Tetris (2023)

Wow! Tohle se hodně povedlo. Pro pařany asi povinnost. Skvělá je hlavně hudba a perfektní přechody mezi hraným filmem a 8bitovou grafikou. I to levelování je super:) Final countdown na moskevské illegal párty mě odrovnal. Pro dnešní generace absolutně nepředstavitelná věc - komunismus ve své hnusné podstatě. To dohadování o licence není moc zábavné. Ale tvoří páteř filmu. Egerton zahrál jak z partesu, role mu výborně sedla.

Dycky Sunderland - Série 3 (2024) (série)

Seriál sleduji od jeho počátku. Byl prvním z těch, který dalším otevřel dveře. Mám na mysli sérii All or nothing. Sunderland je zkrátka město, kde tím žije každý. Tvrdá dřina místních obyvatel se odráží i na lásce k místnímu fotbalovému klubu. Zajít na zápas je víc než náboženství. De facto nic jiného nemají. Je to až dojemné. Třetí sérii si údajně vymodlili sami fanoušci. Je to nejkratší a bohužel také nejslabší série. Všechno se snažili natřískat do 3 epizod. Žalostně málo. A nic na tom nemění ani fakt, že konečně postoupili aspoň do Premiership. Do Premier League je ale ještě daleko. Snad jim to vyjde co nejdříve.

Na špatné straně (2018)

Roky zpět jsem u toho předpokládám vytuhl:) Něco jsem si totiž pamatoval. Je to sice takový cajdák, ale kolikrát mnohem napínavější, když jsou dialogy na úrovni. Děj se nám pěkně proplete až do závěrečného finále. Ještě, že nedostala více prostoru "Dexterova sestra", jelikož něco tak asexuálního aby člověk pohledal. Mel a Vince v roli švestek obstáli skvěle. Líbila se mi celá ta jejich sledovačka. Chemie funguje. Všechno vypadá dost reálně. Suspendace, problémy s barevnými ve čtvrti. Záporáci jsou skvělí. Jo a - Liannet Borrego je neskutečná koc!!!

Hrubý střih (2022)

Když máte dobrý scénář a herce, tak Vám bohatě stačí jedna místnost. Fajn komorní gangsterka, která se tak dlouho netváří, ale nakonec je lepší než spousta akčních rádoby HC tvrďáren.

Yellowjackets - Season 1 (2021) (série)

Začátek dobře navnadí. Víc než přítomnost se mi líbí survival z minulosti. Semtam solidní šok. Nejlepší je bez debaty Christina Ricci - tu vyšinitou Misty nemusí ani hrát. Táhne celý seriál. Na Juliette Lewis se zub času podepsal náramně. Jak sjetá šlapka. Hrát ovšem nezapomněla. Teenageři nám tu hodně vyvádějí, jen co je pravda:) a když k tomu přimícháme nějaký ten halucinogen, tak je o zábavu postaráno:) Celkově to vypadá jak mix Přežít & Blair witch. Do toho nějaké to dospívání, sex, haluze nevyzrálých pubescentů. Lesby, gayové, na co si vzpomenete - všechno krásně poplatné dnešní době. 3 a 1/2. Snad to nebudou natahovat na x sérií. Soundtrack je super - od rapu po Prodigy a když není po ruce přístroj, na kterém něco pustit, tak si holky zazpívají.

Železní bratři (2023)

Dobré herecké obsazení. Asi nikomu není co vytknout. Mně se nejvíc líbil Kerry ze seriálu The Bear a samozřejmě McCallany z Mindhuntera. Příběh silný, otec i s matkou solidní psychopati. Wrestling mi přijde jako přiteplený sport. Ale proti gustu.. Edit: Je to tak na 3 a 1/2:)))

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Lepší než předchozí díl. Dobrá honička na Maltě ala Indy Jones. Giganotosaurus a T-Rex cajk. I ten opeřenec, co rád plave pod ledem. Konečně mám ten triptych aka pokus o restart série za sebou. Ve 4K se na to podívat dalo. Ekoteroristé a podobné nesmysly šly mimo mě.

Projekt Power (2020)

Čím déle se na to člověk dívá, tím je to horší. Nástupy drogy jak z Requiem za sen nebo spíš z Všemocného. Do obou filmů to má mega daleko. Pobavil mě borec při vloupání do banky a jeho mimikry. Méně zábavná byla přeměna jednoho z hlavních dealerů na mix Hulka s Hellboyem. Hraje se to na něco, co to není. Obsazení slušné. Gordon-Levitta rád nemám ani trochu, ale ten Afroameričan má navíc. Foxx nebo jak je mu. Slaboduché. Nevermore.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Do odpadu moc nechybělo, všichni herci nesympatičtí (no, snad starý dobrý Goldblum to dal solidně:), příběh tupý jak řit. Ani ta nová potvora nebyla velice cool. Ach Bože, kam to všechno spěje?

Jurský svět (2015)

Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdu. Míšenec T-Rexe & raptorů není blbá myšlenka. Nebo je?:) Pro návštěvníky Jurského světa určitě ano:) Nefunguje "romantický" vztah, ani ten bratrský. Líbili se mi pterodaktylové, ti tam vnesli trochu vzruchu. Jako jednohubka fajn, vypnout půlku mozku nevadí. Tomu, že by někdo někdy ochočil velociraptora je velmi těžké uvěřit.