama o sobě. Bože, to je blbec. Přitom takový talent. Tak to chodí. Kdo nemá v hlavě, má v nohách:) Povedlo se to hodně, ale já jsem byl víc nadšený ze seriálu Quaterback. Snad se dočkáme dalších sérií.

Vládcové nebes (2024) (seriál)

Hanks + Spielberg nezklamal. Postavil bych to naroveň jak The Pacific, tak Band of brothers. Vypadá to skvěle vizuálně. Patos se tomu úspěšně vyhýbá. B-17 se vrací z boje jak řešeto. Tady nešlápnete vedle. Oba hlavní hrdinové jsou výborní. Černoši v posledních dvou epizodách mi tam přišli zbyteční. Ale aspoň jsme viděli stíhačky Mustang P-51. Povedlo se to.

BlackBerry (2023)

Když ve 2.minutě začalo hrát NoFX, tak jsem si říkal "Yes!, tuto kapelu jsem ještě v životě ve filmu neslyšel, to bude pecka"!. Pamatuji si, že mega lidí bylo z BlackBerry na větvi, každý to chtěl. Já jsem odolal:) Nicméně jsem nikdy netušil, proč začal takový ústup ze scény. Dnes už to vím. Steve je smartphonem totálně přejel. Na podobné téma je natočeno filmů víc. Tetris je určitě lepší, i Air nebo Zakladatel. Nehledě na rozpočet nebo obsazení. Tohle připomíná spíš TV produkci. Za 3.

American Dreamer (2022)

Po dlouhé době komedie, co pohladí po duši. Peter Kinklage zahrál výborně. Trochu mi vadilo až moc zpěvu. Není to sice muzikál (které ze srdce nesnáším:), ale písní zazní na můj vkus zkrátka hodně. Zápletka je fajn, děj dobře ubíhá, všechno to hraje krásně dohromady. Viděno s ENG titulky, tak snad jsem všechno pobral tak, jak se sluší a patří:) Určitě doporučuji.