Dějiny násilí (2005)

Nic nad rámec, snad jen hezká Bello a dobrý výstup Harrise a Hurta. Viggo taky ok, nejvíc se mi ale líbil ve Východních příslibech.

A dýchejte klidně (2018)

Chvílemi trochu nudné, ale jinak dobré sociální komorní drama. Asi první islandský film, který jsem viděl, Seveřané jsou mi dlouho sympatičtí, mám rád ten civilní styl, jakým je to natočené.

Oheň 2 (2019)

Srovnání s původním Backdraftem snese jen Donald Surherland, proto 1 hvězda - za něho. Jinak zbytečný film.

Marianne (2019) (seriál)

Váhám mezi 4-5 hvězdami. Trochu mě zklamal úplný konec, jelikož to vypadá na další sérii. Kdyby to ukončili, byl bych asi spokojenější. Jinak ale nemám co bych vytkl, výborná kamera, atmosféra, námět. Herecké výkony taky parádní - líbili se mi skoro všichni, ta stará na začátku je úplně boží, ani to nemusela hrát, měl jsem strach od první scény. Dám hodně na své instinkty - žádné laciné lekačky, v každé epizodě je něco hodně znepokojujícího, vstávaly mi chlupy i na nohách. A víte co, já tomu těch 5 hvězd dám. Kdyžtak uberu v další sérii:) Kdo se rád bojí, tak by to měl zhlédnout.

Lidstvo z vesmíru (2015) (TV film)

Sice notoricky známé skutečnosti, ale ve velmi hezké grafice, bavilo mě to. Pro nás už šance neexistuje. Příroda by to měla trochu pročistit.

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

Poprvé bych klesl na 3 hvězdy nebýt nejvíce šokující epizody - tady sice pojmenované Deště Kastameru, ale spíš by se to mělo jmenovat Rudá (Krvavá) svatba. Catelyn je mi nesmírně nesympatická, naopak Jaimeho přeměna pomalu začíná, je super, že každý rod má někoho, kdo není úplně špatný:) Já ale můžu hlavně Brienne, Brona a Aryu. Tyrion je taky v pohodě. Ať už chcípne ten blonďatý zmrd!

Projekt Modrá kniha (2019) (seriál)

Ze začátku mě to dost navnadilo, dobrý námět a komorní zpracování. "Malíček" ze Hry o trůny tu hraje solidně. Měli by ale přitlačit na pilu, chvílemi je to hodně stereotypní a nudné. Konec první série je fajn, ale chce to teda pořádné zlepšení. Je to na motivy skutečných událostí, takže nějaký blockbuster nečekejte...

Titans (2018) (seriál)

Hurá! Tak po slabším The Swamp thing je tu konečně nářez z DC. Je to dost temné a příběhy jednotlivých hrdinů jsou super - teď myslím třeba epizodu Hawk + Dawn. Robina jsem měl vždy za takové Batmanovské ucho, ale teď jsem změnil názor. Raven je fajn, i ta kobra z Tamaranu. Nalákalo mě to na spin-off o Jokerovi, který bude doufám taky dobrý. Těším se na druhou sérii a jsem rád, že DC konečně zabralo!

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Je to hodně slabé, dialogy nesahají prvnímu dílu po kotníky. Akce též nestojí za zmínku, moc jsem se nepobavil.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série)

Sice už se mi to nelíbilo jako první série, ale pořád je to kvalitní práce. Manson = dobrý magor, ovšem Kemper je úplně nejvíc, bez debaty. Bylo fajn, jak se každého jednoho z oddělení vyšetřování týká a jak k němu každý přistupuje absolutně subjektivně (lesba, pěstoun adoptivního problematického dítěte). Z dvojice detektivů mám raději zakladatele oddělení McCallanyho. Věřím, že to bude dále pokračovat, úchyláček na konci je toho předzvěstí.