Ženy v běhu (2019)

Celkem solidní česká jednohubka.

Román pro pokročilé (2019) odpad!

Jednu hvězdu dám, protože jsem zažil vtipnou scénu, která vůbec s filmem nesouvisí. Šli jsme původně s maminou na film Přes prsty, ale očividně se stala chyba a skončili jsme u tohoto provaru. Tak šovinistické žvásty jsem neslyšel opravdu ještě nikde. Vašut neskutečně přehrává, vážně maximální trapas, vtipné to není vůbec, Čvančarová už je taky nafouklá jak papuč. Všichni nadávají na Etzlera, ale jemu jedinému se jde aspoň pousmát. Strašná recyklace hlášek z jiných filmů, otřepané fráze, chvílemi jsem si připadal jak u Kameňáku 3. Je mi líto lidí, kteří považují tyto filmy za vtipné. Asi něco jak Matonoha v Na stojáka, ubohost největšího kalibru!!! Román pro ženy je proti tomuto Tanec s vlky, kurva!:) Nejhoršímu filmu všech dob (pro neznalé - Trhala fialky dynamitem) se to ale nevyrovnalo. Bohudík. Jo a soundtrack ani nehodnotím, protože je to jak obsluha na Kuncovi - mimo veškeré myslitelné i nemyslitelné stupnice. Edit: Po zhlédnutí Žen v běhu, musím ubrat na nulu.

Tiché srdce (2014)

Xkrát se přistihnu, že je mi úplně jedno, jak ostatní film hodnotí. Pro mě je podstatné, co ve mně zanechá a co si z něho odnesu. Miluju tady ty severské emoční ždímačky. Trochu mi to připomnělo Kurz negativního myšlení. Scéna s jointem je moc dobrá, ale je jich tam mnohem víc. Nejvíce se mi líbilo, jak se postupně postavy vyvinuly, ze začátku je všechno kostrbaté, ale ke konci se všichni semknou a končí to tak hořko-sladce. Všechno je tak uvěřitelné, reálné. Absolutní spokojenost, toto je prostě moje gusto, marná sláva.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Tak tady se bohužel rozplývat nemůžu. Ale tušil jsem to, dobře mi tak. Dokud pravou pitvá otec se synem, tak je to ok. Neměli do toho srát ty "zombies", ikdyž to nebyli nemrtví v pravém slova smyslu. Koncem se to snažili zachránit, ale já už jsem byl nasraný, jelikož bylo jasné, že nějaký twist budou chtít vymyslet. Dojebali to - můj názor. Na prachbídné lekačky jsem prostě vysazený (ventilace, nohy pod dveřmi, atd.) Slabota, ale potenciál tam byl. Dobrý výkon podává starý patolog.

Geniální průšvih (2017)

Bomba! Opisování nikdy nebylo tak zábavné! Dobrá hudba a perfektní režie. Úplně mě to odrovnalo, hlavní představitelka je kočka a celé to parádně odsýpá. Já se teda na Thajce jako na podvodníky nedívám:)

Dogman (2018)

Bylon to moc dobré, ale konec byl tak špatný, že prostě více dát nemůžu. Ale za vidění to stojí.

Druhá šance (2014)

No, tak po ránu docela silné. Simon mi jako jedna z hlavních postav z počátku moc nepřišel, spíš bych to viděl na Andrease a Tristana. Ale jak Coster-Waldau, tak Lie Kaas s Ulrichem Thomsenem jsou moc dobří. Hysterka mě srala od začátku, ze smažky se vyklubala parádní koc. Nikolaj Lie Kaas nezklame nikde!

Dějiny násilí (2005)

Nic nad rámec, snad jen hezká Bello a dobrý výstup Harrise a Hurta. Viggo taky ok, nejvíc se mi ale líbil ve Východních příslibech.

A dýchejte klidně (2018)

Chvílemi trochu nudné, ale jinak dobré sociální komorní drama. Asi první islandský film, který jsem viděl, Seveřané jsou mi dlouho sympatičtí, mám rád ten civilní styl, jakým je to natočené.

Oheň 2 (2019)

Srovnání s původním Backdraftem snese jen Donald Surherland, proto 1 hvězda - za něho. Jinak zbytečný film.